Jałowiec łuskowaty - juniperus sqamata - Historia

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Jałowiec łuskowaty - juniperus sqamata - Historia

Post autor: Bolas »

Chciałbym przedstawic hitoryjkę krotkiego zycia mojej rosliny. Ogolnie uwazam ze da sie z niej zrobic jeszcze cos lepszego ale wymaga drastycznych giec wiec galerie ta bede jeszcze uaktualniał.
Załączniki
AD 2001 tak wygladaÂł skromnie stojacy na tyÂłach szkĂłlki jaÂłowiec ktory wÂłascicielka juz spisaÂła na straty. Cena 14 zeta.
AD 2001 tak wygladaÂł skromnie stojacy na tyÂłach szkĂłlki jaÂłowiec ktory wÂłascicielka juz spisaÂła na straty. Cena 14 zeta.
2001 przed juniperussquamata1.jpg (18.16 KiB) Przejrzano 3529 razy
Drzewko po pierwszym formowaniu i przesadzeniu do pierwszej doniczki docelowej.
Drzewko po pierwszym formowaniu i przesadzeniu do pierwszej doniczki docelowej.
2001 po juniperussquamataa.jpg (12.87 KiB) Przejrzano 3529 razy
Tak wygladaÂł moj bocian po 5 letniej katordze w tej samej donicy i jednym powaznym ataku pajÂączka.
Tak wygladaÂł moj bocian po 5 letniej katordze w tej samej donicy i jednym powaznym ataku pajÂączka.
2005 przed przesadzeniem.JPG (37.28 KiB) Przejrzano 3529 razy
Nocna walka z przesadzeniem tego bociana. Pomaga³ mi ³owca nagród z Ksia¿a Sir Robert B³¹dek (sorki za lich¹ jakosc ale w³asnie wysiad³a mi lampa w aparacie)
Nocna walka z przesadzeniem tego bociana. Pomaga³ mi ³owca nagród z Ksia¿a Sir Robert B³¹dek (sorki za lich¹ jakosc ale w³asnie wysiad³a mi lampa w aparacie)
2005 przesadzanie.jpg (13.23 KiB) Przejrzano 3529 razy
Tak wygladaÂłem dumny z mojego jaÂłowca :D
Tak wygladaÂłem dumny z mojego jaÂłowca :D
2005 wystawa ksiaz.JPG (18.96 KiB) Przejrzano 3529 razy
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
acer6

Post autor: acer6 »

Cienki , ale ładny jeszcze kilka latek pracy nad poduszkami i może wyjść coś jeszcze fajniejszego .

P.S. U mojej cioci na ogródku rosnie J.s. ale odmiana 'blue star' - cholernie wolno rosnie , ale ma już kilka letek ( i co najważniejsze obiecała że na wiosnę mi go odda :-D saperka i nożyce już się cieszą:-D ) .

P.S. czy ktoś spotkał się z w miarę szybko rosnącym jałowcem sqamat'ą ??
Natka14

Post autor: Natka14 »

Super wygląda. Zrobiłes z niego na prawdę cudo!!!!!
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

:shock: :twisted: fajny...pamietam go z galerii na stronie Andrzeja U.
widze ze wyraĽnie ewoluował..
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
grzegorzbonsai
Posty: 145
Rejestracja: 28 sie 2004, 11:02
19
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: grzegorzbonsai »

Na tym to właśnie polega: lepszy ładny z cienkim pniem, niż Bóg wie co z dużą nasadą. Kolejna sprawa: lepszy taki przez X lat niż 2 razy grubszy przez pół roku. Doskonały przykład na to, że konsekwencja w działaniu, wyczucie i cierpliwość to podstawa w bonsai. No i widać kroczące postępy w pracy. . bardziej doświadczonych( jak widać na zdjęciu ) też się naprawdę przydaje - warto z niej korzystać. Co do gięć...?
ODPOWIEDZ