Moje bonsai - Ligustr, fikus, serissa, azalia i mirt

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Moje bonsai - Ligustr, fikus, serissa, azalia i mirt

Post autor: IwonaF »

Pierwsze 3 drzewka kupiłam (bądĽ dostałam) w sklepie specjalistycznym z bonsai, dwa ostatnie w kwiaciarni (przeróbki własne :)) Od roku zajmuję się hodowlą :)
Załączniki
Mirt
Mirt
mirt.jpg (54.27 KiB) Przejrzano 15589 razy
Azalia
Azalia
azalka.jpg (50.95 KiB) Przejrzano 15588 razy
Serissa
Serissa
serissa.jpg (45.62 KiB) Przejrzano 15588 razy
Fikus
Fikus
fikus.jpg (69.36 KiB) Przejrzano 15588 razy
Ligustr
Ligustr
ligustr2.jpg (64.63 KiB) Przejrzano 15591 razy
Grzesiek23

Post autor: Grzesiek23 »

ciekawe drzewka ale za duzo z niech nie wyciagniesz... one s a juz uformowane i praktycznie sa ostra masówka....

zrob cos własnego....

pozdrawiam..
Grzesiek23

Post autor: Grzesiek23 »

z tą azalia i oliwka masz pole do poisu.. zrob z nich cuda prawdziwe...
zycze powodzenia....
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Poprawiłam trochę serissę; trochę bardziej azalkę i mirt (a nie oliwkę :P) - i tu czekam na wszelkie uwagi. Narazie to proste formy, za bardziej skomplikowane wezmę się jak będę miała większą wiedzę na temat formowania :) Prezentowana wyżej masówka bardzo mi się podoba (dlatego właśnie ją mam ;)). Wszystkie drzewka to rośliny domowe, niestety w chwili obecnej nie mam warunków by hodować inne na dworze.
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Wydaje mi się że to efekt przeprowadzki i zmiany warunków - moja azalka zaczyna kwitnąć :)
Załączniki
azalka.jpg
azalka.jpg (50.65 KiB) Przejrzano 15473 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Mojemu znajomemu azalia zaczela juz w grudniu kwitnac... Twoja azalia ma za cieplo.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
acer6

Post autor: acer6 »

Mojemu znajomemu azalia zaczela juz w grudniu kwitnac... Twoja azalia ma za cieplo.
Tak na pewno troche chłodu by jej nie zaszkodziło (nie więcej jak 15 *C) ,ale i tak newet jeśli trzymasz roślinę w chłodzie to pory roku inaczej działają w pomieszczeniu (wiosna zawsze przychodzi szybciej).

Iwona twoje rosliny to co prawda zwykłe marketsaje ,ale widać że trafiły w dobr ręce ,sa zadbane i w dobrej kondycji .

P.S. tylko czekac aż coś sama,od podstaw wykręcisz :-)
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

No bo normalnie się obrażę! :P Drzewka pochodzą z centrum bonsai z Wrocławia od p. Pietraszko bądĽ z kwiaciarni (azalka i mirt). Mam nadzieję, że po konsultacjach z kilkoma doświadczonymi osobami z forum, sama zacznę od podstaw kształtować drzewka :)
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

acer6 pisze: Tak na pewno troche chłodu by jej nie zaszkodziło (nie więcej jak 15 *C) ,ale i tak newet jeśli trzymasz roślinę w chłodzie to pory roku inaczej działają w pomieszczeniu (wiosna zawsze przychodzi szybciej). ...
Miała 16, niestety w nowym pomieszczeniu jest ok 18-19 :/ i narazie nie jestem w stanie nic z tym zrobić. Najlepsze jest to, że tylko 3 pąki dojrzały :D a reszta została zieloniutka. Powiedzcie mi czy lepiej zostawić azalię w obecnej doniczce czy też posadzić ją do dużo większej i czekać na przyrost pnia? To samo pytanie do mirtu.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Ja bym przesadzil. Jesli wyglad doniczek nie jest dla Ciebie wazny to bym zmajstrowal doniczke robocza.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Dziś zaopatrzyłam się w 3 kolejne drzewka :) serissę z pełnymi kwiatami, sageretię i wiąza ;) jak szaleć to szaleć ;)
Dam im jakis czas na aklimatyzację a póĽniej będę kombinować.

Obrazek

Obrazek


A to dobrze znana juz azalia - początek kwitnienia

Obrazek


Wystarczyło że zwiększyłam wilgotność powietrza i serissa rośnie jak zwariowana :)

Obrazek
acer6

Post autor: acer6 »

Nowa serissa cienka ,ale ma przynajmiej przyzwoitą linie pnia (nie jest bezsensownie powyginana jak wiekszosc) - może być ciekawy materiał za jakiś czas , podobnie z wiązem (tylko ma dziwne nebari ... niby neagari(czy jak to tam sie zwie :wink: ) ,ale jeszcze sporo mu brakuje ) ,nie widać linii pnia ,ale może za pare lat bedą z niego bonsaje (oczywiście jeśli dokonasz znacznych zmian) .
Adek

Post autor: Adek »

Szczerze, to jak nie żal Ci kasy na te chinskie drzewka, już wolałbym zamiast tych 3 drzewek kupić jednego pożądnego jałowca :roll:
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Popieram Adriana Iwono. Od razu widac, ze nie kupilas ich u pana Pietraszko.
Odnosnie tego wiaza. Moja propozycja jest taka, ze przy nastepnym przesadzaniu popracowac nad nebari, tzn. uciac ponizej tych pierwszych z gory korzeni i wyprostowac je w miare mozliwosci.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Hi. Ladne drzewa ale niestety indoor.
Masz reke do roslin,pomysl ( niechce nikogo obrazic ) o czyms powaznym, np outdoor. Latwiejsze w <font color="#FF0000">hodowli //ort</font> a zmiany w czasie roznych por roku daja duza stysfakcje. Nie namawiam tylko proponuje :-)
Zycze dalej powodzenia Roman
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Kamil pisze:Popieram Adriana Iwono. Od razu widac, ze nie kupilas ich u pana Pietraszko.
Odnosnie tego wiaza. Moja propozycja jest taka, ze przy nastepnym przesadzaniu popracowac nad nebari, tzn. uciac ponizej tych pierwszych z gory korzeni i wyprostowac je w miare mozliwosci.
Ha! Moi drodzy znawcy! Wczoraj byłam we Wrocławiu i kupiłam je właśnie u Pana Pietraszko :) Po drugie na zdjęciach prezentuje serissę i sageretię. Zdjęcia wiąza nie umieściłam.
Do tej pory interesowałam się drzewkami indoor ze względu na to, że nie miałam gdzie trzymać outdoor. Teraz to się zmieniło i już pewnie niebawem zacznę coś kombinować z outdoorami.
Kasy na drzewka nie było mi żal ponieważ kupiłam je w bardzo atrakcyjnej cenie :)
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Gratuluję zakupów! Sageretia mi się bardzo podoba.
Serissa daje duże pole do popisu. Wierzę, że wykręcisz z niej coś ciekawego. Twoje drzewka wyglądają w dalszym ciągu świetnie :)
Co z wiązem?
Artur
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Mam pewne pomysły na serissę, jak je wprowadzę w czyn to na pewno wrzucę fotkę. A wiąz wygląda następująco:

Obrazek

Czyli takie chińskie bonsai ;P
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Dziś z serissą nr 1 robiłam wiosenne porządki ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam.
Biorąc pod uwagę poprzednie zdjęcie serissy można by było zrobić z niej coś takiego.
Załączniki
serissa5.jpg
serissa5.jpg (49.99 KiB) Przejrzano 14905 razy
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
ODPOWIEDZ