Cyprysik - mikrus

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

To jest właśnie przykład na to że zdjęcie nie oddaje stanu rzeczywistego. Faktycznie i mnie to zdjęcie bardziej sie podoba, ale są dwa mankamenty tej strony. Po pierwsze w tej pozycji drzewko odchyla się do tyłu, a po drugie jest na przodzie rana po cięciu - dość spora.
Taki eksperymencik - nie wiem na ile coś widać
Załączniki
Animation1.gif
Animation1.gif (66.73 KiB) Przejrzano 8667 razy
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Cześć.
Rana po cieciu sie kiedys zabliźni,mozna tam lekkie maciupkie shari zrobic,kat nachylenia tez mozna zmienic przy przesadzaniu,lub grubym drutem lekko skorygowac,ale ogólnie ciekawa linia pnia i układ galezi jest wg mnie na fotce 2.Wydaje mi sie ze sam zadecydujesz kiedy wiosna odkryjesz całe nebari,i to ono Cie pokieruje w która strone isc
Ostatnio zmieniony 10 cze 2007, 22:48 przez PiotrMochocki, łącznie zmieniany 1 raz.
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Na wiosnę zapewne będę chciał go posadzić do docelowej doniczki, wtedy faktycznie może zmienię front i kąt nasadzenia. Nabieram przekonania, że na najbliższym spotkaniu ŚGEB-u cyprysik będzie musiał pokazać się ogółowi, co na żywo to na żywo.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 97
Rejestracja: 21 mar 2007, 17:16
17
Lokalizacja: JastrzĂŞbie ZdrĂłj

Post autor: Kojot »

co do eksperymentu jak masz to wżuc większe na www.imageshack.us tam można wrzucacie pliki graficzne do 1,5 mb a i nam będzie łatwiej coś w tej animacji dojrzeć
Mateusz ZamĂŞcki
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Cyprysik mikrus, przesadzony do nowej doniczki. Jak wam się teraz widzi?
Załączniki
wrzesieĂą 2007
wrzesieĂą 2007
P9143014s.jpg (93.42 KiB) Przejrzano 8226 razy
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

zawsze mi sie podobal, ale nasadzenie jest dla mni fatalne
Awatar użytkownika
Anarhis
Posty: 113
Rejestracja: 12 wrz 2006, 14:03
17
Imie i nazwisko: Grzegorz Sz
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary ÂŚlÂąskie

Post autor: Anarhis »

Na warsztatach zrobił na mnie ogromne wrażenie, bardzo mi się spodobał. Teraz jak go wyskubałeś to stracił ten swój ciekawy owalny kształt. Jak odrośnie i się zagęści to prosze o odświeżenie tematu wraz z nowym zdjęciem.
Wszystko ma swoje dwie strony...
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Anarhis pisze:Na warsztatach zrobił na mnie ogromne wrażenie, bardzo mi się spodobał. Teraz jak go wyskubałeś to stracił ten swój ciekawy owalny kształt. Jak odrośnie i się zagęści to prosze o odświeżenie tematu wraz z nowym zdjęciem.
No toś mnie zagiął - wygląda jak na warsztatach bo nic nie robiłem...
Wog - możesz wyjaśnić co nie podoba się w nasadzeniu? Pewnie chodzi o uciekanie drzewka z doniczki, wyjaśniam, że na razie jest to konieczne ze względu na korzenie.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
Anarhis
Posty: 113
Rejestracja: 12 wrz 2006, 14:03
17
Imie i nazwisko: Grzegorz Sz
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary ÂŚlÂąskie

Post autor: Anarhis »

Teraz to Ty mnie zagiąłeś :)
Na zdjęciu tutaj wygląda taki... roztrzepany, szczególnie te dwie dolne gałęzie po prawej. Na żywo i na zdjęciu z relacji files/large_p9092963_176.jpg wygląda jakby był bardziej poukładany. Albo kwestia tego nowego zdjęcia, że pod innym kątem, niewiem ale sam sprawdź - porównaj sobie zdjęcie z linka i z tego tematu - wg mnie jest kolosalna różnica.
Wszystko ma swoje dwie strony...
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

fidelpatcha, nie obraz sie, ale wyjasnij mi sens wkladania krzaczora w docelowke skoro nie moze byc nasadzony zgodnie z prawidlami sztuki?Oraz tez oprawiamy w rame zanim zostanie skonczony?Nie potrzebny pospiech, a ten jest wskazany tylko przy lapaniu much
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

wog pisze:fidelpatcha, nie obraz sie, ale wyjasnij mi sens wkladania krzaczora w docelowke skoro nie moze byc nasadzony zgodnie z prawidlami sztuki?Oraz tez oprawiamy w rame zanim zostanie skonczony?Nie potrzebny pospiech, a ten jest wskazany tylko przy lapaniu much
Z tym sie niestety zgodze. Za duzo na raz.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

Witam.
Panowie zgadzam się z wami !! !! Na podstwie tego zdjęcia nie tylko możnaby ale i trzebaby powiedziec ze jest źle nasadzony.
Widziałem dzisiaj roślinę i wygląda w rzeczywistoście zupełnie inaczej...wg mnie całkiem poprawnie..
Wydaje mi sie, że Damian przy robieniu zdjęcia troche przekrzywił aparat i dlatego tak wyszło....
Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Grzegorzu Sz. Faktycznie porównałem oba zdjęcia i na tym warsztatowym wygląda lepiej. Jest to jednak wynikiem tego, że zdjęcie z warsztatów robione było nieco z dołu i zieleń się nakłada, dochodzi spłaszczenie widoku 2d i przekłamanie gotowe.
Grzegorzu "Wog" i Przemku, przesadzanie było motywowane przygotowaniem drzewka do wystawy, a układu korzeni najzwyczajniej w świecie nie pamiętałem, więc po wyjęciu z poprzedniej doniczki okazało się jaki jest stan. Nawet przed wyjęciem rozmawialiśmy, że trzeba by posadzić go z drugiej strony doniczki. Więc cyprysika czeka jeszcze wędrówka na drugą stronę doniczki, ale to potrwa pewnie ładny kawał czasu i tego żaden pospiec nie przyspieszy.
Co do sensu pokazywania nie gotowego drzewka (uprzedzam pytanie), no taki jest mój wybór, poparty dobrym słowem przyjaciół.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

nie mam nic przeciw takiemu pokazywaniu drzewa sam nieraz mialem inny zamiar niz efekt koncowy, ale zawsze nalezy z gory to wyjasnic.Teraz druga sporawa, zdajesz sobie sprawe z tego ze cyprysik musi przewedrowac w druga strone , wiec teraz juz totalnie nie przemyslales kroku, masa korzeniowa musi sie rozrosnac , aby w efekcie koncowym ja zredukowac.tak?
gdzie sie ma rozrastac? skoro z lewej str nie ma gdzie a prawa jest juz zapelniona?, bo na to wskazuje sposob nasadzenia .w te pedy bierz kawalem roboczego plastiku szerokiego i posadz go centralnie na srodku, postaraj sie juz nie meczyc korzeni, mysle ze drzewo da rade
Awatar użytkownika
Anarhis
Posty: 113
Rejestracja: 12 wrz 2006, 14:03
17
Imie i nazwisko: Grzegorz Sz
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary ÂŚlÂąskie

Post autor: Anarhis »

Specem nie jestem, zdjęcia zdjęciami, ale widząc go na żywo, robi bardzo dobre wrażenie. Zdjęcie powyżej, z tego wynika, zniekształca troszkę piękno drzewka. Polecam zobaczyć go na zdjęciu z relacji XII ŚGEB a na żywo jest naprawdę jeszcze lepszy.
Szczerze mówiąc, oglądając to drzewko, tak mnie zainteresowało, że kompletnie nie zwróciłem uwagi, na nasadzenie. Wg mnie nawet w tej opcji prezentuje się bardzo ładnie. Ale jak to w bonsai - zawsze jest coś do poprawienia.
Wszystko ma swoje dwie strony...
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Grzegorzu "Wog" masz rację z posadzeniem do szerszej donicy, ja planowałem na wiosnę nieco przyciąć korzenie i przesunąć całe drzewko nieco w prawo, ale taką metodą to wędrówka potrwała by ładnych kilka lat. A co do męczenia korzeni, to zapewniam Cię, że torturom poddawane nie były - drzewko wyjąłem z poprzedniej doniczki i wsadziłem do tej, bez przycinania ich.

Dodaję do tematu fotkę z Wystawy Kwiatów i Ogrodów w Chorzowie.
Tak się prezentował:
Obrazek
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

Bolas pisze:
Od jakiegoś czasu chciałem mieć drzewko mame
No chyba nadal chcesz bo tak jak kolega powyzej wspomnial mame jest do 10 cm.
Bolas a co Ty na to http://www.bonsaiforum.pl/viewtopic.php?t=30
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, 12:27 przez ar2r, łącznie zmieniany 1 raz.
Artur
Sverting
Posty: 61
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:17
15
Imie i nazwisko: Maciej Chochla
Województwo: śląskie

Post autor: Sverting »

NO! To zbliża się rok od ostatnich zmian. Czy możesz uznać formę za gotową, czy dalej chcesz zagęścić, lub coś zmienić ? Może warto dodać już zdjęcie?
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Sushi. Nie przezimował.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
ODPOWIEDZ