Jalowiec nr 1

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Jalowiec nr 1

Post autor: Kamil »

Witajcie,

Tak wygladal moj pokoj po 2,5h odrutowywania mojego jalowca (przed koferkiem tez sa druty)... wystarczy na dzisiaj :)
Załączniki
CIMG2063.JPG
CIMG2063.JPG (58.79 KiB) Przejrzano 14768 razy
Ostatnio zmieniony 28 sie 2005, 15:33 przez Kamil, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
popek

Post autor: popek »

wow sporo drutu musialo pojsc na tego duzego jalowczyka ?! ? :-)
Adek

Post autor: Adek »

Ładny masz salon :-D :-D
Awatar użytkownika
romek
Posty: 94
Rejestracja: 05 sie 2005, 21:25
18
Lokalizacja: KonstantynĂłw ÂŁĂłdzki
Kontakt:

Post autor: romek »

No i walizka też fajna :-D
Pozdrawiam wszystkich.

Romek-ÂŁĂłdz
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Kamilu wiem, że to nieodpowiedni dział, ale aktualnie nie masz założonego tematu o tym jałowcu. Wiem również, że o to nie prosiłeś, ale...
...moja wizja Twojego drzewka jest troche inna. Uważam, że ten długi jin wyglada bardzo nienaturalnie...nie wiem... moze również dlatego, że wygląda trochę jakbyś go naostrzył. Poza tym całość jest za wysoka jak dla mnie. Co powiesz adminie na taką półkaskadę ?? :arrow: szczyt drzewko powstałby z 2giej gałęzi po prawej. Myślę, że jeśli to drzewko stanie się bardziej kompaktowe to wiele zyska.
Widziałbym również kaskadę, ale tutaj zmiana byłaby chyba już na 100% dla Ciebie nie do przyjęcia.
Ciekawe również co inni o tym sądzą ??

ps. Może warto znów zrobić o nim temat ?? ...a może i nie :wink:
Załączniki
jalowiec_kamila.jpg
jalowiec_kamila.jpg (43.13 KiB) Przejrzano 14715 razy
jalowiec_kamila1.JPG
jalowiec_kamila1.JPG (45.88 KiB) Przejrzano 14715 razy
Adam Cieślik
Adek

Post autor: Adek »

Bardzo mi sie podoba virtual Adama. Gdyby jałowiec był moj zaraz brał bym sie do roboty :mrgreen:
acer6

Post autor: acer6 »

Jałowcowi niewątpliwie czegoś brakuje . Virt Adama b. ciekawy :ok:
sepher

Post autor: sepher »

Ostatnio na stronie IBC czytałem na forum temat założony przez Waltera Palla, w którym napisał, że w materiale zawsze stara się znaleć najmniejsze możliwe drzewko.... Hmm, coś w tym jest :). Wirtual bardzo ciekawy.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Trudno mi to przez usta/palce przepuscic ale virtual Adama podoba mi sie 8) Jednakze nie bylbym soba gdybym nie mial jakies ale, zgadza sie Adamie? :)
Jin. Zastanawialismy sie wspolnie (na warsztatach) nad skroceniem tego jina, jednakze nikt nie proponowal tak drastczynie. Ja tez Adamia nie chce, na dzien dzisiejszy, poniwaz na tym jinie od strony drzewa znajduje sie jeszcze kora albo jej pozostalosci (na zdjeciu ciemna czesc jina). Osobiscie mi sie to podoba i chcialbym ten kawalek jina zostawic. Co pokaze przyszlosc to sie okaze. W kazdym razie na pewno go skroce bo nie miesci mi sie do auta 8)
Wysokosc. Tez rozwazalem skrocenie poniewaz gora jakos wystaje poza zarys "trojkata" i mi przez to nie odpowiada ale rowniez nie tak drastycznie. Moze dlatego, ze tyle mnie koszotwal... Zobaczymy.

P.S. Ok, temat przenosze do odpowiedniego dzialu.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

No wirtual jest sympatyczny ale duzo czasu by zajelo nim drzewko nabierze tych proporcji.

Natomiast wielkim atutem jest jego długi dzin i to z nim powinienes powalczyc.Wydaje mi sie ze drzewko troszke siadło w donicy i za bardzo chyli sie w prawo. Ale trzymałbym sie tej formy.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

I postanowilem zmienic forme tego jalowca... na polkaskade. Wczoraj na warsztatach skrocilem jedynie pien i jina abym w koncu miescil mi sie bez problemow do auta. Teraz czeka na mnie drutowanie i wstepne formowanie. Jak sie z tym uporam to zalacze zdjecie.

Po skroceniu:
Obrazek

Z nudow zrobilem sobie rowniez wirtual:
Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

W końcu !! !! !! [-o<
:ok:
Adam Cieślik
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Przeciez w naszym fachu cierpliwosc to podstawa :wink: Po drugie przy takim posunieciu trzeba byc 100% pewnym, ze sie tego chce...
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

A tak wyglada jin po obrobce i opaleniu. Teraz musze tylko kilka razy naniesc srodek jin.
Załączniki
CIMG2193.JPG
CIMG2193.JPG (53.88 KiB) Przejrzano 14257 razy
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Teraz to w ogole Was zaskocze. Niedosc, ze zmienilem styl drzewka na kengai (kaskade), to rowniez obrocilem drzewko. Najpozniej w przyszlym roku przesadze to drzewko do glebszej doniczki, czy docelowej juz to sie jeszcze okaze.
Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Hi Kamil. Wszystko O K ale ten kat prosty i do gory sterczacy jin wygladaja moim zdaniem lekko powiedziawszy nie ladnie.Moja propozycja .Rozszczepic jin od czesci zywej wtedy mozesz wygiac jin do tylu ,zmienic jego kat.Nastepnie w czesci zywej wyfrezowac czesc drewna z pnia tak ale zeby nie bylo za specjalnie widac .Oslabisz przez to pien i bedziesz mogl zmienic kat galezi.Ja poprostu bardziej wyprostowac,powinno wygladac moim zdaniem duzo duzo lepiej.Zycze powodzenia,ostatnia decyzja nalezy oczywiscie do Ciebie.Roman
Corey

Post autor: Corey »

Kamilu musze to powiedziec ale zepsułes drzewko :( jakbyś zostawił i skrócił tylko jin było by piękne
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Prawde powiedziawszy to duzo bardziej mi sie podobal ten wielki kikut zarowno w pierwotnej wersji jak i w wersji kaskadowej. Ale to tylko moje skromne zdanie. Aktualnie roslina hmmmm pospolita taka jak inne a tak sie wyrozniala. Niby brzydal ale piekny brzydal.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

No coz, jeszcze nikt sie taki nie znalazl, ktory by wszystkim dogodzil... pozyjemy i zobaczymy jak sie rozwinie to drzewko. Byc moze nie bedzie z niego juz nic specjalnego... czas pokaze. W koncu ja tez sie jeszcze ucze. Tak jak Adamowi podobal sie ten luk na swoim jalowcu, tak ja postanowilem podazyc w innym kierunku.

@Roman. Przemysle Twoja propozycje, dzieki.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Kamil, jak to wielu mówi: "to Twoje drzewko" :-)
A jeśli chodzi o moją skromną opinię to ja również uważam, że odcięcie "szczytu" było błędem. Coś się w nim straciło :? .
...choć może za kilka lat inaczej stwierdze :wink: ...ale to dopiero za kilka lat :roll:
Podobał mi się Twój ostatni virt...
Adam Cieślik
ODPOWIEDZ