Nieduży jałowiec

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
acer6

Nieduży jałowiec

Post autor: acer6 »

Witam .
W sobotę przy okazji zakupów w hirermarkecie ,postanowiłem kupić sobie coś do formowania. Niestety nie mieli nic większego same malizny ,ale coś tam wybrałem . Jest to jałowiec pośredni .
Pień rozwidlał się i krzyżował , więc trzeba było wybrać jeden z nich .
Pierwsza myśl: półkaskada , można ją było wyprowadzić zarówno z prawej jak i lewej odnogi ,druga myśl : styl miotany wiatrem .
Myślałem ... myślałem i wymyśliłem :idea:
"Literat , mocno powyginany +wiatr jednej strony " . Pod pewnym kątem pień z jinem się krzyżują ,ale w przyszłości kikuta prawdopodobnie nieco skrócę

Widok _3D


Wiem że na razie nie wygląda to zbyt efektownie ,ale to dla tego że góra jest jeszcze zielona i nie dało się tego porządnie odrutowac (czyścić za bardzo też nie chciałem ,niech na razie rośnie i chociaż lekko zdrewnieje na górze) . Myślę że w ciągu kilku miesięcy zdrewnieje na tyle że wreszcie zrobie tam porządek i ułożę .
A na razie popatrzcie na na moją koncepcję :D
czekam na wasze opinie .
Załączniki
przed.jpg
przed.jpg (96.64 KiB) Przejrzano 2744 razy
jeden z pierwszych pomys³ów .
jeden z pierwszych pomys³ów .
virtA.jpg (91.88 KiB) Przejrzano 2744 razy
po_ucieciu.jpg
po_ucieciu.jpg (95.21 KiB) Przejrzano 2744 razy
po.jpg
po.jpg (36.48 KiB) Przejrzano 2743 razy
z_gory.jpg
z_gory.jpg (44.74 KiB) Przejrzano 2743 razy
"Literat , mocno powyginany +wiatr jednej strony "
"Literat , mocno powyginany +wiatr jednej strony "
virt.jpg (51.78 KiB) Przejrzano 2743 razy
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Wiesz co jest peirwsze co sie rzuca w oczu? kat 90* na zagieciu na pnie. Musisz to jakos naprawic, wydaje mi sie ze najlepiej byloby zlagodzicc ten kat, ale nie wiem czy to jest latwe zadanie czy trudne bo tak jeszcze nei robilem
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Kat ten jest zlagodzony jinem po prawej. Natomiast ja bym sie bardzo obawial tym masakrycznym zredukowaniem masy zielonej do kilku galazek. Zachwiales powaznie rownowage miedzy czescia nadziemna a podziemna rosliny. Zadbaj teraz by przezyla pierwsze dwa sezony.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2006, 21:06 przez Bolas, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
acer6

Post autor: acer6 »

Tak ,pień jest bardzo mocno wygięty (sam kat jest nawet ostry, mniejszy niż 90* :D) . Łatwiej jest wygiąc prosty kawełek , niż wyprostowac zakręcony , wole nie ryzykowac .
Michał

Post autor: Michał »

Drzewko mi się nawet podoba. Razi mnie jednak to o czym wspnieli poprzednicy. Myśle że jakieś shari mogło by troszke to naprawić ale obawiam się że pien może być za cienki aby wykonywac na nim takie techniki
ODPOWIEDZ