III...jałowiec. ;)

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Natka14

III...jałowiec. ;)

Post autor: Natka14 »

hej!!! Przedstawiam wam mojego jałowca. Chciałabym się poradzić co do formowania prawej strony.. Nie mam za bardzo pomysłu a drzewek o takiej formie w Internecie niestety nie ma za wiele... Tego jałowca kupiłam 2 dni temu w szkółce.. Był bardzo zarośnięty . Doprowadziłam go do porządku i nadałam kształt. Czekam na porady co do formowania :-D

Pozdrawiam. N
Załączniki
Moj jaÂłowiec
Moj jaÂłowiec
DSCN0366.jpg (16.06 KiB) Przejrzano 3259 razy
Natka14

Post autor: Natka14 »

I jescze jedno zdjecie mojego drzewka
Załączniki
Moj jaÂłowiec
Moj jaÂłowiec
DSCN0375.jpg (22.39 KiB) Przejrzano 3212 razy
Stefanrsko

Post autor: Stefanrsko »

calkiem ladny :wink: ja jednak Ci nic nie poradze :( nie mam az takiej wiedzy
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Po pierwsze odrutowałaś gałązki, ale wedłu mnie powinnaś je skierować do dołu. Od razu będzie wyglądało lepiej. Poza tym wydaje mi się, ale zdjęcie nie jest dośc wyraĽne i mogę się mylić, że np. na lewej, dolnej gałązce, pod drutem znalazły się igły. A tak nie powinno być. Ale mogę się mylić.
Jeśli skierujesz gałęzie w dół to drzewko na pewno będzie się lepiej prezentować, bo zapowiada się ładnie.
Sama krzywizna też jest chyba do dopracowania, tzn. trzeba by chyba wygiąć górną część lewego drzewka, żeby czubeł nie był taki prosty. I czubek tego po prawej chyba nie powinien iść na bok.
Wojtek Łukaszewski
Natka14

Post autor: Natka14 »

Ok. Dzięki za rady. Jest to pierwsze drzewko które formuje :-D od samego początku.( i pierwsze drutowanie :wink: )
Awatar użytkownika
Ziemniok
Posty: 248
Rejestracja: 04 lut 2005, 20:56
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ziemniok »

Mi też się wydaje ze za rzadko odrutowałaś pien....
Krzysiek



Pozdrawiam !!
MaxDymitr

Post autor: MaxDymitr »

Chyba miałaś problemy z oczyszczaniem drzewka z igieł bo wydaje mi się że kilka zostało w nieporządanych miejscach na gałązkach ? Powinny zostać usunięte wszystki spoza gałązek... to ejst anjgorsza sparwa z bonsai iglakami ale jaki efekt daje ;)
ODPOWIEDZ