Moja Sageretia (fotka)

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Moja Sageretia (fotka)

Post autor: Gohan »

a oto moja sageretia :) ma ponad 10 cm wysokosci :] bardzo malutka ,a doniczka ma dlugosci 10 cm , szerokosc ok 6 cm :) co powiecie o niej ? troche sięzmienila tzn puszcza nowe pędy ;)

Obrazek
Michał

Post autor: Michał »

No cóż typowy marketowy bonsai,
PrzesadĽ do czegoś większego bo zapewne ma bardzo przerośniętą bryłę korzeniową.
Co do formy to ja bym nie zmieniał i próbował otrzymać coś w rodzaju miotły :-D
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

To żadna sagerethia, prędzej ligustr...
Adam Cieślik
grzegorzbonsai
Posty: 145
Rejestracja: 28 sie 2004, 11:02
19
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: grzegorzbonsai »

Adam, to chyba jednak sageretia...
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Ups :ups: Pomyliłem ją z zelkovą :oops: . Faktycznie :wink:
Adam Cieślik
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

to zaden ligustr ;) i z zadnego marketu ;) zamowilem ją u szefa z innego forum 8) postawilem ją na północnym oknie jak myslicie starcza jej z 2,5 goidzny slonca ? chyba nie bedzie narzekala na niedobor?
Adek

Post autor: Adek »

No to co ze nie marketowy.. ale taki sam jak tam są, ja nie widze w zadnym czegos fajnego, wszystkie sa takie prawie takie same.. (moim zdaniem brzydkie)
Stefanrsko

Post autor: Stefanrsko »

dzrewko jest moze i od szefa ale jest na 99% z marketu swiadczy o tym doniczka i wyglad drzewka,jednak u wazam ze nie jest brzydkie ma ladne listki :P kazde dzrewko jest ladne na swoj sposob pracuj nad nim i bedzie dobrze
rafio17

Post autor: rafio17 »

Mam dokladnie taka sama, kupilem w akademii we wroclawiu.
ZA magiczna cene 25zl :-D .
ALe mi niestety zdycha :? :oops: , chyba dlatego ze za blisko stala okna i sie przysmazyla.
MaxDymitr

Post autor: MaxDymitr »

Kiedyś u pewnej babki na allegro kupiłem sagretie - neidość że była paskudna, to jeszcze wcale sagretią nie była tylko zwykłym jakby żwyopłotowym ligustrem. Prosiłem o naturalną forme przysłała mi coś wygiętego jak S i to podwójne w 2d. Pohodowałem go przez rok - i samoistnei padł... ale wcale mi nei było go szkoda jedynie tych 100 zł...
No ale co do Twojej sagretii to przyciął bym może liście - są wielkie, ale to może za rok, tymczasem przesadzenie jest chyba koneiczne.
ODPOWIEDZ