Jałowiec - jak przyciÄ…ć i uformować

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
LukaszL

Jałowiec - jak przyciÄ…ć i uformować

Post autor: LukaszL »

Witam

Proszę o ., jak poprzycinać tego jałowca i jak ewentualnice uformować.

Dzięki za .
Załączniki
1.JPG
1.JPG (61.72 KiB) Przejrzano 5989 razy
2.JPG
2.JPG (70.47 KiB) Przejrzano 5988 razy
3.JPG
3.JPG (68.47 KiB) Przejrzano 5988 razy
4.JPG
4.JPG (75.4 KiB) Przejrzano 5988 razy
5.JPG
5.JPG (83.03 KiB) Przejrzano 5989 razy
LukaszL

Post autor: LukaszL »

Witam ponownie, czy ktoś jest wstanie coś mi zaproponować jak poprzycinać to drzewko??
Dzięki za ..

Pozdrawiam
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

fajny materiał. a próbowałeś wyobrazić go sobie w jakimś stylu??
LukaszL

Post autor: LukaszL »

nie za bardzo, ale juz jakis styl raczej jest nadany, tylko trzeba go chyba troszkę ogolić i dopracować. W tym momencie nie ma żadnych drutów na sobie.
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

zanim zabierzesz się za cięcie i drutowanie, poczytaj trochę o stylach i wybierz formę, która Twoim zdaniem będzie najlepsza. ewentualnie poszukaj jakichś wzorców, które będziesz próbował naśladować. myślę, że bez sensu będzie jeżeli ktoś Ci napisze żebyś uciął tą czy tamtą gałązkę. cierpliwości, do tego trzeba się trochę przygotować, bo póĽniej możesz żałować tego co zrobiłeś..
LukaszL

Post autor: LukaszL »

Myślę, że chciałbym z tego bonsai zrobić styl Chokkan albo Shakan, nie wiem na ile da się to zrobić z niego, gdyż juz jest troszkę uformowany.

Ale myślę, że te style byłyby dla mnie najłatwiejsze, może się mylę, dlatego właśnie pytam na forum bardziej doświadczonych bonsaistów.

A co do gatunku to nie będzie to czasem Juniperus chinski?
Ostatnio zmieniony 12 mar 2007, 19:42 przez LukaszL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Chokkan to tu nie w 5 ni w 10 nie pasu bo masz pokrecony pien:) juz predzej Shakan, ale wydaje mi sie ze Moyoghi byloby najlepszym rozwiazaniem.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
LukaszL

Post autor: LukaszL »

wwoadas pisze:Chokkan to tu nie w 5 ni w 10 nie pasu bo masz pokrecony pien:) juz predzej Shakan, ale wydaje mi sie ze Moyoghi byloby najlepszym rozwiazaniem.
O tak, teraz właśnie zwróciłem uwagę na ten styl, myślę, że ten będzie w 100% pasował, bo juz jest w częsci tak uformowany.
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

Ja bym wziął tak wspaniały materiał na warsztaty bo nie wierze, że wykorzystasz jego cały potencjał. Na warsztatach z tych jałowców powstały piękne literaty.
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

Łukasz, gdzie kupiłeś tego jałowca i ile kosztował?
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Patryk dobrze Ci radzi. Materiał bardzo fajny i po warsztatach na pewno miałbyś niezłe drzewko.
Nie masz w sumie daleko do Łodzi, a bardzo możliwe, że za niecałe 3 tygodnie będą u nas warsztaty. Więc zapraszam, jak tylko masz możliwość to przyjeżdżaj! Jak będę znał dokładną datę i godzinę spotkania to dam znać.
Wojtek Łukaszewski
LukaszL

Post autor: LukaszL »

Dobrze, widzę, że spodobał się wam moj materiał, więc postaram się tak zrobić i pojadę na warsztaty. Dodam, że jest to moj pierwszy bonsai i nic nigdy z nimi nie robiłem, fakt interesowałem się nimi ale nie w taki sposób.

Co do kosztów etc. to u mnie w miescie jest jedna kwiaciarnia co skaś nie wiem skąd kolesiówka ma odzarąbania bonsai, tak wiec ostatnio kupilem sobie, a ten kosztowal mnie 250 PLN
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

Ponadto materiał dostępny w Akademii Bonsai :wink:
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
ODPOWIEDZ