Fikusy

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Adek

Fikusy

Post autor: Adek »

Moje 2 fikusy.. 2 z Obi.. 2 formowane w tym roku. Prosze o opinie.. Pozdrawiam
Załączniki
fikus maÂły.JPG
fikus maÂły.JPG (27.09 KiB) Przejrzano 8192 razy
fikuss.JPG
fikuss.JPG (25.18 KiB) Przejrzano 8194 razy
Awatar użytkownika
zorro
Posty: 94
Rejestracja: 07 lip 2005, 20:56
18
Lokalizacja: Przasnysz i Torun

Post autor: zorro »

Pierwszy fikus to natasha, swietny na bonsai.
Mocno go przyciales, daj mu teraz rosnac to szybko zacznie grubiec.
Wydaje mi sie, ze z tym drutem to za wczesnie. Nie wykluczone, ze bedzie sie wzynal w rosline.

Drugi to ta sama odmiana co w moim watku "moje rosliny" piate zdjecie.
Wedlug mnie duzo gorszy od natashy.
Na pewno warto oddalic od siebie te grube przecinajace sie na zdjeciu galezie i(lub) galaz z prawej strony skrocic.

Ps. w tym roku kupilem trzy natashe w obi:)
Adek

Post autor: Adek »

Tak, pierwsze fikus to Natasza. Super odmiana- małe liście, krótkie międzywięĽla, dosc podatna na wyginanie, świetnie znosci cięcie.

Drugi fikus- kupiłem go mojej mamie, po kilku tygodniach mi go oddała :-D Jakis tydzien temu z kupy zieleni wydobyłem jakis pierwszy kształt. Nie polecam tej odmiany- ma BARDZO łamliwe gałązki, drutowac mozna świeże gałązki. juz w zdrewniałych nie ma o tym mowy, ja nawet przy odciągach połamałem dużo gałęzi i co chwile musiałem zmieniac forme i kombinowac. Jeszcze duzoo przed nimi..
..
Pozdro
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

Potwierdzam to co napisał Adrian ten fikus ma bardzo łamliwe gałązki. Dostałem od Jacentego takiego fikusa i przy próbie wygięcia jednej gałązki ułamała mi się. Myślę, że tego fikusa można formować jak ma bardzo cienkie gałązki albo przez cięcie. Ale sam bez formowania przyjmuje ciekawą formę i może warto się nim zainteresować.
Artur
popek

Post autor: popek »

ten drugi mi sie podoba i propnuje odciac prawa (chudsza galaz i czekac az prawa strona grubszej galezi sie zazieleni :-)
Tatko Łukasz

Post autor: Tatko Łukasz »

Podoba mi się pierwszy fikus. Tylko czy naprawdę Adek konieczne było użycie rafii ? (bo to chyba rafia?)
Adek

Post autor: Adek »

Na samym początku ten fikus miał 5 pni. Jeden wygiełem w ten sposób drutem- pęknął w paru miejscach. Musiałem więc usunąc 4 pien. Teraz wolałem nie ryzykowac i owinąc rafiom. Plusy- pień nie pęknie, rafia bedzie troche chronic przed wrastaniem. A minusów chyba nie ma.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zorro
Posty: 94
Rejestracja: 07 lip 2005, 20:56
18
Lokalizacja: Przasnysz i Torun

Post autor: zorro »

Adku, jezeli pien troche popekal (zlamac go w mlodej roslinie jest b. trudno) to nie nalezy sie tym przejmowac. Roslinie nic nie bedzie a w tych miejscach kora w przyszlosci bedzie wygladala ciekawie.

Co do drugiego drzewka to dodam jeszcze, ze ma slabe korzenie. Nalezy uwazac przy przesadzaniu, poniewaz w przypadku usuniecia duzej czesci korzeni roslina ich nie obudowywuje. Pozostaja slabe pomimo uplywu lat.
Poprostu jest to beznadziejna odmiana rosnaca w szklarni szybko na grubosc i majaca naturalne wygiecia pnia i galezi. Stad zapewne jej popularnosc.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2005, 20:55 przez zorro, łącznie zmieniany 1 raz.
Adek

Post autor: Adek »

Zorro, pęknięcia były niestety duże, ze roślina by ich raczej nie "zalała". Co do takich ran, rzeczywiscie ciekawie wyglądają nawet po paru miesiącach

Pozdrawiam
Adek

Post autor: Adek »

Oto jak wygląda aktualnie moj fikus natasza. Prosze o opinie :-P
Załączniki
Fikus natasha.JPG
Fikus natasha.JPG (37.37 KiB) Przejrzano 7874 razy
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

widze jakiś profesjonalny drucik :wink:
ładnie ze łapie formę ..3 pnie i trójkątka korona ;) osobiście zastanowiłbym się nad skróceniem tej gałązki najdalej w lewo wysuniętej ..
po za tym :wink:
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Adek

Post autor: Adek »

cos takiego? :)
Załączniki
maÂła zmiana.JPG
maÂła zmiana.JPG (27.14 KiB) Przejrzano 7869 razy
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

Patrz co znalazłem na Czeskiej stronce
Twój ma wiekszy potencjał moim zdaniem :wink:
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Adek

Post autor: Adek »

Dzięki Michał ;)

postanowiłem ze dam mu porosnąc z 2 sezony, <font color="#FF0000">napewno //ort</font> nabierze masy i sie zagęsci

Pozdro
filipjasica

Post autor: filipjasica »

PIERWSZE ZDJĘCIE BARDZIEJ MI SIĘ PODOBA ZA KILKA LAT TO BĘDZIE PIĘKNE BONSAI. 8)

ADMIN: Prosze uzywac duze litery jedynie tam gdzie sie ich normalnie oczekuje
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Poruszono stary temat ktorego nie miałem okazji czytac. Owszem drut profesjonalny rosliny nabieraja kształtu ale bledy w drutowaniu!!
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ