MIRT - "mame"

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
stahoo8

MIRT - "mame"

Post autor: stahoo8 »

Witam!!!
Przedstawiam wam mirt ktory liczy sobie ok 15 miesiecy. Na poczatku byl 3 cm ukorzeniona sadzonka. Ukorzeniony byl w styczniu ubieglego roku. W sierpniu 2005 zostalo przeprowadzone 1 formowanie, dlaczego tak wczesnie?!,bo w przypadku mirta pozniejsze formowanie galazek powodowaloby uszkodzenia(zbyt sztywne galazki). Jest gatunkiem godnym polecenia gdyz bardzo szybko mozna uzyskac zamierzony efekt dzieki intensywnemu wzrostowi. Jest gatunkiem do wnętrz, lecz wystawienie go w okresie letnim na zewnątrz wpływa dodatnio na jego przyrost. Wysokosc tego drzewka to ok 15 cm(wraz z doniczka). Jeszcze dluga droga przed nim, ale jak widac na zdjeciach, juz teraz posiada odpowiednia forme.
Pozdrawiam!!!
Załączniki
mirt1_842.jpg
mirt1_842.jpg (72 KiB) Przejrzano 3740 razy
Banan

Post autor: Banan »

Fajny ten mirt :-) juz teraz jest ok ja bym tylko popracowal nad przed ostatnia chmurka reszta jest spoko :-)
Michał

Post autor: Michał »

w przypadku mirta a na dodatek jeszcze tak małego przed ostatnia chmurka to kwestia 2 tyg. :-)
Banan

Post autor: Banan »

No wiec 2 tyg pracy :-P
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Sliczniutek.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Edek

Post autor: Edek »

Rzeczywiście fajny ten Mirt!Gdzie można kupić takiego mircika?:)
Michał

Post autor: Michał »

W pierwszej lepszej kwiaciarni
Kropa

Post autor: Kropa »

Ja nigdy nie mam szczęścia do mirtów. Co nadejdą to odrazu wyprzedane. Będe musiała chyba zamówić i żeby mi pani w kwiaciarni przetrzymała.
A tak wogóle to ładny ten mirt :-)

Pozdrawiam Olcia :wink:
stahoo8

Post autor: stahoo8 »

Tak jak juz wcześniej wspomniałem, drzewko to prowadzę od samego początku sam. Nie polecam zakupu tej rośliny w kwiaciarni gdyż starsze okazy nie można w ten sposób uformować(no chyba że są to bardzo młode rośliny ok 6 do 12 miesiecy). Starsze okazy mają zbyt sztywne gałązki i nie jest możliwe uformowanie ich pod takim kątem jak na zdjęciu. Najprostszym sposobem jest zakup wiekszej rośliny w kwiaciarni i zrobienie z niej sadzonek przez ukorzenienie( bardzo łatwo sie ukorzenia). Wtedy mamy możliwość łatwego formowania przyszłej formy gdyż gałązki są dość miekkie. Nie należy jednak starać sie zakrecać drut wokół gałązek, lecz wokół głównego pnia, z krótkimi odcinkami odchodzącymi od pnia i naciskającymi boczne gałązki. Tak aby zmienić ich orientacje z pionowej na poziomą. Atutem mirta są również jego szybkie przyrosty. Moje zdjęcie zostało wykonane 2 tyg temu a już teraz poszczególne pietra zagęszczają sie nowymi przyrostami.
ODPOWIEDZ