buk purpurowy. co z nim zrobic??

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Ja pi......

Kolego minales sie ze wszystkim przy tym drzewku. Sam sie zastanawiam czy to odrutowana roslina czy oroslinowany drut. Kompletna porazka. A wata?? Skad wy bierzecie takie pomysla??
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Formujac drzewko czyni sie to w taki sposob, zeby jak najmniej bylo widac ingeracje czlowieka. Dlatego tez sa przerozne grubosci drutu aby zastosowac tylko jeden a nie piec - przyklad.
Dla przykladu moje drzewko ktore bylo cale drutowane. Pomimo tego nie widac tego az tak bardzo jak u Ciebie. Pokazujac komus teraz to drzewko niedosc, ze sie przestraszy to co on sobie o nas, bonsaistach, pomysli??
Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ArturRosa

Post autor: ArturRosa »

Masakra :?
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Arturze poco własciwie sie wypowadasz skoro do postu nic nie wnosisz i powtarzasz sie po innych tupu"masakra"??
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Człowieku, watę zdejmij! Do wszelkich operacji używa się materiałów które NIE NASIˇKAJˇ WODˇ! Nasiąknie, zamarznie i.... Tak jak do ocieplania nie używa się np. siana, bo nasiąknie i zgnije (w odróżnieniu od słomy, która jest twarda i woda po niej spływa).
Wiecie co, opanujcie przynajmniej jakieś podstawy... Takie fajne drzewko i takie drutowanie? Nie da się zrobić tego chociaż w przyblizeniu dobrze nie czytając jakiegoś artykułu na ten temat!!!
Anna Dorota
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Pąki. Mam nadzieję, że wytrzymały to 'tornado'...
Artur
Grzesiek23

Post autor: Grzesiek23 »

paki przetrwały...

wiem ze nie zaciekawei wyglada z tymi drutami.... ale najwazniejszy jest efekt koncowy:)
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Właśnie - daruj, ale efekt końcowy też nie będzie ciekawy, jeśli zostawisz tę watę... Do tego uzywa się rafii (do dostania np w kwiaciarni, przy odrobinie szczęścia). Drutowanie pomijam.
Anna Dorota
konradzik

Post autor: konradzik »

z drutowaniem zgadzam sie z poprzednikami ale...
Właśnie - daruj, ale efekt końcowy też nie będzie ciekawy, jeśli zostawisz tę watę...
w czym wata moze zaszkodzic?
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Napisałam to 2 posty powyżej, ale dobra, powtórzę: wata nasiąknie wodą (jak to wata) a potem sobie ładnie zamarznie, tworząc okład z lodu. Nie jest to coś, co by drzewko lubiało najbardziej. Pomijam, ąe lód porozpycha co się da w tym drutowaniu, ale przy tak cienkich gałązkach to po prostu odmrożenie pewne... I dlatego właśnie nie stosuje się materiałów nasiąkających wodą, które poza tym w wyższych temperaturach mogą pleśnieć, stać się siedliskiem różnych niemiłych grzybów.
Anna Dorota
Grzesiek23

Post autor: Grzesiek23 »

ok

dzieki dorota za rade.. oczywiscie zdejmuje ta wate..... ona jest tyko na małej gałazce na gorze...
Dziuniek

Post autor: Dziuniek »

A co to jest to od 2/3 wysokosci drzewka do dolu ? Jakas gaza ? Bo wiesz .. gaza,zreszta prawie kazdy material nasiaka woda ! .. :]
Grzesiek23

Post autor: Grzesiek23 »

Panie Łukaszu tak jak Pan pisze jest to materiał a dokładnie kawałek przescieradła:)

nie miałem czym go obwiazac a musiałem aby nie zniszczyc kory.. mam nadzieje ze nie nasioknie poniewaz jest pod folią...

pozdrawiam i czekam na Panstwa propozycje co zrobic z czubkiem drzewka..
z góry dziekuje
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Ekhem, tego... materiał nie nasiąknie bo pod folią?... :D Czarno to widzę, a z podlewaniem jak? Oj grzybki już się cieszą...


Z jakim (z którym) czubkiem?... Bo najpierw musiałby być, a tu jest spory galimatias.
Anna Dorota
Grzesiek23

Post autor: Grzesiek23 »

AnnaDorota czy masz moze jakies fotki swojego drzewka drzewek????

z checia bym zobaczył
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

troche mnie tu nie było i wchodząc odrazu pozwoliłem sobie skopiować to foto :-o ..........
Kamil dlaczego nie przyznasz autorowi jakiejś nagrody ??
długoopis / smycz ...cokolwiek :)
jeszcze jedno pytanie ...ile prezentów znalazłeś pod tą choinką ??
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Grzesiek23

Post autor: Grzesiek23 »

Corfe rozumiem ze nie podoba ci sie moje drzewko????

najwaznjeiszy jest efekt koncowy...

z checia zobaczyłbym twoje drzewka.. moze masz jakies fotki lub propozycje odnosnie mojego?????
Dziuniek

Post autor: Dziuniek »

Ja bym radzil Ci odwinac je spod tych szmat .. :) ale zrobisz jak zechcesz :)
popek

Post autor: popek »

Grzesiek23 pisze:Corfe rozumiem ze nie podoba ci sie moje drzewko????

najwaznjeiszy jest efekt koncowy...

z checia zobaczyłbym twoje drzewka.. moze masz jakies fotki lub propozycje odnosnie mojego?????
oj nie pucuj sie tak pzreciez dales fotki swojego drzewka po to aby kazdy wyrazil swoje zdanie o nim ... a ty tylko z chcecia zaobacyzl bym twoje drzewka annoo z chcecia twoje corfe :/ ??
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

Grzesiek 23 ...
na wstępie chciałem powiedzieć ze to dobrze ze jesteś takim zapaleńcem , jednak musisz duuuużo jeszcze czytać ,a najlepiej wybrać sie na jakieś warsztaty bonsai, albo wystawe..
Faktycznie liczy się efekt końcowy , ale nie dojdziesz do niczego metodami tak "światecznymi" jak choinka ...musisz wiedzieć ze choinka to nie bonsai :)
Poza tym skoro obrałeś sobie Buk jako materiał na bonsai to traktuj go poważnie , a nie jak choinkę ...widziałeś takie drzewa w naturze ? bo ja nie , jakie warunki ma imitować Twoja choinka ..drzewo na śmietniku ??
Pierwsza i najwazniejsza sprawa to to , ze estetyka musi być zawsze nawet jeśli jesteś początkujący - Estetyka - bo bonsai to sztuka naśladowania i miniaturyzacji natury a nie przyozdabiania śmieciami..
Nie mówie ze musisz wydawać kase na profesjonalne narzedzia czy druty ...prostymi domowymi sposobami tez do czegoś dojdziesz ..moje drzewko znajdziesz np ..pod moimi postami w moim albumie..
A propozycję co do Twojego drzewka to mam : odwiń to wszystko i zaczekaj do wiosny trzymaj drzewko na balkonie , zbieraj informacje , dużo wiedzy trzeba by coś smemu wykręcić ..oglądaj galerie
zapraszam tez do galerii na www.bonsai.ln.pl
cierpliwości zycze :wink:
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
ODPOWIEDZ