Półkaskada ?

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
kutny leszek
Posty: 65
Rejestracja: 14 paź 2005, 20:03
18
Imie i nazwisko: Leszek
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Półkaskada ?

Post autor: kutny leszek »

Witam. Czy tego jałowczyka można nazwać półkaskadą i czy coś byście jeszcze w nim poprowadzili inaczej ?
Załączniki
DSCF3925.JPG
DSCF3925.JPG (49.63 KiB) Przejrzano 4269 razy
DSCF3811.JPG
DSCF3811.JPG (48.34 KiB) Przejrzano 4268 razy
Awatar użytkownika
Szczerbinek
Posty: 70
Rejestracja: 11 lis 2004, 16:05
19
Lokalizacja: OstrĂłda <Dolina MuminkĂłw>

Post autor: Szczerbinek »

Jak dla mnie, to przypomina on formę "smagana wiatrem". Półkaskada zwisa poniżej brzegu doniczki. na pierwszy rzut oka, Twoja roślina przypomina mi forme "smagana wiatrem", może w tym kierunku powinienes podążyć?
Krzysztof
POZDRAWIAM !
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

Szczerbinek cyyba się nie doczytałeś! Tam jest napisane Pół-Kaskadę (HAN_KENGAI).
Mi ten łuk bardziej przypomina jakieś "wrota"
Marcin M
Awatar użytkownika
Szczerbinek
Posty: 70
Rejestracja: 11 lis 2004, 16:05
19
Lokalizacja: OstrĂłda <Dolina MuminkĂłw>

Post autor: Szczerbinek »

Doczytałem. Półkaskada zwisa poniżej górnego krańca doniczki, ale nie powinna nigdy zwisać poniżej dolnego krańca tej doniczki. Ten jałowczyk nie spełnia ani jednego z tych kryteriów.
Krzysztof
POZDRAWIAM !
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

Nie wiem o czym wy gadacie, ale ani to nie jest styl smyrany wiatrem ani han-kengai. Wierzchołek półkaskady powinien być poniżej pierwszej krawędzi doniczki a powyżej lub na tej samej wysokości co druga krawędĽ doniczki. Zrób tak ja na virtualu a będziesz miał han-kengai i to nawet fajne.

Szczerbinek mnie wyprfzedził :roll:
Załączniki
virtual przestawia tylko uk³ad pnia i pierwszej ga³êzi. Reszta &quot;sama&quot; powinna siê u³o¿yÌ.
virtual przestawia tylko uk³ad pnia i pierwszej ga³êzi. Reszta "sama" powinna siê u³o¿yÌ.
dscf3811_301.jpg (48.34 KiB) Przejrzano 4230 razy
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Ja bym odciął 3 ostatnie chmurki i spróbował zrobić cos z 2 pozostałych ...a może nawet tylko z tej 1wszej. Całość stanie się bardziej kompaktowa. Po cięciu będzie potrzebny wzrost w odpowiednich kierunkach aby nie wyglądałoby to jak pompon ...lub 2 :-)
Adam Cieślik
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

Ja doczytałem się, że półkaskada musi być prezchylona w prawo o minimum 45stopni.

A to napisał Garas: Han-kengai - półkaskadowy
Drzewa będące pierwowzorami dla stylu Han-Kengai można spotkać np. na klifach, nad rzekami. Połkaskadę charakteryzuje to, że wierzchołek drzewa znajduje się na wysokości górnej krawędzi donicy lub powyżej niej. Tak więc ciężko jest jednoznacznie opisać wygląd pnia drzewa w tym stylu, ale musi on być zdecydowanie horyzontalny.
Marcin M
ODPOWIEDZ