Nastepny fikus

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Arek S

Nastepny fikus

Post autor: Arek S »

Witam

To moj pierwszy post na tym forum wiec powiem cos o sobie. Mam na imie Arek i jestem studentem. Bonsai zarazilem sie kilka lat temu kiedy odwiedzalem londynski ogrod botaniczny w ktorym akurat odbywala sie wystawa bonsai. Dopiero teraz jednak choroba zaczela mie brac na dobre. Przegladalem ostatnio troche forum i zdecydowalem sie kupic Ficusa. Nie chce popelnic jakiegos glupiego bledu, wiec pytam bardziej doswiadczonych co radzicie z nim zrobic? Myslalem o stylu Moyohgi z tego najgrubszego pnia a pozostale przesadzic. Co o tym sadzicie?
Załączniki
A2.jpg
A2.jpg (63.75 KiB) Przejrzano 2815 razy
A1.jpg
A1.jpg (64.93 KiB) Przejrzano 2815 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Przesadz tego duzego fikusa do innej, wiekszej doniczki i zrob ponownie zdjecia z czterech stron (rowniez na jednolitym tle).
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

Ja bym go ciachnął tu i poczekał nastepny rok aby się zagęcił.
Tylko przy przesadzeniu musisz uważać na korzenie, bo pewnie sa one mocno poplątane.
Załączniki
wds.jpg
wds.jpg (34.84 KiB) Przejrzano 2795 razy
Ostatnio zmieniony 27 lis 2005, 18:29 przez Bartosz Warwas, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Zrob z nim to co podsuwa ci mysl. My mozemy ci zaproponowac jakies rozwiazania ale to ty masz byc artysta i to ty masz widziec przyszla forme w tej roslinie. Pozatym szkoda ze odrazu skaczesz na pełna wode.

Wiem ze warsztaty sa dla niektorych drogie lub niedostepne ale moze inwestycja w czesciowo ukształtowane drzewo (nie badyl z marketu) bardziej by pasowało. Oczywiscie twoj wybór tez jest własciwy tylko ze roslina jakos nie daje pola do popisu. Owszem jest latwa w utrzymaniu i mozesz cieszyc sie z niej caly rok ale niekiedy z nawet taniej rosliny ze szkólki ktora musisz niestety sezonowac uklecisz szybko cos z efektem.

Powodzenia i witamy w klubie :D
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ