Skromny Jałowiec

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Skromny Jałowiec

Post autor: PiotrMochocki »

Witam.

Pokazuje oto tego jaowca które kupilem za 3,50zł w szkółce.Juz go oczyscilem wstepnie.I tu nasuwa sie moje pytanie.Dojakiej formy wy byscie dązyli?Ja juz mam 2,3 propozycje ,ale najpierw chcialbym zobaczyc co wy o nim sadzicie,i czy bardzo one odbiega od mojego idealizmu.Wysokosc roslinki to kolo 30cm
Załączniki
Obraz 144.jpg
Obraz 144.jpg (44.43 KiB) Przejrzano 10027 razy
Obraz 143.jpg
Obraz 143.jpg (54.05 KiB) Przejrzano 10027 razy
Obraz 142.jpg
Obraz 142.jpg (57 KiB) Przejrzano 10027 razy
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
Mort
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2006, 17:50
18
Lokalizacja: WrocÂław

Post autor: Mort »

Ten jin jest zdecydowanie za gruby!! :twisted:
Pozdrawiam MichaÂł
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Wiem o tym.Narazie tylko zabezpieczylem to drewno bede sie z nim meczył w przyszla wiosne narazie tylko nad masa zielona bede cos moze robił.Za nedlugo zrobie nwe fotki na czystym tle
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Daje lepsze fotki
Załączniki
Obraz 150.jpg
Obraz 150.jpg (51.03 KiB) Przejrzano 9996 razy
Obraz 149.jpg
Obraz 149.jpg (43.9 KiB) Przejrzano 9997 razy
Obraz 148.jpg
Obraz 148.jpg (50.97 KiB) Przejrzano 9996 razy
Obraz 147.jpg
Obraz 147.jpg (37.61 KiB) Przejrzano 9996 razy
Obraz 146.jpg
Obraz 146.jpg (34.98 KiB) Przejrzano 9997 razy
Obraz 145.jpg
Obraz 145.jpg (19.26 KiB) Przejrzano 9996 razy
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Michał

Post autor: Michał »

No ja bym proponował żebys dazył to takiej formy jak na ostatnim zdjeciu sie rysuje,\.
PS.
Arke fajnie dłonie :-)
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Michale zastanawiałem sie własciwie,nad ta forma literacka z czasem pewnie zmniejszył bym ilośc gałęzi,ale to z czasem,lub zobacz na album Kamila tam jest takie drzewko które dostał od P.Przybylskiego z jedna chmurka.Ale wtedy roslina wydawała mi sie zapłaska,i jednak chyba zostane przy literacie.A czy asz moze jakis pomysl ogólnie tej rosliny jako literata?Mały vircik?

PS. :-) Dziekuje dbam o paznokietki,długie co :soczek:
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
acer6

Post autor: acer6 »

1) nie podoba mi się linia pnia ,wydaje mi się że drutowanie wiecej jeszcze popsuło (wygięcia i łuki jak w chińskich drzewkach za 3 dychy )
Może lepiej by wyglądało jak byś przechylił na któraś stronę i robił coś w tym kierunku ,a nie sprowadzał do pionu "na siłę" .
2)przy takim cienikim pniu pozostaje chyba tylko literat /fukinagashi
3)gałązki na górze spokojnie można wydrutować czemu tego nie zrobiłeś ?
4) nie rozumiem czemu ty tych jinów nie robisz ? przecież to sama przyjemność ,a ty zostawiasz takie brzydkie kikuty :-)
5)po co ta rafia znowu ??
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

1.Acerku i to mnie równiez stropiło,kombinuje i kombinuje cały czas.
2.moze jaka propozycja?
3.wiem ze mozna ale narazie chcialem zrobic same giecie pnia,przeciez nagałezie tez bedzie czas,nie chce niczego za szybko zrobic
4.z tym jinem,nie spieszy mi sie po co?zrobie jin okaze sie ze do formy nie bedzie bardzo pasował i?a takto elegancko,picado :-)
5.tak jak pisalem post wyzej,prubowalem z jedna chmurka i robilem wielkie kolo sam nie wiem po co(cos podobnego jak ty w swoim,jałowiec za 5,5)ale nie identyczny :-)

Sprubuj moze jakiegos virta to mi <font color="#FF0000">napewno //ort</font> pomoze,wiadomo zekazdy ma swój gust

Pzdr
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Noriko

Post autor: Noriko »

Ja nachyliłabym drzewko jeszcze bardziej, tzn. wygięła pień do podłoża... I inaczej ułożyla gałązki..
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Noriko narysuj virta oco konkretnie chodzi
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
jakistam

Post autor: jakistam »

Pytanie brzmi. Co to jest??????
kliksiu
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2006, 17:48
18

Post autor: kliksiu »

nie nie prosze nie tylko nie powtorka z dyskusji o wiazie drobnolistnym ...
a na pytanie co to jest odpowiedizal bym koledze jakiemus tam ze to pewnie jest odrutowane drzewko .. bo my w koncu tylko taimi sie zajmujemy :))
witam wszystkich jestem nowy :))
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Jakistam jest to roslina,dokładnie jałowiec :?
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Noriko

Post autor: Noriko »

Czyżby to była dyskusja co to za drzewko?? Nie załamujcie mnie...
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Słuchajcie jesli nie dajecie jakis sugesti,rad virtów podpowiedzi itp,to <font color="#FF0000">wogule //ort</font> nie zawierajcie głosu ok?Sory za ta surowosc ale zaczyna mnie to denerowowac.

Jakis tam?Poco sie logowales skoro nawet nie wiesz jakie to drzewo?Pewnie Ci chodzilo oto"co to jest"i powiedziales to z ironia domyslam sie oco Ci chodzi ono nie bylo formowane nawet,wiec jesli masz takich rad udzielac to nie rzycze sobie bys udzielał sie w moich tematach

Dzieki
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
jakistam

Post autor: jakistam »

To, ze jalowiec chinski, to widze!, ale czemu te drzewko tak bardzo sie meczy, tego nie rozumiem?! Nie mozna zrobic tylko polowy "bonsai" jak sie zaczelo robic to nalezy skonczyc swoja pracec, a nie zostawiac to w polowie pracy, bo nic z tego nie wynika. Ciecie, wyginanie i drutowanie to dla drzewka stres, wiec po co ma to przezywac jeszcze raz?! WYbierz styl, ułóż pierwsza, druga i trzecią (do tyłu) gałąĽ, a z pozostałych ułóż wierzchołek taką jak sie mówi "czapeczkę" (zmniejsz troche zieleni, aby zdrewniale galazki tworzyły jak napisal kiedys Grzegorz Sowiński takie pędzelki, odrutuj dokładnie: jedni mowia, ze tylko gałązki zdrewniałe, czyli brązowe, a inni, ze wszystkie, te zielone tez - jesli zachodzi taka potrzeba; obniż go troche, wygnij bardziej i pokaz ruch tego drzewka-zrob taka spiralke jak sprezyna, tylko ma byc 3-wymiaorwa a nie plaska jak czasami sie spotyka tutaj na forum) i wszystko!
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Jakiśtamznam regułke co do chmurekuwierz mi,a po 2 wiem ze 3 wymiarowe podstawy wydaje mi sie znam i nie musizsz mi tego przypominam,tylko ze nie znasz fizjologi rosliny.Ja wole by roslina sie mniej meczyla i rozlozyc to na kilka etapów robie bonsai dla siebie i mnie sie nigdzie nie spiesz,jesli uwazasz ze drzewko które stracilo 80%masy zieloen,i moze byc odrazy drutowane,do tego drutowanie chmurek i gałazek,i jeszcze wyginaniepnia,gratuluje farta,moze pokaz jakis swój okaz?
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
jakistam

Post autor: jakistam »

Widze kolego sympatyczny, ze malo jeszcze wiesz i o fizjologii roslin również, tak naprawde nie masz o tym bladego pojecia! podstawy i moze znasz, ale tylko teoretycznie i nic wiecej! a Moje drzewko prosze bradzo! jest zdjecie! nawet na tym forum!w relacji z wystaw!
MateuszT
Posty: 74
Rejestracja: 21 lis 2005, 17:37
18
Lokalizacja: Luboń

Post autor: MateuszT »

Arke, nie ma co się oburzać, jakiśtam dobrze mówi. Czasem lepiej przeczytać coś jeszcze raz, nawet, jak myślisz, że już to wiesz.
Przy poprzedniej dyskusji z jakimśtam padły zarzuty, że tylko krytykuje, a nic nie chce podpowiedzieć. Teraz, jak już dał jakieś rady, to też jest Ľle.

Widzę, że bonsaiści z 2-3 letnim stażem bardzo się oburzają, jak ktoś im przypomni o podstawach. Przecież to nie wstyd, że nawet przy takim doświadczeniu podstawowa informacja moze przy formowaniu umknąć naszej uwadze. A jeśli ktoś bardziej doświadczony nam o tym przypomni, to powinnismy tylko być wdzięczni.
Pozdrawiam
Mateusz Topolanek :wink:
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Mateuszu z całym szacunkiem do kolegi"jakistam"bo jest odemnie 2 razy starszy,ale moze poradzil by cosik konkretnego a nie głupi komentarz"co to jest"wybacz.Nie oburzam sie ani nie wywyszam te podstawy sa potrzebne,ale kto powiedzial ze jesli sie rozkłada formowanie drzewo to on sie bardziej meczy i jest bardziej szkodliwe?
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
ODPOWIEDZ