[Juniperus communis] Jalowiec nr 6

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

[Juniperus communis] Jalowiec nr 6

Post autor: Kamil »

Witajcie,

rowniez w sobote i w niedziele formowalem polkaskade z takiego drzewka:
Obrazek

Niestety w sobote mialem tylko komorke ze soba, dlatego takie zdjecie.

A oto rezultat:
Obrazek

Oczywiscie to nie koniec. Teraz dobrze nawozic (od wiosny) i czekac na zageszczenie sie poszczegolnych partii, przede wszystkim korony bo jak narazie to mam tylko jedna galazke (widac ja nawet na zdjeciu) :?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Adek

Post autor: Adek »

Z pierwszego zdjęcia widac (chyba) ze nie był to za ciekawy materiał, ale myśle ze po 1 formowaniu jest spoko :) Jeszcze tylko zagęszczanie, zagęszczanie i zagęszczanie...
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Zgadza sie Adrianie, tez na poczatku nie chcialem go sobie zatrzymac. Gdy poszedlem sobie do szkolki cos wybrac, zaproponowano mi tego wlasnie jalowca (prawie caly byl przykryty sniegiem). Nie majac czasu powiedzialem, ze sie zgadzam i pojechalem :-)
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Na zdjęciu wygląda całkiem fajnie :ok: Oczywiście czeka Cie praca nad "deadwood" :wink: .
Natomiast mam 1 uwagę co do dolnej gałęzi. Wygląda na całkiem prostą. Ja na Twoim miejscu powyginałbym j trochę aby przybliżyć zieleń oraz uczynić drzewko bardziej kompaktowym. Myślę, że ta prosta korekta wyszłaby na lepsze, a jeśli chcesz mieć mimo wszystko drzewko większych rozmiarów to z czasem i tak będzie.
Jakie są jego aktualne wymiary ??
Adam Cieślik
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Adamie przeciez to pierwsze formowanie na przyszla wiosne roslina sie zazieleni i zagesci mysle ze za 2lata bedzie juz pieknie wyformowana. Jak dla mnie galaz ma dobry rozstaw bo pierwsze promienie trafia bezposrednio wgłab chmurki i pobudza nowe przyrosty.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

AdamJonas pisze:Jakie są jego aktualne wymiary ??
A jak sie mierzy kaskady?? Pytam powaznie...

@Bolas Nie przejmuj sie Adamem, u nas to normalne, ze zwracamy sobie nawzajem uwagi co do naszych posuniec :wink:
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Kamil nigdy nie pytałem o to żadnego fachowca, ale wydaje mi się, że sprawa jest bardzo prosta;)
A jeśli chodzi o moją uwagę to miałem na myśli tylko dobro Twego drzewka :D Po prostu myślę, ze to potem może zaprocentować.
Załączniki
CIMG2174_wymiary.JPG
CIMG2174_wymiary.JPG (18.83 KiB) Przejrzano 5418 razy
Adam Cieślik
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Halo Kamil
Adam ma racje.Galaz idaca w dol jest za prosta ,niema zadnej dynamiki.Prostych galezi musimy unikac Czesc gorna probowalbym bardziej kompaktowo uformowac a nie probowac gore z dolem polaczyc.To powinno byc odwrotnie dol do gory .Bardziej kompaktowo ,a efektem bedze, ladna mala kaskada.Powyginaj w trzech wymiarych,ale w granicach rozsadku.Powodzenia
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Jak bede w Niemczech to zamieszcze zdjecie z gory... Ow drzewko jest dopiero po pierwszym formowaniu a wiec nie ma co oczekiwac, ze przyjmnie juz forme koncowa. Na pewno z czasem bede zmienial forme tego drzewka ale narazie chce go zostawic takim stanie jakim jest.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Kamilu ja sądze że dośc dobrym rozwiażaniem było by jak mówili poprzedni powyginać.W połowie dolnej gałezi która idzie w doł wygiąc nieco do góry asam koniec z jakeis 5 cm w dół.Dlatego że drzewko będzie się wydawało abrdziej masywne.Bo teraz to jest tak drąg.A jesli chmurki sie zagęszczą to będzie ładnie porozmieszczane ,bo gdybbęde to psrtoe to taka kulka sie zrobi bo wszystko będzie razem.Taka jest moja opinia.
Powodzenia
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
ODPOWIEDZ