Jałowiec

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Stefanrsko

Jałowiec

Post autor: Stefanrsko »

A oto moj jałowiec wiem ze troche dziwna forma ale to jedno z moich pierwszych dzrewek robione pod wplywem emocji :-D :-P moze jakis pomysl lub rada??
link do fotki: http://img149.echo.cx/my.php?image=jalowiec10248su.jpg
Awatar użytkownika
Ziemniok
Posty: 248
Rejestracja: 04 lut 2005, 20:56
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ziemniok »

nic mi nie przychodzi na myśl :D

heh a co ten wierzcholek taki skrecony i ucieka ?
Krzysiek



Pozdrawiam !!
acer6

Post autor: acer6 »

Jałowiec wygląda na łuskowaty .
Co do drutów :
-albo brakowało Ci grubszego , albo po prostu go nie użyłeś , momentami cienki drut jest bardzo gęsto na pniu ...
Co do formy :
- ... widać że nie miałeś koncepcji ... . Zawsze przed formowaniem trzeba mieć jakiś plan , pomysł ; należy oebjżeć rozmieszczenie gałązek , wygięcia pnia itd.
Pamiętaj o zasadzie : najpierw pomyśl , potem przemyśl a na końcu ewentualnie zrób .

Zawsze jest to dla Ciebie nauka , praktyka , każdy uczy się na błędach .


P.S.
Zdięcia bardzo "niewygodnie" się oglada :twisted: . Dlaczego nie wrzuciłeś je na forum ?? moja rada :
-zmniejsz zdięcia ( np w paincie używając opcji "rozciągnij/pochyl" ) a potem jeszcze raz zapisz plik (najlepiej daj mu inną nazwę )
-Jeśli już tak bardzo chcesz zamieszczać fotki na innych serwerach to skorzystaj z funkcji ( zaznacz link i wciśnij 'img' , albo sam wpisz ) .
[/img]
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Rozwine uwagi poprzednika:
1. Stworzyłes nowa forme: nazwij ja sam bo nie che cie urazic
2.Tak jest to jałowiec łuskowaty juniperus squamata
3.drut nie tyle ze jest za luzno zadrutowany co: krzyzuje sie w niektorych miejscach, drut jest nie rownomiernie nakładany, jesli drutujes to samo miejsce kilkoma drutami wszystkie powinny przylegac do siebie (nie wyglada pozniej drzewko jak tzw zbrojak - druty sa mniej widoczne)
4.zerowa koncepcja co do gałęzi i nadal nie sa one rozłozone (chyba ze planujesz zrobic na koncach kuleczki)

Co proponuje?
Odrutuj drzewko uwaznie bo widze ze uzyłes miedzi.poczytaj jeszcze raz o drutowaniu i prosze uwaznie przestudiowac obrazki w ksiazce. Jesli chcesz zadrutowac drzewko miedzia to dobrze jest ja wypalic w ogniu (np. nad gazem w kuchni) i jak sie tylko lekko zaczerwieni wrzucic ja do zimnej wody. Bedzie wtedy bardziej podatna na wyginanie a i układanie bedzie lzejsze.
Jesli rozdrutujesz drzewo pokaz jak ono wyglada w formie naturalnej to postaramy sie zrobic jakies szybkie virtuale i podpowiemy troszku.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Stefanrsko

Post autor: Stefanrsko »

OK dzieki za rady,rozdrutuje drzewko i dam fotki jak najszybciej :)
A co do zdjec to dlatego je wzucilem na server poniewaz na forum mozna tylko 600X600 a chcialem zeby drzewka byly lepiej widoczne.
Symonides

Post autor: Symonides »

te 600x600 to jeszcze nie jest taki problem, ale 70kb to juz niestety niewygodny wymóg :?
ODPOWIEDZ