Taki tam maluszek (Jałowiec Pfitzera)

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Taki tam maluszek (Jałowiec Pfitzera)

Post autor: Tomek »

Witam,
Kupiłem ostatnio takiego oto maluszka kosztował jedyne 12 złoty :wink: Na zdjęciach może wyglądać na sporego, ale w rzeczywistości jest na prawdę mikry, bo od podstawy pieńka mierzy 23cm. Nawet udało mi się zrobić zdjęcia z przed formowania (napisałem nawet, bo zawsze o tym zapominałem). Drzewko zostało wstępnie odrutowane i uformowane zajęło to koło 1 godzinki. Jeszcze niedługo, bo czekam na cienki drut zostaje trochę pracy nad chmurkami. W przyszłym roku chcę popracować trochę nad pniem (nadać mu trochę ruchu) no i oczywiście nad samym czubkiem drzewka, bo z nim mam zawsze problemy. Teraz gałązki odrutowane mają czas na złapanie danego kształtu.
A na ten nalot na ziemi nie patrzcie bo w szkółce był podlewany kranówką :wink:
Co o nim sądzicie??
Załączniki
zdj.1.jpg
zdj.1.jpg (43.69 KiB) Przejrzano 10896 razy
zdj.2.jpg
zdj.2.jpg (45.13 KiB) Przejrzano 10897 razy
zdj.3.jpg
zdj.3.jpg (43.14 KiB) Przejrzano 10897 razy
zdj.4.jpg
zdj.4.jpg (46.83 KiB) Przejrzano 10897 razy
zdj.5.jpg
zdj.5.jpg (37.83 KiB) Przejrzano 10897 razy
zdj.6.jpg
zdj.6.jpg (34.53 KiB) Przejrzano 10898 razy
zdj.7.jpg
zdj.7.jpg (27.68 KiB) Przejrzano 10897 razy
zdj.8.jpg
zdj.8.jpg (39.84 KiB) Przejrzano 10899 razy
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Adek

Post autor: Adek »

Mi się podoba :-) Chociaż usunąłbym kilka gałęzi :arrow: virtual

Pozdrawiam
Załączniki
zdj.6_179[1].jpg
zdj.6_179[1].jpg (36.64 KiB) Przejrzano 10886 razy
Michał

Post autor: Michał »

fajny jałowczy gdy juz sie troszke bardziej zagęsci bedziesz go musiał przezedzic tak jak to adek pokazał,
btw. przypomina mi mamutowca
jakistam

Post autor: jakistam »

To raczej juniperus chinensis a nie pfizera....Jesli chodzi o rosline, a jesli chodzi o wykonanie to nie wiem co to jest!
acer6

Post autor: acer6 »

Mi nie podchodzi on jakos . Gałęzie idą bardzo mocno w dół nie widać tutaj przyjemnych i wyważonych łuków ,tylko wedki uginające się nienaturalnie (przy nasadzie gałezi spokojnie, potem na maksa w dół a na samym końcu nagle się wyrównują ) .

P.S.
Michał
przypomina mi mamutowca
też mi się tak skojazyło ,ale po chwili od razu widać różnicę ,gałęzie jeśli są już ostro w dół to nie wyrównują się raczej spowrotem do poziomu (no nie aż tak ) ,
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Panowie wszystko jeszcze do poprawienia to było oczywiście wstępne formowanie :wink: Ogólnie materiał treningowy :-P

Adek, Michał: Daliście mi do myślenia z usunięciem tych gałęzi :hmmm: ale to dopiero pewnie w przyszłym roku. Teraz jeszcze do dopracowania marne chmurki.

Acer6: Zawsze można to trochę poprawić. Niestety jeszcze nie mam takiego doświadczenia jak parę osób z tego forum :wink:

jakistam: Jak zwykle na forum nie obejdzie się bez twojej krytyki, która jest na prawdę wielką dziecinadą. Dłuższa konwersacja z tobą nie wnosi nic pozytywnego do dalszej rozmowy. Jeżeli byś był bardziej wyrozumiałą osobą to byś napisał co jest nie tak. Można formułować trochę inaczej zdania i wtedy rozmowa jest o wiele milsza. Co do drzewka to, jeżeli napisałem, że jest to jałowiec Pfitzera to się nie mylę. Dla porównania mogłem sobie postawić obok jałowca chińskiego, którego również posiadam. Jeżeli ty masz z tym problemy to zamieszczam specjalnie dla ciebie zdjęcie gałązki jałowca chińskiego także sobie looknij :shock:
Załączniki
Junniperus chinensis.jpg
Junniperus chinensis.jpg (44.06 KiB) Przejrzano 10815 razy
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
jakistam

Post autor: jakistam »

Szanowny Kolego...wielka dziecinada jest wykonanie albo zrobienie takiego drzewka.. Masz racje dluzsza konwersacja nie ma z toba najmniejszego sensu, majac na uwadze w jaki sposob jak wykonujesz drzewka! koniec!
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Chetnie zobacze twoje drzewka jakistam'ku. Krytykowac kazdy potrafi bedac anonimem. Tutaj ci ktorzy probuja tworzyc (nie bronie nikogo) i probuja sie tym ze wszystkimi podzielic trzeba doceniac.
Rozumie ze mozna byc obuzonym czy znudzonym stałą dyskusja nad patykami ale analizujac forum a jestem tu praktycznie od poczatku to dopiero w tym roku ludziska zaczeli cokolwiek robic wczesniej nie bylo naprawde nad czym dyskutowac. Grono ludzi ktorzy nie krepuja sie pokazac roslin po pierwszym formowaniu rosnie choc sami wiedza ze nie sa to rosliny godne nazwy bonsai ale osobiscie nie widzialem w twoich postach nic ciekawego nigdy nie pochwaliłes sie swoimi doswiadczeniami czy efektami swojej pracy.Twoim jedynym atutem jest anonimowosc ktora daje ci internet.
Mysle tez ze sie nie obrazisz jesli zaapeluje do Kamila zeby wstawił ci permamentnego bana.
Ktos jest za??
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Tomku przepraszam za of top,usune go niedlugo.

Tak ja jestem za,nie bede mówił czemu wystarczy wejśc w posty tej osoby
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

:-)

BAN DLA JEGO IP. !!

:twisted: popieram ...
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Grzegorz

Post autor: Grzegorz »

Popieram...
Już dawno śledziłem wypowiedzi tego Pana.
I sie troche dziwie że anmin do tej pory nie dał bana.
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Głąbasek :-P (jakistam wie o co chodzi)też popiera bana dla tego Pana.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Hmm....
Jeśli mam być szczery to niestety nie bardzo mi się podoba to drzewko. Mam na myśli to, że materiał, który zakupiłeś, powinieneś wsadzić w grunt na kilka lat. W końcu, z tego co wiem, masz ogród?
Najbardziej razi ten pieniek jak ołówek - po prostu... prosty :|
Piszesz, że to materiał treningowy, więc OK :wink: Ciesz sie jego pielęgnacją w tym roku ...lub też następnym. Lecz potem szczerze radzę ci go wsadzić w grunt, w celu wzrostu w cos większego i ciekawszego, i uszczykiwać od czasu do czasu (oraz inne takie tam :-P ). Myślę, że za jakiś czas sam dojdziesz do tego.

@jakistam, taka bezproduktywna krytyka to jak dla mnie g... daje. A skoro nie chce ci się wytłumaczyć o co ci dokładnie chodzi lub mądrze doradzić to już lepiej wogóle nie zabieraj głosu!
nie pzdr

Generalizując - zawsze będą sie pojawiały tematy, w których będą przedstawiane tzn. "patysie" i tego się nie zmieni bo każdy kiedyś jakoś zaczyna. Wiele utalentowanych w tej dziedzinie osób je widzi i się po prostu w nich nie wypowiada, skoro uznaje np, że szkoda czasu na ciągłe tłumacznie każdemu tego samego. I uważam, że jest to już lepsze wyjście niż napisanie krótkiego nic nie wnoszącego obraĽliwego zdania.
...no chyba, że ktos sobie robi tym dobrze... to sory...

ps. Wklejam dziś posta napisanego wczoraj. Widzę, że ma dosyć podobny wydĽwięk do tego od Bolasa :twisted:
Ja również jestem całkowicie ZA banem, widząc nie tylko moje zniesmaczenie.
Adam Cieślik
jakistam

Post autor: jakistam »

Bolas jesli nie wyczytales nic ciekawego, to widac, ze jakos malo umiesz czytac ze zrozumieniem. A jesli chodzi o doswiadczenia to jak zapewnie wiesz, kazda wiedza, nuaka, doswiadczenia i dzielenie sie nimi kosztuje i to nie male pieniadze! I chcialbys o wszystkim czego nauczyles sie na warsztatch, co widziales na wystawach, wlasne przemyslenia i doswiadczenia o bonsai dzielic sie za darmo!????
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Oj, trafiłeś jak kulą w płot... bo Bolas właśnie dzieli się ZA DARMO swoimi umiejętnościami i wiadomościami. I to więcej niż za darmo, bo kto był w Katowicach na spotkaniach, to pamięta, że przez udzielanie . innym Bolas nie miał czasu na swoje drzewka. I nie robi z tego wielkiego halo.
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

Kamil daj mu BANa na IP i usuń te bzdurne posty nie na temat !!
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
zagz
Posty: 35
Rejestracja: 06 gru 2005, 16:24
18
Imie i nazwisko: Dominik Z.
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Złocieniec

Post autor: zagz »

Pan jakiśtam chyba sądzi, że każde zamieszczone na forum drzewko musi być od razu super dopieszczonym 100-letnim bonsai (a każdy kto jeĽdzi samochodem musi od razu jeĽdzić mercedesem s klasy :evil: ).

Dominik
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Hmmm, widzę że ostro się kręci w temacie :wink: Również jestem za bananem dla tego anonima. Jeżeli nam odpadnie jedna "niby bardziej doświadczona osoba" nic nam się nie stanie. Nie zaprezentował swoich drzewek także ja na słowo nie wierze co on na prawdę potrafi. Na szczęście jest jeszcze grono osób bardziej chętnych do współpracy :wink:

@AdamJonas: Zapewniam Cię że jeszcze w tym roku trafi do gruntu :-P
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Na Wasza prosbe banuje uzytkownika "jakistam". Prosze wrocic do tematu, dziekuje.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ