jałowiec z natury

Ogólnie o tematyce bonsai.
Michał

jałowiec z natury

Post autor: Michał »

W bardzo bliskiej przyszłosic mam zamiar pozyskać ciekawego jałowca pospolitego, którego szykuje już od roku. Słyszałem że bardzo trudno się przyjmują gdy są kopane z natury.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym gatunkiem ?
Jakie podłoże polecacie do jałowca pospolitego ? :-D :-D
Tatko Łukasz

Post autor: Tatko Łukasz »

Będąc jeszcze bardzo małym chłopcem wybrałem się kiedyś z Tatą do lasu po trzy jałowce. Po 20 latach dwa z nich rosną do dzisiaj, więc albo jest około 66% szans na przyjęcie, albo po prostu łut szczęścia. Dodam jeszcze, że nie było to profesjonalne pozyskanie z natury.
P.S. Stawiam na łut szczęścia
Michał

Post autor: Michał »

A czy ktoś moze mi poiwiedzić co powoduje, że większość jałowców rosnących w naturze usycha ( brązowieją im igły i opadają ) :? ??
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

Jałowce rosnące w naturze są bardzo zależne od środowiska w którym żyją i to może być przyczyną że słabo rosną po przesadzeniu. Radziłbym przenosić jalowca z dużą ilością ziemii z naturalnego stanowiska.
Artur
Awatar użytkownika
benekS
Posty: 38
Rejestracja: 11 lis 2004, 12:49
19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: benekS »

Z moim nie bgyło problemów. Kumpel praktycznie wyrwał go z korzeniami. A tak wygląda po trzech latach.
Załączniki
jaÂłowiec 2003
jaÂłowiec 2003
Kopia 28.03.05.jpg (68.44 KiB) Przejrzano 5289 razy
pozdrawiam miłoÂśnikĂłw BONSAI-benekS
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

Kumpel to chyba kulturysta, bo ja kiedyś chciałem wyrwać jałowca dużo mniejszego i bez przecięcia korzeni się nie obeszło. Jałowiec był przeznaczony do wędzenia :-D a nie na bonsai więc sie nie przejmowałem i ciołem.
Artur
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

benek, bardzo ciekawy pień! masz jakieś większe i wyraĽniejsze zdjęcie na jasnym tle?
Szymon
Awatar użytkownika
benekS
Posty: 38
Rejestracja: 11 lis 2004, 12:49
19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: benekS »

Szymek, proszę bardzo.W przyszłym roku "pójdzie" już w docelową doniczkę.Oczywiście jeszcze wymaga dużo pracy.
Załączniki
28.03.05 003.jpg
28.03.05 003.jpg (63.22 KiB) Przejrzano 5221 razy
pozdrawiam miłoÂśnikĂłw BONSAI-benekS
ODPOWIEDZ