Kosodrzewina

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

EEEEeeee tam nie wyskakuje. W googlu na pierwszym miejscu. Tylko ze Mariusz nie przedstawia sie imieniem i nazwiskiem tylko uproszczonym dla zagraniczniakow imieniem Mario.
Hasełko do wyszukiwarki: Mario bonsai.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Bogg
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2005, 12:09
18
Lokalizacja: ÂŁaziska GĂłrne

Post autor: Bogg »

Witam
Czegoś nie rozumiem, Mario pisze (obok schematu) że nie należy łączyć wyłamywania świeczek i wycinania przyrostów w tym samym roku. To jak w jednym roku wyłamujemy pąki w kwietniu i już nie wycinamy przyrostów (w lipcu) a w następnym roku nie wyłamujemy w kwietniu świeczek (pozwalamy im rosnąć) tylko wycinamy w lipcu nowe przyrosty?
BogdanG
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

dokładnie tak , choć sam dopiero eksperymentuje to zdecydowanie wydaje mi się to bardzo logiczne ..
Ale musicie pamiętać o przesunięciu pór roku między Polską a Japonią jest spora różnica !!
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
kulega

Post autor: kulega »

Nie ma wiekszej roznicy miedzy porami roku w Japonii i Polsce jesli chodzi o sosne dwuiglowa!(to jest tylko pretekst klimatyczny-zasada pozostaje taka sama). Poza tym tak naprawde niewiele osob na swiecie wie jak sie pielegnuje sosne dwuiglowa, a wcale nie jest to takie proste jak sie wydaje. Powiedzmy szczerze, ze w Polsce nik nie wie jak sie pielegnuje sosny dwuiglowe, a pytalem sie paru znanych osob, bonsaistow z duzym doswadczeniem i kazdy powiela takie same bledy, korzysta z ksiazki Plochockiego! Niestety trudno jest zmienic mentalnosc ludzi i podejscie! Poza obcinaniem swieczek jest jeszcze obrywanie igiel i tu wyzsza szkola jazdy!
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

Możesz rozwinąć ten temat? ale jako oddzielny wątek... byłbym bardzo wdzięczny :roll:
kulega

Post autor: kulega »

A rzeczywiscie moglbym napisac cos sosnach dwuiglowych, o ich pielegnacji. Moge napisac, ze o pielegnacje ów sosen pytałem sie także Jurgena Zaara i Vacka Novaka, kazdy ma troche inne podejscie, ale po co??? Corfe napisal do e-maila, ze jestem baran i długa droga przede mna, wiec zapytaj sie jego! on na pewno bedzie wiedzial lepiej ode mnie. To wszystko!!!
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Rzeczywiście, kulego, szalenie profesjonalna odpowiedĽ.

Panowie, czemu nie zapytacie Maria bezpośrednio o przesunięcie pór roku i o wycinanie przyrostów? To chyba szybciej pójdzie niż zgadywanie?
Nawiasem mówiąc, "nie łączyć w jednym roku" to chyba nie wymaga już głębszego wyjaśniania, z tekstu wynika, że jeśli jedną operację wykonamy w tym roku, to drugą najwcześniej w następnym.
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

Sądze ze jest wielu bardziej doświadczonych bonsaistów niż "kulega" ..
po mojej PW wykasował swój pierwszy post ..
Kulego Kulegi Ktośtam`a ........ draznisz sie czy zawodowo uprawiasz gówniarskie wypowiadanie się ?? Dla mnie jesteś marny bo wozisz sie po forum jak sprzedawca mandarynek innych traktując jak frajerów ..zamiast pokazać co potrafisz to kazdym postem próbujesz udowodnić swoją wyższość !! (pez podstawnie jak sądze)
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

kulega pisze:A rzeczywiscie moglbym napisac cos sosnach dwuiglowych, o ich pielegnacji. Moge napisac, ze o pielegnacje ów sosen pytałem sie także Jurgena Zaara i Vacka Novaka, kazdy ma troche inne podejscie, ale po co??? Corfe napisal do e-maila, ze jestem baran i długa droga przede mna, wiec zapytaj sie jego! on na pewno bedzie wiedzial lepiej ode mnie. To wszystko!!!
Ale czy ja cię nazwałem baranem? To że ktoś cię tak nazwał to chyba nie znaczy, że inni mają na tym "cierpieć". Mam nadzieję, że zdecydujesz się w końcu na rozwinięcie tematu sosen dwuigłowych.

Pozdrawiam
Patryk Radulak
kulega

Post autor: kulega »

Chcialbym poznac tych wielu doswiadczonych bonsaistow Corfe? Tu na forum.
Nie rozumiem czemu zaraz sie tak denerwujesz?Masz jakies kompleksy?
Poza tym byloby szalenie interesujace sprzedawanie mandarynek hihi :))I nie traktuje nikogo jak frajerow, bo nie mam powodu.
W postach AnnyDoroty jakos nie znalazlem zadnych szalenie profesjonalnych odpowiedzi, wiec daruj sobie!
Patric-postaram ci sie . :)
Zablokowany