Moje liściaki

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Adek

Moje liściaki

Post autor: Adek »

Lisciak number 1 :-D sliwa Ałycza Pissardi (Prunus cerasifera Pissardi) Kupiona tej wiosny w... OBI.. Był to pień z 3 patykami.. Postanowiłem stawic na zagęszczeniu korony i mocno przyciołem przez ten zabieg nie widziałem jak kwitnie ale na wiosne bede cieszył oczy kwiatami :-D

Liściak number 2 - Glediczja trojcierlistna. Lupiona nie dawno w szkólce.. 15 zł.. Bardzo ciekawa roślina. Ma delikatne pierzaste liscie, ktore rozwijają sie rano, zamykają w pełne slonce, otwierają popołudniu, zamykają wieczor uff :mrgreen: Akurat aparat dostałem wieczor, rano wygląda o wiele lepiej (korona jest bardziej gęsta) Można bardzo mocno ciąc ją w zimie.

Lisciak 3 - grab yamadori, wykopany z przyczajki koło cudzego ogrodzenia. Trzyma sie świetnie. za 2 lata bedzie 1 formowanko, ale jak macie juz jakies wizje to --> paint :-D

Pozdrawiam
Załączniki
Obraz 018.JPG
Obraz 018.JPG (42.8 KiB) Przejrzano 3248 razy
Obraz 017.JPG
Obraz 017.JPG (36.78 KiB) Przejrzano 3248 razy
Obraz 015.JPG
Obraz 015.JPG (21.88 KiB) Przejrzano 3248 razy
Obraz 014.JPG
Obraz 014.JPG (26.2 KiB) Przejrzano 3248 razy
Obraz 013.JPG
Obraz 013.JPG (22.32 KiB) Przejrzano 3248 razy
Madziamotylek

Post autor: Madziamotylek »

ojeeej ten grab ladny, on taki rosl czy juz cos zmieniales?
Adek

Post autor: Adek »

Taki był nie robiłem z nim nic. Miałem jako początkujący wilkie problemy z pozyskaniem go- gruby korzen, w ziemi kawałki siatek drucianych. W zimie był to sam pien. te gałazki są tegoroczne

Pozdrawiam
acer6

Post autor: acer6 »

Adrianie czy jesteś pewien że to oby na pewno grab :? , po bardzo wyraĽnej piłce na liścich wygląda mi bardziej na wiąz (szypółkowy/polny/górski).
Adek

Post autor: Adek »

PO oglądnięciu kilku galerii i dokładnym przypatrzeniu sie mojemu ?grabowi? wynika ze to rzeczywiscie wiąz polny :? Ale troche kora sie nie zgadza..
Załączniki
Ulmus_minor_1a.jpg
Ulmus_minor_1a.jpg (26.5 KiB) Przejrzano 3188 razy
acer6

Post autor: acer6 »

Cóż nie koniecznie musi być polny 8) może być szypółkowy . Polny charakteryzują błyszczące drobno piłkowane liście , i rzeczywiście ma bardziej bruzdowaną korę ( szczególnie odmiana suberossa , która też gdzie niegdzie występuje zdziczała ) . Istnieje też ponoć sporo mieszańców górski X szypółkowy i w tym wypadku na coś pomiedzy tymi gatunkami bym stawiał .
popek

Post autor: popek »

Ta silwia alycza hmm chyba trzeba czesc zielona poprzycinac bo zaduzo tego :-) a ta gledjicza i wiaz podobaja mi sie no ale sam adek powiedzial ze wiaz jeszce musi poczekac troche na swoje pierwsze formowanko :-)
pozdrawiam !
ODPOWIEDZ