jałowiec łuskowaty

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Michał

jałowiec łuskowaty

Post autor: Michał »

To jest jałowiec, nad którym pracuje już ponad rok. Zdaję sobie sprawę z tego że jest niezły szczypior, ale cóz poczac. Gruntu nie mam także musze sobie jakoś radzić :-D . Co o nim sądzicie ?
A 2 i 3 fotka to chmurki w moim wykonaniu, możecie się równiez o nich wypowiedzieć :-D
Załączniki
IMG_0003.jpg
IMG_0003.jpg (24.5 KiB) Przejrzano 4903 razy
IMG_0004.jpg
IMG_0004.jpg (37.1 KiB) Przejrzano 4902 razy
IMG_0005.jpg
IMG_0005.jpg (28.35 KiB) Przejrzano 4903 razy
Ostatnio zmieniony 26 maja 2005, 21:51 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
Natka14

Post autor: Natka14 »

Słodkie drzewko , chmurki fajne ale chudziutki... (zupełnie tak jak mój :-D )
Awatar użytkownika
Ziemniok
Posty: 248
Rejestracja: 04 lut 2005, 20:56
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ziemniok »

Czy wierchołek chcesz taki zostawić czy masz zamiar nad nim jeszcze popracowac ?? :)

Natka14 pisze:Słodkie drzewko , chmurki fajne ale chudziutki... (zupełnie tak jak mój :-D )
ps. z tego co piszesz wszystkie drzewka ci się podobają...
Krzysiek



Pozdrawiam !!
Natka14

Post autor: Natka14 »

Każde drzewko ma w sobie coś pieknego... moze ja potrafie to dostrzec? :-D
acer6

Post autor: acer6 »

Każde drzewko ma w sobie coś pieknego... moze ja potrafie to dostrzec?
a co dostrzegasz np. w chińskich/holenderskich importach ?? nie każde drzewko ma w sobie to "coś" i po to jest między innymi forum , żeby pomuc wydobyć to 'coś' .
____________________________________________________________
A wracając do dzewka Michała :
Doliczyłem się 6 - ciu gałązek i wydaje mi się że wyrastają w układzie :
-2 na boki
-2 na boki + jedna do przodu
-1 do tyłu

ciężko powiedzieć wiele , widać drzewko z jednej strony ... czy nie jest czasem trochę płaski ?? .

Na pewno trzeba coś zrobić z czubkiem ( na co zwrócił uwagę Ziemniok ) , proponuję ucięcie tej całej "zielonej kulki" na szycie .

chmurki ok ( czy to J.sqamata ?? )

Moim zdaniem wygląda trochę bez wyrazu , może powyginać pień może zrobić coś innego , no i donica ... ja bym go widział w czymś cieńszym , płaskim .
Michał

Post autor: Michał »

Rzeczywiście, nad wierzchołkiem muszę jeszcze popracować.
Co do grubości to zgadam się że jest bardzo cieńki, ale nie przejmuje się tym. Za kilkadziesiąt lat zgrubieje :-D :-D.
Jest 6 gałązek, ale nic na to nie poradze bo tyle zostało po pierwszym, cięciu, którego dokonałem gdy zaczynałem przygode z bonsai
Tak to J. sqamata :-D
Michał

Post autor: Michał »

I fotki z boku :-D
Załączniki
IMG_0002.jpg
IMG_0002.jpg (24.13 KiB) Przejrzano 4851 razy
IMG_0001.jpg
IMG_0001.jpg (25.61 KiB) Przejrzano 4851 razy
Adek

Post autor: Adek »

Ja bym jeszcze grubym drutem nadał lekkie wygięcia pnia. Było by troche nizsze i od galązek były by mniejsze odstępy. Skrócił bym 2 gałąz od dołu po prawej stronie tak jak narysowałem i uciął cały czubek i z tej małej gałazki wyprowadził nowy wierzchołek. Pozdro
Załączniki
img_0003_640[1].jpg
img_0003_640[1].jpg (26.11 KiB) Przejrzano 4843 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Michal, moja propozycja jest taka. Ta galazke z rafia(?) na godzine pierwsza, ta galazke co rosnie do przodu na godzine czwarta albo piata. Natomiast galzke, ktora obecnie rosnie do tylu, na godzine dziesiata. Z tym skroceniem wierzcholka to tez nie jest zly pomysl.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Michał

Post autor: Michał »

Zastosowałem się do waszych rad tzn. skróciłem wierzchołek, skróciłem 2 gałąĽ z lewej i poprzestawiałem gałązki tak jak Kamil zaproponował. Fotka wkrótce :-D
MaxDymitr

Post autor: MaxDymitr »

Też przychyliłbym się do powyginania pnia, do tego radziłbym zrobić neico bardizej w 3D kompozycję powinno to być bardziej naturalnie rozrośnięte we wszystkie strony, ale tak ogólnie to powinno być ciekawie... za kilkadziesiąt lat :-D :-D
Michał

Post autor: Michał »

Na tą chwile jałowiec wygląda tak.
Teraz tam mu spokojnie rosnąc przez kilka lat, obficie naworząc, alby troszke zmężniał.
Załączniki
IMG_0003.jpg
IMG_0003.jpg (23.86 KiB) Przejrzano 4674 razy
ODPOWIEDZ