moje graby..

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Witam.
Drzewka bardzo ładne zrobiłem szybkiego wirta pozdrawiam
Załączniki
grab4_.JPG
grab4_.JPG (68.56 KiB) Przejrzano 3213 razy
grab4_.JPG
grab4_.JPG (68.56 KiB) Przejrzano 3212 razy
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

ten wirt odpada: zrobiłeś z niego iglaka, a to grab. Wymaga innej formy. Żaden grab rosnący w naturze nie jest tak ukształtowany, szczególnie jeśli chodzi o wierzchołek.
Aby poprawnie wykonać wirta tego drzewka potrzebne jest lepsze zdjęcie, wykonane z przodu, aparatem umieszczonym m.w. na 2/3 wysokości drzewa, w kadrze ujęte musi być cała roślina. Tło za jasne jak na słoneczny dzień, refleksy światła zniekształcają szczegóły rozgałęzienia.
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Żeby wykonać wirt trzeba znać roślinę, dokładnie układ gałęzi, możliwości gięcia itd... Widząc jedynie zdjęcie, nawet wykonane w odpowiedni sposób, można sobie co najwyżej bardziej lub mnie trafnie pofantazjować.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

W większości przypadków robienie wirtów na podstawie zdjęcia jest fantazjowaniem tym bardziej, jeżeli fotka jest słaba, a często nie ma możliwości oceny na żywo,więc bazujemy na płaskim obrazie.Co do wirta chodziło mi o pokazanie pewnej możliwości, bo wiem sam ze czasem się coś przeoczy, co subiektywna osoba potrafi dostrzec i wydaje mi się ze jest to podstawowa zaletą tego działu .Na wircie rozrysowałem tylko główne gałązki bez tylnich.Może trochę za mocno w dół je rozrysowałem, co daje efekt choinki ale drzewko po tak drastycznym cięciu zakładając ze było by w dobrej kondycji wypuściło by bardzo dużo paków dając tym samym możliwość na ułożenie pięknej korony mając ciekawą linie pnia i ładnie zwężający się pień .Tak bym to widział +/- po drastycznym cięciu, nawet lepiej by wyglądało bez tej pierwszej lewej gałązki. Jestem ciekaw, co sadzi właściciel drzewka o takiej wersji?Pzdr
Załączniki
grab44.JPG
grab44.JPG (69.99 KiB) Przejrzano 3170 razy
grab444.JPG
grab444.JPG (71.9 KiB) Przejrzano 3170 razy
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

właściciel drzewa jest pewien, że taka forma nie jest możliwa.. niestety, ta gałąź, z której Łukasz zrobił virta jest mocno pogryziona przez zające i gołe drewno jest tam suche i spękane.. gięcie odpada, może łatwo się złamać.. poza tym co do tego drzewa to na pewno nie będzie tak mocno skracane, gdyż całkiem nieźle zwęża się ku wierzchołkowi.. takie operacje oczywiście wykonuje się, ale nie na takim materiale.. ten przykład jest już świetnie ukształtowany przez naturę.. wiosną wyląduje w donicy i z pewnością wybiore dobry front.. macie racje, fotka kiepska, ale każdy popełnia błędy;)pozdro
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

No i o to chodziło!!! Juz widac przeklamania fotografi. ja np sadzilem po fotkac ze galazka jest zdrowiutka i byla by to przy okazi mozliwosc pozbycia sie blizn po zajcach.Forma z natury fajna Pzdr
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

forma jest jeszcze fajniejsza niż się wydaje czego na fotce nie widać :wink:
ODPOWIEDZ