benjaminek ;)

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

benjaminek ;)

Post autor: Gohan »

Witam wklejam zdjęcie mojego fikusa... zakladam nowy temat ,wklejam jeszcze raz jak wyglądal na początku... i etapy jego rozwoju... myślę ,że Michał,Adek ,Adam powinien pamietac go z lipca :-)

Obrazek - kwiecien 2005

Obrazek - grudzień 2005

Obrazek-marzec 2006
-tak wyglada teraz... wiem wiem drutowanie jest fatalne ,ale mialem fatalny drut :/ ciezko go wygiąc... jak widzicie zabrałem się za wierzchołek... 1 galązka zostala wygieta w przód,6 w tył ,7 ucielem. I w takim układzie pozbylem się "prostoty" drzewka i uzyskalem efekt 3D, wierzcholek kłania się nam tzn jest wygiety w przod ...
ps. (kieruje to do początkujących) to jest dopiero początek formowania wierzcholka, w pozniejszym czasie chcem uzyskac taki jakby "grzybek" , "wachlarz" :wink:

Pozdro! :wink:
Ostatnio zmieniony 08 mar 2006, 20:42 przez Gohan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

mi sie jakos bardziej podoba ten z 2005;), pewnie daltego bo ten jest prosto po formowaniu=] Wydaje mi sie ze te giecia na pniu sa troche za geste i za mocne (zamocne w sensie: proporcja giec do ich gestosci, ilosci)
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

powiem ci tak... z czasem ,z wiekiem drzewka te wygięcia będą zanikały ,więc teraz nadrabiam i wyginam pien ,będzie nabierał masy i robił się"prostszy" a co do podobania :-) tak z grudnia ciekawie wyglądal ... ale w tej chwili zmienilem dosc koncepcje ;-) wprowadzilem "3D" :P i mam ciekawe plany co do wierzchołka :) moze zrobie jakiegos virtuala , no albo ktos z doswiadczonych cos stworzy :wink:
Michał

Post autor: Michał »

pamiętam pamiętam 8)
fajnie przyrósł na grubość, obecna forma wydaje mi się całkiem całkiem :-) , ja bym go jeszcze zostawił przez jeden sezon pozwolił podrosnąc, i za rok ponownie uformowac :-)
acer6

Post autor: acer6 »

Po pierwsze : zmniejsz FOTY !! (poza tym czemu nie wrzucisz ich na foru tylko z innego serwera? )

Po drugie : zdecydowanie najlepsze zdięcie nr 2 . chudy bo chudy i jeszcze wiele lat przed nim ,ale ładny moyogi dziwne jest tylko to że im wyżej tym mocniejsze wygięcia (powinno być raczej na odwrót) . Na twoim miejscu wyprostował bym go (t.j. na środkowej focie ,będzie bardziej naturalnie i zdecydowanie ładniej. :-)

P.S. oczywiście należy mu się sporo swobodnego wzrostu .
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

:ok:
Ostatnio zmieniony 09 mar 2006, 19:19 przez ar2r, łącznie zmieniany 1 raz.
Artur
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

No tak. Pamietam ta rosline i pamietam ze mowilismy ze nie ma 3D teraz jest duzo grubsza co jest zaleta fikusów ale dalej jakos brakuje mi tej trojwymiarowosci.
Co do drutu to drutowanie i wyginanie ulatwi ci wyrzazenie tego drutu w ogniu przed nawinieciem.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

hm... Acer.. trzeba patrzec w przyszłosc... w tej chwili jest "szkielet" wierzcholka.... z czasem jak mowielm ,chcem stworzyc taki wachlarzyk...
Bolas co bys zmienil? co do tego 3D?

ps. co do fotki ,sorki jak bede w domu to zmniejsze fote...
acer6

Post autor: acer6 »

Najlepsza by była jeszcze fotka z góry (wtedy by było dokładnie widać czy nie jest za "płasko" )
hm... Acer.. trzeba patrzec w przyszłosc... w tej chwili jest "szkielet" wierzcholka.... z czasem jak mowielm ,chcem stworzyc taki wachlarzyk...
nie wiem o co chodzi ... nie pisałem nic o wierzchołku :wink:
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

Obrazek - fotka o ktora prosiles... przed chwila zrobielm , jak widac galazki są powyginane w rozne strony... choc jedną strone przyslaniaja galazki...

no tak przepraszam cie Acer :-) ALE : mowisz ze ta druga fota ci odpowiada... moze dlatego ze fikus z marca jest dzien po formwaniu... no i trezba czasu i duzo poprawek :wink: caly czas nad nim pracuje i wierzcholek wymaga zcasu ,musi podrosnac...
acer6

Post autor: acer6 »

Moim zdaniem zdecydowanie za płasko (gałęzie powinny być dookoła ) . Niech sobie rośnie a wierzchołkiem się zajmiesz na samym końcu :wink:
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

czy ja wiem... mysle ze jest ok , po konsultacjach z Jackiem Grzelakiem ,o niesamowitym doswiadczeniu i ogrmonej wiedzy...doszlismy do wniosku ze galazki prawidlowo :wink: nad wierzcholkiem , tak jak mowisz troche poczekam ,az zarosnie :roll:
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Rozumie ze galazki mozna pominac z frontu by odsłonic piekny pien ale tyl jest tez lysy i dlatego galazki rozchodza sie tylko na boki. Dodatkowo odchodza praktycznie poziomo od pnia wiec to tez takie niebardzo naturalne.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

hm... nie rozchodzą się tylko na boki :wink: jest jedna do tyłu , w przod , i pozbylem sie tej "regularnosci" ze lewa , prawa , lewa prawa itd
popek

Post autor: popek »

Gohan pisze:hm... nie rozchodzą się tylko na boki :wink: jest jedna do tyłu , w przod , i pozbylem sie tej "regularnosci" ze lewa , prawa , lewa prawa itd
ale przeciez na fotografi widac ze nie rozchodzi sie na boki :/ tak bardzo trzymasz sie przy swoim ze nie tylko a jest innaczej
popek

Post autor: popek »

Gohan pisze:hm... nie rozchodzą się tylko na boki :wink: jest jedna do tyłu , w przod , i pozbylem sie tej "regularnosci" ze lewa , prawa , lewa prawa itd
ale przeciez na fotografi widac ze nie rozchodzi sie na boki :/ tak bardzo trzymasz sie przy swoim ze nie tylko a jest innaczej
Ostatnio zmieniony 09 mar 2006, 20:32 przez popek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

"Ci co przetrwają próbę czasu, w końcu dojdą do podstawowej prawdy: Cierpliwość, wytrwałość i umiejętność patrzenia w przyszłość to podstawowe cechy rasowego bonsaisty" Olon
- piękne słowa...
przemysl je sobie :wink:

jestem jeszcze młody ,zajmuje się bonsai zaledwie rok, długie lata przede mną ...

sorka za offtopa
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Czesc Gohan
Przepraszam ze sie wtracam,ale Twoje drzewo przepraszam roslina jest poprostu nudna.Powtarzajace sie f a l e z dolu do gory a do tego jest za plaska daj sobie powiedziec,powiedz prosze tej osobie z bardzo duzym doswiadczeniem ze sie poprosto myli .Drzewo widziane z gory powinno miec tak rozmieszczone galezie.Tak a nie inaczej. Chyba ze wiecie lepiej niz J.Y Naka ,jezeli Tobie to nazwisko cos mowi.
Z powazaniem Roman
Załączniki
Naka.jpg
Naka.jpg (14.38 KiB) Przejrzano 10331 razy
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

nom ,poczekamy aż roślinka urośnie...
acer6

Post autor: acer6 »

Gohan ty chyba na prawdę nie widzisz o co chodzi . Wszyscy dali Ci do zrozumienia że gałęzie rosną PŁASKO ,dwuwymiarowo ( można by powiedzieć
4 gałęzie w prawo ,3 w lewo i jedna minimalnie do tyłu ).
nom ,poczekamy aż roślinka urośnie...
po co czekać? -wystarczy że zmienisz nachylenie gałęzi ... no ale jak sam wiesz najlepiej 8)
ODPOWIEDZ