Modrzew za 5zł

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
matijasz

Modrzew za 5zł

Post autor: matijasz »

W szkółce zaopatrzyłem sie w takiego modrzewia. Ma 78cm wysokości i grubośc pnia 2,5 cm. Zastanawiam się nad forma półkaskadową. PoradĽcie coś.
Widok z przodu:
Obrazek
Widok z tyłu:
Obrazek
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

Wg mnie półkaskada odpada w związku z brakiem gałęzi na odpowiedniej wysokości. Widzę tu raczej literata. 2,5 cm? wierzyć mi się nie chce... ach to złudzenie optyczne :wink:
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

strasznie długasny. Jesli chciałbys z nigo zrobic kaskadke to musiałbys go strasznie powywijac co nie bylo by przy modrzewiu zbyt apetyczne.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
matijasz

Post autor: matijasz »

Czy tylko literat wchodzi w gre ? Narazie nie chce go ruszać, żeby się odpowiednie rozrósł. Czy można go ewentualnie przesadzić, bo jest w foli i ma nieodpowiednie podłoże.
Gość

Post autor: Gość »

Teraz nie no co ty.Czytałes cos oprzesadzaniu iglaków?
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

MOżesz presadzić go do większej doniczki bez naruszania bryły korzeniowej. Uzupełnij lepszym podłożem i sprawa załatwiona.
acer6

Post autor: acer6 »

Wydaje mi sie że może to być odmiana "Stiff Weeping" ( czyli m . japoński ze zwisającymi pędami ) . NIe wiem czy ułatwi to czy raczej utrudni formowanie .

P.S. hehe jak ty chciałeś z niego 1/2 kaskadę zrobić :wink:
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

acer6 pisze:Wydaje mi sie że może to być odmiana "Stiff Weeping" ( czyli m . japoński ze zwisającymi pędami )
Zle Ci sie wydaje.

Myślę, że literat będzie najwłaściwszą formą, bo taką właśnie podpowiada sama roślina, a jeżeli nie jesteś doświadczonym bonsaistą to nie kombinuj. Jeśli masz odpowiednio gruby drut to postaraj się ciekawie ale niebanalnie powyginać pień, a jeżeli się da - trudno.
Troszkę mi on przypomina mojego jałowca-literata :wink:
Adam Cieślik
matijasz

Post autor: matijasz »

Dzięki za odpowiedzi. Poczekam aż dojdzie do pełnej formy, ponieważ w szkółce wyglądał dosyć marnie i zaczne coś kombinować :]
Stefanrsko

Post autor: Stefanrsko »

Mi tez sie wydaje ze ten modrzew nadaja sie na literata ,moze byc polkaskada ale musialbys zrobic odklad.... Tez chcialem kupic sobie jakies 2 miesiace temu modrzewia w szkolce, ale byly tylko same wyskoie patyki po 2 metry i na samym czybku 3 galazki wiec zrezygnowalem...
ODPOWIEDZ