Jałowiec shohin

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Jałowiec shohin

Post autor: Przemek R. »

no to siup - za ciosem
Załączniki
01.JPG
01.JPG (25.61 KiB) Przejrzano 8042 razy
02.jpg
02.jpg (30.44 KiB) Przejrzano 8041 razy
03.JPG
03.JPG (20.27 KiB) Przejrzano 8043 razy
przymiarka do doniczki kupionej w czechach , przesadze dziada na wiosne
przymiarka do doniczki kupionej w czechach , przesadze dziada na wiosne
04.JPG (16.64 KiB) Przejrzano 8043 razy
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

nie za duży ten jin?
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

jin, zawsze mozna skasować, ale ten jin nadaje drzewku tego "czegoś", nie jest on jakis przytłaczający czy coś... fajny shohinek, ktorego oplułem w pociągu :D jak przezyje to bedzie fajne drzewko na wystawie :wink:
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

nie jest on jakis przytłaczający
no tak się składa, że jego wielkość jest niemal taka jak cała korona, patrze na drzewko i widzę wielkiego, białego pazura. Na szczęście koncepcja Przemka co do niego załatwi ten problem.
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

być może fotki sprawiają takie złudne wrażenie co do wielkości.. ten jin miałby w sobie to coś gdyby np był bardziej wyrzeźbiony, jakieś dziury na wylot czy coś podobnego..
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Sympatyczne drzewo, ja jestem za zmniejszeniem jina- duzo za ciezki moim zdaniem, ale ogolnie mi sie calkiem podoba
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Idzie zima więc jin to najmniej istotna sprawa teraz. nie wiem jak on będzie wyglądal po zimie - wiadomo że częsci martwe spadają raz po kawałku raz całe. Narazie zostaje tak jak jest bo pora na jiny to okres letni. W lato jeżeli mi sie odwidzi (o czym wspomniał Patryk) będzie frezarką podgłębiony i odchudzony (to jest w planach, zanim to drzewko się gdziekolwiek znajdzie jeszcze troche pracy trzeba włożyć).

PS > Zwróciliscie uwage na potężne nebari ? Może fotka do końca tego nie pokazuje w takim pomniejszeniu ale nebari to jesgo wielki atut.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Refresh - jałowiec po przesadzeniu trafił pod worek i wszystko by było ok (zaczął sie rozwijać) - gdyby nie zaczął sie na balkonie remont i bałagan a ja bym nie wyjechał do Ksiąza na 4 dni. A tak wyszło, że rodzice przestawili drzewo z zacienionego miejsca na słoneczko, dosyć mocne słoneczko i tak biedulek się gotował 4 dni :( Rozdrutowałem go i wyciełem cały wierzchołek (który był z jednej gałezi zbudowany) - zostały dwie zdrowe gałezie. Zagęszcze je ile sie da i od nowa ułoze drzewo - tak wiec nie wszystko stracone (jeszcze).

Reszta drzew trafiła do dziewczyny (ma 4 balkony i spory ogród)...
Załączniki
AAA.jpg
AAA.jpg (28.25 KiB) Przejrzano 7105 razy
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

ja bym postawił mu prawą gałązke do pionu z lekką pentelką , i wysadził go do gruntu na minimum 3 lata !
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Czemu ma służyć grunt ? Ja nie chce aby pien nabierał masy a żeby sama zieleń sie rozrastała. Wystarczy rok - i na jesien 2009 od nowa go ułoże, pod warunkiem że będzie w dobrej formie - zresztą zobaczymy (to nie wyścig).

Co do koncepcji - od nowa wygiąć pień - bo nie utrzymał kształtu jaki był zamierzony (ale to będzie lekkie gięcie) no i prawa gałąź idzie na całą korone.
MarcinWwa
Posty: 103
Rejestracja: 04 maja 2006, 15:21
18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MarcinWwa »

witam przemku ... wielka szkoda tego jałowca, ja miałem podobnie z moim ficusem retusa ... wyjechałem na tydzień i nikt go nie podlewał no i spadła połowa liści ... teraz w marketach np leroyu sprzedają takie nawadniacze co jeden koniec wkładasz we wiaderko a drugi wbijasz w ziemię do doniczki i styka na jakiś czas .. ziemia się nawilża i <font color="#FF0000">napewno //ort</font> dużo dłużej drzewko da sobie radę ... na początku myślałem że to jakiś bubel ale działa normalnie i jestem z tego bardzo zadowolony ... kupiłem ostatnio modrzew i marka i stoji teraz na działce ... malutko pije ale właśnie takie urządzonko zamontowałem i jest git ... do retusa też takie włożę pewnie jak będę wyjeżdzał ... jest jeszcze coś takiego jak konewka do nawadniania ale to poprzednie jest lepsze ... mam nadzieję że drzewko odżyje i będzie z nim git ... owocnej pracy .... pozdrawiam
Marcin Wwa
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Jest jeszcze opcja szczepienia gałęzi albo zrobienia drzewa w stylu jakby Grosza - http://www.ebonsai.pl/galerie/formowani ... ina/po.jpg z takim łukiem na górze a wtedy zieleń ostro w dół.

Nie jest ten jałowiec jakiś nadzwyczajny - ale ma gruby pień i dobre nebari jak na jego wielkość. Zobaczymy co da czas - ze szczepieniem może pobawie sie w weekend.
MarcinWwa
Posty: 103
Rejestracja: 04 maja 2006, 15:21
18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MarcinWwa »

jest wiele pomysłów ale jak z drzewkiem coś nie tak i nie jest jakieś nadzwyczajne to właśnie w takich sytuacjach warto próbować czegoś nowego ... tak samo jak gadał salvadore że często szczepią jałowce i na pewno warto spróbować ... fajny pomysł .. powodzenia ... pozdrawiam
Marcin Wwa
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Zamykam historie tego drzewa. Padło
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
ODPOWIEDZ