Zimowanie wiaza :-)

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
corey_17

Post autor: corey_17 »

ja wstawiam go do garażu jest tam dość chłodno i co najważniejsze nie zamarzną kożenie ani nienapada snieg :D
Michał

Post autor: Michał »

jeżeli jest to garaż w którym trzymasz bryke to powodzenia 8)
a tak poważniej to nie wolno trzymać roślin w garażu z autem.
wiecie spaliny i emisja szkodliwych związków :-D
popek

Post autor: popek »

ehh chyba zrobie tak ze w grubym steropianie wytne dziure wielkosci doniczki wsadze ja tam zasypie czyms ocieplayjacym korzenie i morze przezyje bedzie mial oslone od wiatow zimnych i od mrozow a teraz go przygotowoju i wystawilem na balkon do zimy juz tam bedzie stal a jak pzezyje to nastepny rok juz bedzie chodowany jako outdoor :P :-)

pozdrawiam
acer6

Post autor: acer6 »

A to coś dla tychktórzy chcą traktować wiąza chińskiego (akinirę) jako roślinę 'domową' .

P.S. pamiętajcie że japonii zimy są zazwyczaj łagodniejsze , a chińskie importy to chyba nieco inna odmiana , tymniemniej na fotkach U.parvifolia .
Załączniki
akinire-latem.JPG
akinire-latem.JPG (45.64 KiB) Przejrzano 3479 razy
akinire_jesienia.JPG
akinire_jesienia.JPG (67.06 KiB) Przejrzano 3479 razy
akinire_zima.JPG
akinire_zima.JPG (37.64 KiB) Przejrzano 3479 razy
corey_17

Post autor: corey_17 »

trzeba to zrobić w ziemi
Załączniki
beztytuu0kx.jpg
beztytuu0kx.jpg (64.7 KiB) Przejrzano 3461 razy
Adek

Post autor: Adek »

Po co kombinujecie z akwariami a nawet cegłami :roll: Co za problem wstawic wiąza do nieogrzewanego pomieszczenia albo zostawic na balkonie w miejscu osłoniętym od mroĽnych wiatrow i zabezpieczyc bryłe korzeniowom. :?
popek

Post autor: popek »

NO ja juz zrezygnowalem z akwarium i tego typu rzeczy porostu tak jak mowisz na balkon z oslonietymi korzeniami ! ( moze przetrwa :D
corey_17

Post autor: corey_17 »

no tak zgadzam sie z wami ale ja ten projekt zrobiłem dla ludzi którzy nie mają nieogrzewanych pomieszczeń ja okurat mam garaż w którym jest zawsze poniżej 10 stopni :D
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Dajcie se siana z tym zimowaniem jesienia znow temat bedzie jak woda wtedy dacie upust swojej wyobrazni.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ