Sezon na klona ?

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Sezon na klona ?

Post autor: Pit »

Skoro wszyscy mają teraz sezon na klona, to chciałem coś pokazać.
Na jesieni pokazywałem Wam klona w jesiennych barwach (moj awatar), postanowiłem go w tym roku mocno przyciąć (korzenie i koronę) żeby naprawić błędy w prowadzeniu (nie było sensownego stylu) teraz będzie miotła, bo nic innego z niego już nie dało się wycisnąć :wink:
Myślałem że po takiej operacji przynajmniej sezon się będzie zbierał, a tu ... niespodzianka , sami zobaczcie.
Załączniki
mini-klon-kwiecieĂą.JPG
mini-klon-kwiecieĂą.JPG (65.76 KiB) Przejrzano 2845 razy
mini-klon-maj.JPG
mini-klon-maj.JPG (51.5 KiB) Przejrzano 2844 razy
Piotr
Tatko Łukasz

Post autor: Tatko Łukasz »

Faktycznie miotła jest dla niego najlepszym rozwiązaniem, a czy przymierzasz się Piotrze do ciecia lisci w tzm sezonie
acer6

Post autor: acer6 »

Hmmm miotła jest dosc specyficznym ("najidealniejszym") stylem ... i myslę że nie tak łatwo z tego klona można by było ją uzyskać .

-Pień wyglada na lekko powyginany i trudno było by uzyskać "czystą" miotłę , jeśli jednak nie brać pod uwagę największych "rygorów" tego stylu to można uzyskać 'nieprzeidealizowaną' miotłę .

-Innym mankamentem jest sam gatunek ... :/ K. pospolity tworzy spore liscie na długich ogonkach , ciężko je pomniejszyć a co za tym idzie uzyskać ciekawego shohina ...

Ale cóz ... wyzwanie to wyzwanie , nic tylko życzyć powodzenia .


P.S. ja bym najniższe gałązki nieco bardzieł do dołu skierował .
Michał

Post autor: Michał »

Ja lisci jeszcze w tym roku bym nie usówał z tego powodu że drzewko w tym sezonie było mocno przycięte i może to być nie lada obciązeniem dla drzewa.

Michał ma racje możesz śmiało nagiąc gałęcie do dołu. :-D
ODPOWIEDZ