Dłuta do jinów

Ogólnie o tematyce bonsai.
Awatar użytkownika
Jacob_sSs
Posty: 162
Rejestracja: 16 mar 2015, 20:02
9
Imie i nazwisko: Kuba S
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: Koluszki, pod Łodzią

Dłuta do jinów

Post autor: Jacob_sSs »

Witam. Moje drzewka rosną w dobrym tempie i jak na razie jestem nich zadowolony. Kilka z nich wymaga zrobienia jinów, wiec zastanawiam się jak to zrobic.
Jakich narzędzi mogą do tego użyć. Czy w ogóle jest potrzeba kupowania. Jeśli już to nie chcę wydać więcej niż 150zł. (jeśli to możliwe, chciałbym wybrać dłuta, których będę mógł użyć także do innych prostych rzeźb, ponieważ wydanie tylu pieniędzy, żeby zrobić kilkanaście jonów to trochę przesada).
Dzięki wam wszystkim.

Edit: Byłem dzisiaj w Castoramie, a rzadko mi się to zdarza, wiec kupiłem zestaw sznycerski. Był tani, wiec wziąłem, z resztą można dodać. Czy używa się takich narzędzi do bonsai? Jestem totalnie zielony w temacie martwego drewna.
Awatar użytkownika
maciek3miasto
Posty: 410
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:49
14
Imie i nazwisko: maciek park
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: maciek3miasto »

poszukaj bo już o tym było pisane całkiem sporo
pozdrawiam maciek knap
jareckiM66
Posty: 26
Rejestracja: 13 mar 2013, 17:25
11
Imie i nazwisko: Jarek
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: jareckiM66 »

W sklepie internetowym Świat Bonsai jest zestaw do jin i shari (5 szt.) w cenie 100PLN oraz zestaw 4 dłut za 105 PLN (nowość). Ja osobiście mam i używam zestaw wymieniony jako pierwszy i jestem z jego bardzo zadowolony. Narzędzia są dokładnie wykonane oraz (co przy tego rodzaju dłutach powinno być bardzo istotne) niesamowicie ostre, stąd też należy zachować ostrożność podczas pracy z ich użyciem. Pozdr. Jarek Ż.
Awatar użytkownika
Jacob_sSs
Posty: 162
Rejestracja: 16 mar 2015, 20:02
9
Imie i nazwisko: Kuba S
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: Koluszki, pod Łodzią

Post autor: Jacob_sSs »

Dziękuję panie Jarku. Zobaczę sobie.
Bruno
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2017, 07:51
6
Imie i nazwisko: ADAM waam
Województwo: wielkopolskie

Post autor: Bruno »

Tak samo bardzo dziękuję bo też chciałem o tym się dowiedzieć. Teraz na pewno będę mądrzejszy.

-------------------------------------
http://www.wertheim-gewinnt.de/kurtki-s ... n-na-zime/
.
ODPOWIEDZ