Fikus

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Gość

Fikus

Post autor: Gość »

Jutro jade po fikusa czyli czwartek 28.07 fikus ma piekne galezie i listki niz zółtego wyrasta z takich 3 czy4 bulw.Kupuje go co prawda w markecie ,ale to mnie zacheciło ze jest piekny.Czy do fikusa moge wsadzic mech?
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

jeśli chcesz ten mech do domu wstawić to nie da rady:/ nie przezyje za suche powietrze w mieszkaniu...
Awatar użytkownika
Adi_Kamil
Posty: 90
Rejestracja: 02 lut 2005, 15:26
19
Lokalizacja: Krosno (obecnie W-wa)

Post autor: Adi_Kamil »

Mnie mech przeżył w domu 2 tygodnie, ale był zraszany i pod folią. Potem go wystawiłem na taras.

Zdecydowanie lepiej się przyczepia na wolnym powietrzu.
Pozdrawiam,
Adrian
Gość

Post autor: Gość »

Rozuemiem.A co moge wziasc na udekorowanie drzewka??Macie jakies fikusy lub style ktre fajnie fikusy wyglądaja?
acer6

Post autor: acer6 »

A co moge wziasc na udekorowanie drzewka??
najlepiej lampki i bombki choinkowe .... aha nie zapomnij o gwiazdce na czubku .
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Mnie sie te fikusy "marchewki" nie podobaja.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Gość

Post autor: Gość »

Wiesz Bolas rzecz gustu.I ne wiem własnie co wy byscie mi radzili kupic iglaka czy popsrtu kupic tego fikusa?.Bo iglaka chialbym takiego malutkiego bo takie malutkie mi sie strasznie podbaja do wielkosci 20 cm
Awatar użytkownika
Adi_Kamil
Posty: 90
Rejestracja: 02 lut 2005, 15:26
19
Lokalizacja: Krosno (obecnie W-wa)

Post autor: Adi_Kamil »

Może ja jestem zboczony, ale mnie się podobają świerki. Mam ich kilka. Wprawdzie każdy z nich jest większy niż piszesz (ok. 40-50 cm) wysokości, ale za to moim zdaniem mają bardzo fajne proporcje (grubość pnia/ grubość gałęzi/ wysokość).

Gorąco polecam, bardzo wdzięczne drzewka do prowadzenia. Obecnie mają drugą fazę wzrostu i cieszą oko nowymi przyrostami.

Na fikusach się nie znam, ale moim zdaniem będzie bardzo ciężko wypatrzyć jakiegoś ciekawego iglaka do 20cm.
Pozdrawiam,
Adrian
Gość

Post autor: Gość »

Dzieki z odpowiedz.Albo teraz ide d szkółki albo jutro rano po iglaka.Chce kupic duzego poniewz bedzie mial duzo rozgalezien i bedzie mial gruby pien.I jak k\go kuoie to oodrazuto pół cienie go dac czy na slonce moge?Jakie mi polecacie jeszce iglaki tylko syzbko prozsze o odpowiedzi poniewaz zeby nie bylo zapoĽno:)
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

No tak jak napisałes rzeczy gustu a one z kolorami nie podlegaja dyskusji. Nie podobaja mi sie odmiany marchewkowe fikusa mozna zawsze kupic innego rzecz gustu :P
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Gość

Post autor: Gość »

Zgodze sie z Tobą.Każdy przecież ma prawo wyrazić swoje zdanie.A wiesz Bolas ,żę po krótkim zastanowieniu mi też sie nie podbaja :-D
Gość

Post autor: Gość »

Blas a weĽ mi porazc chodiz mi tu tez o hodowanie co lepiej kupic "lepiej" bo nei wiem jaki tez lepszy efekt kupic drzewo czy krzew.I odrazu podaj tez jaki gatunek prucz jałowca bo jałowiec jest jzu zarezerwowany:d
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Wiesz co jeden wał co to bedzie sadzonka drzewo krzew czy siewka czy szczepka czy jak chcesz to nazwac i bez wzgledu na nazwe gatunkowa. Wazne jest to zeby roslina ktora kupujesz sama w sobie narzuciła ci jakas formę/kształt. Nie kupuj bo wyglada ciekawie. Pochodzisz godzine dwie po szkólce sie przekonasz ze naprawde nie jest latwo kupic cos co ma wszystkie cechy do tego zeby stworzyc w ciagu nawet kilku godzin cos co bedzie juz wstepnie mozna bylo nazwac bonsai.

Masz sie cieszyc z tego co zrobisz a nie patrzec na nia i mowic ale bede mial bonsai za 2-5lat. Kiszkowate myslenie.

Rozmumiesz nie ?

Powodzenia.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ