Jałowiec Pospolity, Literat, Yamadori

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Michał

Jałowiec Pospolity, Literat, Yamadori

Post autor: Michał »

W lecie 2005 przez przypadek znalazlem takiego jałowca. Bardzo mnie zaciekawił i odrazu przypomniał pewne znane drzewko (chyba wszyscy wiedzą o jakie dzewko chodzi, a jak nie to wklejam zdjęcie tego bonsai)
Nosze się z zamiarami pozyskania tego drzewka za kilka miesięcy. Muszę się tylko odpowiednio przygotować i jeśli drzewko przeżyje to czeka mnie ciężka praca aby osiągnąc wymarzoną formę. Jak wam się podoba ??? :-) :-)
Załączniki
Dscn8327g.jpg
Dscn8327g.jpg (17.6 KiB) Przejrzano 3166 razy
IMG_0018.jpg
IMG_0018.jpg (54.32 KiB) Przejrzano 3168 razy
IMG_0004.jpg
IMG_0004.jpg (44.23 KiB) Przejrzano 3168 razy
IMG_0003.jpg
IMG_0003.jpg (37.27 KiB) Przejrzano 3168 razy
IMG_0002.jpg
IMG_0002.jpg (38.27 KiB) Przejrzano 3168 razy
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Nio tak tylko ze ta sosna jest przynajmniej raz mniejsza od twojego jalowca ma piekna kore :D

Jałowiec obiecujacy ale duuuuuzo pracy przy nim jest dosc długi. Powodzenia.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Michał

Post autor: Michał »

troszke podnad 80 cm 8) to tego wygięcia gdzie dwie gałęzie idą do góry
Michał

Post autor: Michał »

Bolas pisze:Nio tak tylko ze ta sosna jest przynajmniej raz mniejsza od twojego jalowca ma piekna kore :D
no tak tylko że nie moza porównywać jakościowo drzewka prowadzonego przez ładnych kilka jak nie kilkanascie lat i to nie przez byle kogo, do Yamadori przy którym nie było żadnej ingerencji człowieka. :-)
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

Michał ...najtródniej będzie Ci cofnąć zieleń ...a i długość jest dość spora , na zywo pewnie lepiej mozna sobie go wyobrazić jako bonsai ..
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Michał

Post autor: Michał »

no musze przyznać że z zielenią bedzie największy problem, ale troszke rafii troszke mocniejszych gięc tylko trzeba uważać żeby nie przesadzić żeby nie wyglądało sztucznie, do tego kilka a może kilkanaście lat ( a co młody jestem :-P jeszcze mam czas na ładne bonsai :-P :-P ) formowania i może cos ciekawego się uda wykręcic :-)
ODPOWIEDZ