Juniperusik

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Bardzo powaznym bledem jest to ,ze przy nebari nie widac tzw.lini zycia-tak to sie chyba nazywa?
Tak to wyglada na zdjeciu. Mozna ten blad poprawic przez lekkie obrucenie drzewa.
Co do ilosci galezi.
Kazde drzewo MUSI miec gal.Glowna
gal rownowazaca gal. glowna
gal. tylna
gal przednia
no i oczyw. korona i galezie uzupelniajace,przy literacie musi byc ich jak najmiej a korona powinna byc b.lekka,literat przedstawia drzewo rosnace w bardzo ciezkich warunkach klimatycznych i dlatego niemoze miec duzo zielonego,tych zasad nalezy przestrzegac. Pozdrawiam Roman
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

po oczyszczeniu
Załączniki
Obraz 129.JPG
Obraz 129.JPG (64.88 KiB) Przejrzano 3392 razy
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Witam ponownie...

Kurcze cos mi w nim nie pasuje...otóz myslałem zeby zostawic ta frontoa dość gruba gałaĽ,a te 2 grubse usunac i ułozyc korone od nowa z tych cienszych gałazeczek.Pozatym chcialbym troche zmienic linie pnia na 3/4 wysokosci drzewka jest onno całkiem proste...Macie moze jakies pomysły
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Lukas otoz to. Patrzac na wypowiedzi Gohana na tym forum nic z nich nie wynika. Krytykuje wysmiewa a nie pokazuje sam nic konkretnego. Nawet jesli zabierze zdanie to nie umie go wybronic. Ja zrozumialem o co mu chodzilo ale rzecz chyba w tym zeby . innym a nie wypowiadac sie niezrozumiale. Roman to wytlumaczyl i ok tylko dlaczego zrobil to on??
Przyjete jest ogolnie ze jesli ktos nie umie zachowac jakiegos stylu mowi sie odrazu ze to literat niestety wielu z nas o tym dobrze wie ale ciagle nabywajace nowe rzesze nowicjuszy trzeba uswiadamiac a nie mieszac im w glowach. A jesli nie mamy zamiaru pomagac to po co pisac??
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

To znowu ja :-)
Nie wiem co masz Bolas na mysli piszac --dlaczego- .Chce . ,a nie dac gotowe rozwiazanie ,bo tylko tak jestes zmuszony do samodzielnego myslenia i szukania innych lepszych rozwiazan na tym polega nauka .Drzewo to ,to jeden kompletny chaos.Galezie powinny isc albo wszystkie z gory do dolu pod jednakowyk katem,albo byc w poziomie,czy jak to jest w mlodym drzewiw rosnac z dolu do gory.Arke u Ciebie rosna one we wszystkich kierunkach.Tak nie moze byc.Galezie nie powinny byc proste musisz im nadac lekki wyglad zmijki wiesz co mam na mysli?(nie wiem jak to okreslic)
Poduszki powinny a raczej musza byc wyprowadzone do poziomu.Galaz w starym rzewie rosnie z gory do dolu ale czesc zielona ( poduszka ) stara sie rosnac do swiatla.U Ciebie czesc zielona to nie poduszki to poprostu jest czesc zielona kompletnie nie uformowane. Popraw to
Poco ta rafia? jakie spelnia zadanie? Zaloz tam groby drut i wygnij je by nie bylo proste jak trzonek od miotly :-)
Korona jest kompletnie nie ugormowana .Popraw ja. Nie wiem co mam jeszcze Tobie napisac by nawet Bolas byl zadowolony :-P
To jest przyklad ze korespondencyjnie jest trudno ,wrecz prawie niemozliwe nauczenie sie robienia drzew.Taka jest moja opinia.
Arke zycze powodzenia.Romanb
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

To jest LITERAT.
Zobaczczcie ile ma galezi.jak one rosna,ich wielkosc (gal. glowna -gal. rownowazaca)jak wyglada korona,w jaki sposob przebiega linia pnia,no i oczywiscie poduszki jak sa ulozone. Powodzenia Romanb
Załączniki
LITERAT
LITERAT
Literat.jpg (65.06 KiB) Przejrzano 3334 razy
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

No tak, i zawsze Bolas udowodni ze nie mam racji ... Gohans zawsze wszystko robi Ľle...

jak dorwe aparat zrobie fotki swojego mirta literata, pomagał w formowaniu jacenty.
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
ODPOWIEDZ