kujak

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
acer6

kujak

Post autor: acer6 »

Witam .
W pochmurny czwartek przejechałem się do szkółki i kupiłem kujacego jałowca (podejżewam że jakaś odmiana J.posp. ) , grubość u podstawy około 3cm , wys. docelowa około 40 cm .
Mimo troche nieciekawego pnia ,zdecydowałem sie na moyogi . Wydaje mi się jednak że trzeba by było zrównoważyć linię pnia , i stwożyc wierzchołek pochylający się w prawo . Niestety ogołociłem z góry wierzchołek (bo wyżej były grubsze gałęzie) ,ale wypuszcza sporo pędów z pnia , więc chyba nie powinno być w przyszłości problemu z "dosztukowaniem gałęzi" .
Co o tym myślicie ? Czy forma do jakiej zmierzam jest odpowiednia ?
POzdr[/img]
Załączniki
material_przed.jpg
material_przed.jpg (98.05 KiB) Przejrzano 5134 razy
po_ze_sloncem.jpg
po_ze_sloncem.jpg (77.42 KiB) Przejrzano 5134 razy
front.jpg
front.jpg (91.83 KiB) Przejrzano 5134 razy
Z tych pĂŞdĂłw zamierzam "odtwoÂżyĂŚ" brakujÂące piĂŞtra.
Z tych pĂŞdĂłw zamierzam "odtwoÂżyĂŚ" brakujÂące piĂŞtra.
gdzie_popuscic.jpg (61.47 KiB) Przejrzano 5134 razy
No i wÂłasnie forma ... jak siĂŞ wam widzi ?
No i wÂłasnie forma ... jak siĂŞ wam widzi ?
wirt.jpg (73.45 KiB) Przejrzano 5134 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Mi osobiscie nie podoba sie Michale linia pnia. Na poczatku luk a potem prosty do samego konca. Bym zastanowil sie na Twoim miejscu nad skruceniem go i jakas boczna galazke poprowadzil jako pien do gory (tak, aby w gornej czesci tez byl jakis ruch pnia)
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Adek

Post autor: Adek »

Rozbudować 5 gałązke i z niej utworzyć dalszą część pnia i wierzchołek?
Załączniki
hm.JPG
hm.JPG (58.19 KiB) Przejrzano 5124 razy
Awatar użytkownika
romek
Posty: 94
Rejestracja: 05 sie 2005, 21:25
18
Lokalizacja: KonstantynĂłw ÂŁĂłdzki
Kontakt:

Post autor: romek »

Co do formy to się nie wypowiem natomiast moja rada poćwicz drutowanie :roll:
Pozdrawiam wszystkich.

Romek-ÂŁĂłdz
acer6

Post autor: acer6 »

moja rada poćwicz drutowanie
Wiedziałem że ktoś zwróci na to uwagę :-P .Oczywiście moje drutowanie pozostawia jeszcze wiele do życzenia ,na dodatek nie miałem grubszego drutu i musiałem powyżej gałęzi torchę pokręcic (są tam 3 druty + odciąg) . Nie wygląda to starannie ,ale druty się nie krzyżują (co nie zmienia faktu że poćwiczyć mi nie zaszkodzi :wink: ) .
Widzę że jak na razie łuk nie bardzo się podoba ,ale oczywiście wszystko jest jeszcze do zrobienia . Nawiązując do wypowiedzi Kamila i Adka robie jeszcze jednego wirta ... może teraz lepiej ??
POzdr .

P.S. aha i dla jasności 2 gałąĽ od lewej (ciemniejsza) rośnie bardziej z tyłu 8)
Załączniki
polprodukt2.jpg
polprodukt2.jpg (37.76 KiB) Przejrzano 5095 razy
Adek

Post autor: Adek »

O to mi chodziło :D
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam,
Jeśli uda Ci się osiągnąć to co przedstawiłeś na Swoim vircie, To bardzo fajnie będzie to wyglądać :brawo:
Jak zobaczyłem twoją wizję przyszedł mi pomysł na moje drzewko. Też jałowiec tylko że sabiński. Założę nowy temat i będzie można looknąć :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

acer6 czy ty to rysowales w paintcie? bo bardzo mi sie podoba a ja jak probowalem rysowac w paintcie to trudno mi strasznie:))
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
acer6

Post autor: acer6 »

czy ty to rysowales w paintcie?
:D
Paint jest prostym ,czasami przydatnym programem ,ale troche przedpotopowym :wink: . Można nim ładnie rysowac (szczególnie wyraĽne kontury itp ,ale cudów nie zdziałasz (brakuje miękkości pędzla , czy chociaż kilku prostych filtrów ) . To było robione w Photoshop'ie ,ale ciekawych programów jest mnóstwo .
to tyle na offtopie ,a wracając do tematu :
bo bardzo mi sie podoba
czyli najnowsza koncepcja OK ?
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

tak, ale wydaje mi sie ze troche za daleko te shari pociagnales, ale przeciez chodzil glownie o oddanie ksztaltu korony:)
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Czesc.Nie napisze mioego zdania,ale napisze co ja bym zrobil.
Cale drzewo zbudowal bym z pierwszej galezi. Rosline tak bym ustawil jak na zdjeciu 2 ale obr.o180stopni pierwsza galaz staje sie pniem z reszty pnia robie jina ale krodkiego i zeby wygladal jak jin a nie naostrzony olowek :-)wykorzystalbyn jakies boczne odrosty
Calosc kompozycji byla by wysĂśka jak w tej chwili obcieta galaz.Drzewo by syskalo na wygladzie grobosc pnia do wysokosci dawala by wrazenie starego drzewa,jin idacy w bok dodawal by dramaturgi.a galezi na tej pierwstej miales moim zdaniem wystarczajaco. Takie jest moje zdanie .Pomysl na przyszlosc ,no i zdrowych i wesolych Ciao Roman
acer6

Post autor: acer6 »

Romanie , coś bardziej takiego ?
Załączniki
hmmmm.jpg
hmmmm.jpg (27.15 KiB) Przejrzano 4946 razy
ODPOWIEDZ