Tanuki - ciekawostka ale czy tylko?

Ogólnie o tematyce bonsai.
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Zgadzam się z opinią Łukasza ,chociaż nie z całą :-D .Nie do każdego obrazu pasuje bogato rzeĽbiona rama.WyobraĽ sobie np.grafikę japońską oprawioną w taką ramę,dla mnie koszmar.Nie widzę nic sztucznego ,że bonsai oplata kawałek martwego drzewa.Sam widziałem na cmentarzu wyrastające jakby z jednego pnia dąb i sosnę.Dąb tak silnie oplótł sosnę,że ją "udusił" i stała martwa tylko dlatego ,że trzymały ją potężne konary dębu.Wydaje mi się,że kiedyś był dział "drzewa w naturze".Utkwiły mi w pamięci sosna(korzenie) i buk(korzenie) chyba Adama i wierzba pochylona nad jeziorem Łukasza.Jak je macie pokażcie, chętnie je sobie ponownie obejrzę.
Dziadek
Awatar użytkownika
fater
Posty: 163
Rejestracja: 13 lis 2004, 11:07
19
Imie i nazwisko: Roman S.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: fater »

Powtórzę tu za Garasem, że powstała z tego wątku ciekawa dyskusja.

A może by tak mała ankietka?

Komu się podoba tanuki, komu nie, a kto nie ma zdania na ten temat.

Kamil, co Ty na to ??
Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Tak. Do łączenia mozesz urzywac past klejow nietoksycznych do drewna jak i drutów rafii nawet gwozdzi i wkretów najlepiej nierdzewnych miedzianych.

Mozesz obwiazac tak rosline wokół martwego drewna by ona wrosła w nie i sama sie bedzie trzymac.

Pozdrawiam
garas

Post autor: garas »

Bolas wybacz, ale muszę sprecyzować.

Nie używać gwoĽdzi zwykłych-stalowych
, ani wkrętów (choć takich raczej nie ma). Przynajmniej muszą być ocynkowane. Ale najlepsze to: miedziane, ze stali nierdzewnej.

Czy teraz rozumiesz :?: :-D
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2005, 18:34 przez garas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Hmmm nie wiem co napisałes w tym sprecyzowaniu bo go poprostu nie rozumie :D sprecyzuj bardziej ten post :D:D:D Sorki

Co do metalów ocynkowanych to nie chciałem ich podawac poniewaz czesto gesto cynk odpada np przy wbijaniu czy wkrecaniu wkreta.Ocynkowane i miedziane tez nie sa zbyt dobre nalezy patrzec z tej strony ze czesto martwe drewno zabezpiecza sie srodkiem wybielajacym i tu moze byc problem poniewaz ocynk czy miedz zalana kwasem koroduje (miedz na zielono niebieska szadĽ a ocynk na zółty nie wyglada to apetycznie)

Pozdrawiam
garas

Post autor: garas »

Patrz wyżej :-D
ODPOWIEDZ