sosny- co z nimi zrobic?

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Madziamotylek

sosny- co z nimi zrobic?

Post autor: Madziamotylek »

witam :*
oto moje sosenki jak byście radzili powiginac? Są 2 drzewka na fotkach, jedno z nich planowałam na polkaskade, lub kaskade, a co drugiego to nie bardzo mam pomysl, jakbyscie mogli cos doradzic :*
z gory dziekuje
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeszcze dodam, ze to co idzie pod skosem (wg mnie dobre na kaskade) ma w pniu 1,5 cm a wysokosc 30 cm, a to drugie 2 cm w pniu i 38 cm wysokosci.
corey_17

Post autor: corey_17 »

ja odpowiem Ci tak . Bonsai jest sztuką zależną od hodowcy trzeba podejmować własne czasem ryzykowne decyzje ale takie jest życie .w tym przypadku najleprzym wyjściem jest kaskada lub półkaskada. pozdro
Załączniki
1672520.jpg
1672520.jpg (36.24 KiB) Przejrzano 3491 razy
Madziamotylek

Post autor: Madziamotylek »

a moze ktos zrobic symulacje w paincie, zeby podpowiedziec jak powyginac jakie katy i gdzie uciac? czytałam w kalendarzu ze teraz to juz nie bardzo mozna przycinac, ale odrutowac ewentualnie jeszcze chyba moge? a igly moge poskracac?
corey_17

Post autor: corey_17 »

może coś takiego al dziś mi sie niechce zabardzo rysować może ci się to spodoba
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :
Załączniki
zdjecie(1).jpg
zdjecie(1).jpg (21.61 KiB) Przejrzano 3475 razy
Madziamotylek

Post autor: Madziamotylek »

w sumie całkiem ciekawe rozwiązanie, takie innowacyjne :), ale chyba chcialam cos takiego bardziej do dolu zagietego az do czubka dzieki za propozycje :* czy juz mam robic odrutowanie?
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

Widze ze nikt udzielający sie w tym temacie nie powiedział jeszcze ze to młoda siewka i należałoby ją do ogrodu lepiej wkopać i tam prowadzić przez najbliższe 5 :wink: no minimum 3 lata ... to zdecydowanie pozwoli drzewku szybciej nabrać "jaj" , zdecydowanie szybciej będzie się mu regenerowała bryła korzeniowa ale duży plus to szybki przyrost masy zielonej ...takie zregenerowane drzewko pozyskane z ogrodu (wkopane przed paroma laty) zamienia sie w tym czasie w bardzo dobry materiał wyjściowy , który juz po pierwszym wstępnym formowaniu wygląda zawsze obiecująco... :wink:

cierpliwośCiWynagrodzi :wink:


PS. nie drutuje sie materiału pozyskanego (Yamadori) w tym samym sezonie
Ostatnio zmieniony 15 sie 2005, 13:26 przez Corfe, łącznie zmieniany 1 raz.
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Madziamotylek

Post autor: Madziamotylek »

ale mam to z powrotem wkopac na jakies najlepiej sloneczne i bezpieczne od obcych miejsce, tak? a mozna cos z tym zrobic juz w niedlugim czasie? bo wiekszosc drzewek pozyskanych z natury jest albo za mloda, albo nieciekawa, dlatego wybrałam cos młodszego, zeby wczesniej wyginac pien, zanim zdrewnieje i juz nic z nim nie bedzie mozna zrobic, bo przeciez rownie dobrze moge wykopac starsze grubsze (ale za wysokkie dla mnie drzewko i juz slabo nadajace sie do uformowania). Czy moge zrobic tak, ze jak je wkopie to za tydzien odrutuje i pozostawie tak przez zime?nie chce podcinac, bo to teraz bardzo nieodpowiednia pora jesli ma stac w ogrodzie, ale co moge zrobic, zeby sosny nie wyrosly w gore?
acer6

Post autor: acer6 »

ale mam to z powrotem wkopac na jakies najlepiej sloneczne i bezpieczne od obcych miejsce, tak?

najlepiej tak , ale jeśli była dopiero posadzona do doniczki (w środku lata) i korzenie śa naruszone to na pełnym słońcu może ją szlag trafić .
a mozna cos z tym zrobic juz w niedlugim czasie?
nie
bo wiekszosc drzewek pozyskanych z natury jest albo za mloda, albo nieciekawa
ta sosenka na pewno , ale lepiej na początek wykopać małą roślinkę , niz brać się od razu za prawdziwe yamadori .
Czy moge zrobic tak, ze jak je wkopie to za tydzien odrutuje ...

po co ?

_______________________________________________________________
Zadajesz dużo podstawowych pytań. Radzę kupić jakąkolwiek książkę o bonsai sama zdecyduj która lepsza : ksiazki.php
ODPOWIEDZ