Picea

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Andrzej646
Posty: 20
Rejestracja: 07 lut 2006, 18:16
18

Picea

Post autor: Andrzej646 »

Właściwie tego świerka to powinienem pokazać dwa lata temu zanim go ogołociłem, bo był naprawdę gęsty no, ale tak się nie stało i to jak wygląda teraz poddaje waszej ocenie.Jak myślicie, którą stronę wybrać na przód i co byście zmienili w jego formie?

P.S. Wysokość drzewka 30cm , średnica doniczki w której jest posadzony świerk 20cm

-< Z Wyrazami Szacunku Andrzej >-
Załączniki
ZDJÊCIA 017.jpg
ZDJÊCIA 017.jpg (80.94 KiB) Przejrzano 2523 razy
ZDJÊCIA 018.jpg
ZDJÊCIA 018.jpg (77.54 KiB) Przejrzano 2523 razy
ZDJÊCIA 019.jpg
ZDJÊCIA 019.jpg (79.8 KiB) Przejrzano 2523 razy
ZDJÊCIA 020.jpg
ZDJÊCIA 020.jpg (78.62 KiB) Przejrzano 2523 razy
<Andrzej>
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Andrzeju masz obiecujacy material. Nie wiem jak wygladal uklad galezi przed przystapieniem do formowania ale:
I - w przypadku wszystkich pieter galezie wyrastaja z tego samego miejsca czyli lamia jedna z podstawowych zasad.
II - najznizsza z galezi rosnie troszu za nisko w porownaniu do wysokosci drzewka.
III - nigdy nie ukladaj czubka jako sterczacy kikut.
IV - gałąz wygieta "w wedkę" nie wyglada zbyt naturalnie.Urzyles odciagów nie majac przy tym praktyki w ktorym miejscu je zakladac by uniknac takiego wlasnie defektu.
Nie wiem czy dobrze zrozumialem ze jest juz u ciebie dwa lata od ostatniego przyciecia. Znaczy ze strasznie male przyrosty miala albo mocne wtedy miala ciecie. Zastanow sie nad nowym rozmieszczeniem galezi i zageszczeniem zieleni. Pozniej front sam ci sie nasunie.
Zauwaz analizujac zdjecia ktore zamiesciles. plynny ruch pnia jest tylko na zdjeciach frontu i tylu. Profile natomiast nieruchome proste tyczki.
Załączniki
picea.jpg
picea.jpg (52.99 KiB) Przejrzano 2493 razy
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Andrzej646
Posty: 20
Rejestracja: 07 lut 2006, 18:16
18

Post autor: Andrzej646 »

Bolas dziękuję Ci za cenne wskazówki na pewno postaram się poprawić błędy, które popełniłem. Przyrosty miał faktycznie małe i oczywiście z mojej winy jest to błąd, który popełniałem od początku mojej przygody z bonsai, po prostu wszystkie drzewka pchałem do ciasnych doniczek do bonsai. no, ale tej wiosny wszystkie powędrują do większych doniczek lub do gruntu. Jak zauważyłeś uzyskanie odpowiedniego kształtu jak i pochylenie gałązek sprawi mi trudność a wynika to z tego, że gałązki są bardzo twarde i przy każdej próbie mocniejszego gięcia po prostu pękają. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedĽ postaram się naprawić błędy.

P.S. Ten świerczek ma mnóstwo pąków tak wiec w tym roku powinien się trochę więcej zazielenić.

-< Z Poważaniem Andrzej >-
<Andrzej>
ODPOWIEDZ