Zimowanie wiaza :-)

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
popek

Zimowanie wiaza :-)

Post autor: popek »

witam !

hmm mnie i kazdego posiadacza wiazow drobnolistnych jako indoor pewnie nurtuje pytanie co z nim zrobic na zime.. po dlugich przemysleniach i rozmowach z ludzmi chcialem przectawic malego virtualka :-) piszcie co o tym myslicie pozdro

Obrazek

oczywiscie drzewo do tej warstwy kladziemy razem z doniczka :-)
Gość

Post autor: Gość »

Hmm...Niech sie może wypowiedzą bardziej doświadczeni hodowcy wiązaów ,ale po co ci to?Chyba że rzeczywiście tam będzie spore obniżenie temperetury ,bo o ile sie nie mye to potzrebuje tego wiąz do przeziomowania
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

Myślę, że styropian na górze nie jest dobrym rozwiązaniem, będzie ograniczał dostęp światła do rośliny.
Artur
popek

Post autor: popek »

ale musi byc cos u gory zeby przepuszczalo powietrza moze byc szyba ale trzeba zostawic mala szparke :-)

mozna jeszce cos takiego zrobic

na ziemi styropian zeby korzeniom od podloza nie bylo zimno :-)

Obrazek

arke wiazy z tego co wiem musza w zimie miec poniezej 15 stopni tak 10-15 jak nie beda tyle mialy moga uschnac :-)
acer6

Post autor: acer6 »

A co gdybys dał akwarium odwrotnie ?
Tylko trzeba by było ustawić akwarium pod kątem żeby "szklarnia" nie była zbyt szczelna . A w razie mocniejszych mrozów można by było dać bardziej szczelnie .

Obrazek
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Lepszejszy sposobik to osotatni sposobik :P
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
popek

Post autor: popek »

chodzi wam o to ze w jednym podelku ze styropianu wumiescic drzewko i przysypac warstwa ochronna korzeni i przykryc ten styropian akwarium denkiem do gory z lekka szparka ? ? ? jesli tak to mega pomysl ?

pytam sie tak bo acer narysowal tam 2 prostakaty i nie wiem co to to czarne i podejrzewam ze podlo ze styropianu :-) pozdro
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

A co z drenazem? Szczegolnie jak drzewko by mialo stac w akwarium?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

chyba czegoś nie rozumiem - zamierzasz trzymać tę pseudoszklarnię na zewnątrz - uważasz że jesteś w stanie utrzymać tam temperaturę 15 stopni w mrozy sięgające -15?
popek

Post autor: popek »

no kurka nie wiem to sa propozycje trzeba cos wymyslec bo wiazy umra :( heh hmm a moze by go tak wsadzic do piwnicy ale nie wiem czy przezyje bo tam wogle nie dochodzi swiatlo ( chodz nie wiem czy w zime jest potrzebne wiazom swiatlo) ????????????
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

No widzisz Popku (dostosuj sie do regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045)!)

klaniaja sie podstawy...
1. Spokojnie, mamy jeszcze lato.
2. Do -5 mozesz swojego wiaza bez problemow na dworze trzymac i to bez zadnego zabezpieczenia.
3. Wystarczy, ze zabezpieczysz bryle korzeniowa przed wiekszymi mrozami, a wiec akwarium jest zbedne ;)

A co do swiatla. Ogolnie drzewom lisciastym (zrzucajacym liscie na zime) nie jest w zimie potrzebne swiatlo, a wiec mozesz go trzymac w piwnicy (jesli zrzuci tobie liscie)
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

mam podobne przemyślenia jak Kamil. W zeszłym sezonie trzymałem swoje ikeasai w garażu nie bacząc na ostrzeżenia dot. negatywnego wpływu spalin na rośliny. Temperatura utrzymywała się w granicach 0 stopni, przy ostrych przymrozkach -5. Wiąz przetrwał i na wiosnę wypuścił nowe pędy. Jeśli nie dysponujesz miejscem, w którym mógłbyś przezimować swoją roślinę, proponuję nie bawić się w akwarium i styropian ( chyba że właśnie to masz pod ręką), tylko przezimować go w pudle z trocinami, odłoniętego przed wiatrem. Lepsze to, niż kaloryfery w dużym pokoju. Jeśli nie będzie zimy stulecia, powinien przetrwać.
popek

Post autor: popek »

hmmm mam garaz i piwnice mysle ze go do garazu wsadze tak jak mowicie porostu oslonie korzenie przed mrozami musi przezyc nie ma wyjscia dzieki za rady pozdro moj to BRIKOSAI :D:D:D
MaxDymitr

Post autor: MaxDymitr »

Tylko ze wiąz kosztuje 30 zł a akwarium 100 wiec czy sie opłaca..
popek

Post autor: popek »

MaxDymitr pisze:Tylko ze wiąz kosztuje 30 zł a akwarium 100 wiec czy sie opłaca..
no niby tak ale jak kots ma jakies akwarium na ktorego nie uzywa to mozna wykorzystac :-) i male akawrium niekosztuje 100 zl tylko 20-30 zł
Gość

Post autor: Gość »

Ja mam do sprzednjia akwarium 30 l.
MarekS

Post autor: MarekS »

Cześć, jeżeli jest to wiąz krajowy, to wystarczy ochronić go od zimnych wiatrów. Mrozy nie są szkodliwe, nawet dla korzeni, przecież w szkółkach nikt nie chowa tysięcy roślin do akwariów. Akwarium wręcz może zaszkodzić
Pozdrawiam i życzę sukcesów
popek

Post autor: popek »

to jets wiaz drobnolistny ktorego <font color="#FF0000">choduje //ort</font> jako indoor wiec onnie jest tak odprny na mrozy i dlatego chcem go jakos przezimowac w domu bedzie za cieplo a na dworze za zimno musi miec ok 15 stopni w zimie pozdro
MarekS

Post autor: MarekS »

Cześć
Dopiero po wysłaniu mojej wiadomości uświadomiłem sobie jaki to jest wiąz. Przepraszam za zamieszanie. Ale <font color="#FF0000">napewno //ort</font> nie zamykaj go w akwarium.
Gość

Post autor: Gość »

Ja przepraszam że tutaj ale chciałem sie pochwalic i chodzi tutaj tylko o naszego kochanego PAPIEZA.to było robione przez ze mnie i paru chłopaków ze składu.To o czyms kiedys mówiłem ze maluje grafitii.Pozdro

Dodam ze bylo robione to na wyjezdzie nad morzem w Mielnie.Takze jak ktos bedzie to zapraszam do zobaczenia
http://skasowane_przez_admina

ADMIN: Wlasnie zmienilem zdanie, ze nie ma sensu czekac do wtorku. Konto Twoje blokuje. Prosze napisz mi na e-mail (po przeczytaniu regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045)), co musisz zrobic i co nie masz robic aby wszyscy byli zadowoleni. P.S. Ten post zostanie skasowany za kilka dni.
ODPOWIEDZ