Narzedzia

Ogólnie o tematyce bonsai.
Awatar użytkownika
MA$A
Posty: 43
Rejestracja: 24 mar 2007, 20:14
17
Lokalizacja: New York
Kontakt:

Narzedzia

Post autor: MA$A »

Witam. Planuje taki oto zakup i tu chcialbym sie zapytac czy bede potrzebowal czegos jeszcze czy to mi wystarczy. Nie chodzi mi tu o opalarki do drewna itp ale typowe narzedzia do ciecia formowania itp.
http://cgi.ebay.com/New-Bonsai-Tool-Set ... dZViewItem
Cena kup teraz to 119$
Moze warto dolozyc i zakupic cos takiego?
http://cgi.ebay.com/Super-Electroplated ... dZViewItem
Nie chce wydac kasy na cos czego nie bede potrzebowal albo na narzedzia niskiej jakosci dlatego interesuje mnie wasze zdanie.
You don't even think to call me Godfather...
I belive in America, America made my fortune.
Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 97
Rejestracja: 21 mar 2007, 17:16
17
Lokalizacja: JastrzĂŞbie ZdrĂłj

Post autor: Kojot »

wydaje mi sie ze pierwszy zestaw ci wystarczy ale ja z kupnem zaczekałbym bo większość tutaj zgromadzonych nawet tyle przyborów nie ma co pokazantych w pierwszym czy w drugim linku
Mateusz ZamĂŞcki
Awatar użytkownika
MA$A
Posty: 43
Rejestracja: 24 mar 2007, 20:14
17
Lokalizacja: New York
Kontakt:

Post autor: MA$A »

No wlasnie nie bardzo moge czekacale dziekin za odpowiedz zobaczymy jak bede stal z kasa i zaleznie od tego cos sie kupi:)
You don't even think to call me Godfather...
I belive in America, America made my fortune.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

mysle ze zarowno pierwszy jak i drugi zestaw narzedzi zawiera narzedzia ktore predko ci sie nie przydadza a juz <font color="#FF0000">napewno //ort</font> nie sa dobrej jakosci. Jesli chodzi o narzedzia w bonsai cena idzie w parze z jakoscia. Czytaj TUTAJ
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
MA$A
Posty: 43
Rejestracja: 24 mar 2007, 20:14
17
Lokalizacja: New York
Kontakt:

Post autor: MA$A »

Hmm jak we wszystkim cena wysoka to i sprzet dobry. Czytli mowisz zeby sie w to nie pakowac? To moze podsuniesz mi co powinienem kupic zeby sobie jakos radzic?
You don't even think to call me Godfather...
I belive in America, America made my fortune.
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Ja myślę, że jeśli nie jesteś pewny co do kupna jakiegoś narzędzia to go po prostu nie kupuj. Jeśli w ogóle nie wiesz co na razie kupować to nie kupuj nic. Jak będziesz miał roślinę i będziesz chciał uciąć gałązkę weź zwykłe nożyczki. Jeśli okażą się za kiepskie kup lepsze. Jeśli będziesz miał roślinę, w której będziesz chciał obciąć grubą gałąź to od razu będziesz wiedział czego potrzebujesz - obcęgów do gałęzi. Jak odrutujesz drzewo i nie będziesz wiedział jak zdjąć drut - kolejne narzędzie: obcęgi do drutu. Itd. Ja tak robiłem i myślę, że to sprawdzona metoda, która nie naraża na niepotrzebne wydatki.
Wojtek Łukaszewski
Awatar użytkownika
MA$A
Posty: 43
Rejestracja: 24 mar 2007, 20:14
17
Lokalizacja: New York
Kontakt:

Post autor: MA$A »

Tak wlasnie do tej pory robilem i juz mniej wiecej wiem co mi potrzebne ale chcialem tez zasiegnac opinii kogos kto w tym juuz siedzi dluzej i wie juz co jest niezbedne. A co do tych narzedzi prezentowanych przez Bolasa to sa spoko ale bylem na stronie gdzie odbywa sie handel narzedziami tej marki i musze powiedziec ze lekko sie zdziwilem kiedy zobaczylem ze zestaw 4 sitek do ziemi kosztuje 300$. Niewiem czy gdyby one byly wykonane ze zlota to cena by nie byla nizsza. Wg mnie to przyklad na to ze placimy glownie za marke. Jak narazie to wole chyba jednak kupic taki zestaw i za rok musiec kupowac nastepnmy niz dawac za norzyczk do lisci 80$ wiedzac ze pewnie nie sa wiele lepsze niz Polskie "gerlachy" wiem ze to specjalistyczny sprzet do bonsai ale cena chyba jest wzieta z kosmosu nie uwazacie? Dzieki za rady wszystkim:) pozdrawiam
You don't even think to call me Godfather...
I belive in America, America made my fortune.
Awatar użytkownika
Mort
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2006, 17:50
17
Lokalizacja: WrocÂław

Post autor: Mort »

kupując taki zestaw masz pewnośc, że aż jeden przedmiot jest na pewno w miare dobrej jakośći......miotełka \:D/ \:D/
Pozdrawiam MichaÂł
Rafał.W
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2007, 11:05
17
Lokalizacja: PoznaĂą/SwarzĂŞdz

Post autor: Rafał.W »

Przecież rzeczywiście możesz też tanie chińskie nożyce kupić np. we Wrocławiu Akademia Bonsai lub u Kamcia i pojedyńczo tak jak ktoś tu ci już mówił i próbować. Ja tylko słyszałem, że ciął tymi chińskimi nożycami gałęzie i popękały mu. Ja mam Japońskie nożyce droższe 3 razy ale używam ich ok. 3 lata i są super, mimo upływu czasu prawie wcale niestępione a trochę gałęzi już nacięły(mam w gruncie ok. 30-40 drzewek które ciągle przycinam). I tak dokupywałem co jakiś czas inne potrzebne nożyce . To, że te są np. galwanizowane to wcale nie znaczy, że są takie super, wiele ich wad może być przykryta powłoką galwaniczną, która z czasem może zacząć odpadać. Oczywiście nie mówię o Masakuni- bo to podobno już mercedes i cenowo i jakościowo, sam osobiście nawet nie trzymałem takich nożyc w ręce.
Awatar użytkownika
MA$A
Posty: 43
Rejestracja: 24 mar 2007, 20:14
17
Lokalizacja: New York
Kontakt:

Post autor: MA$A »

A co myslicie o tych narzedziach http://www.dallasbonsai.com/store/stain ... tools.html Warte to co czy tesz bulszit? <font color="#FF0000">wogole //ort</font> cos z tej strony poza masakuni jest warte uwagi?
You don't even think to call me Godfather...
I belive in America, America made my fortune.
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Widze że kolega coś na siłe chce kupić albo nie wie co kupić ? Sorry że tak zapytam off-topickowo -a patrzyłeś moze na japońskich stronach czy nie mają nic na sprzedaz?

Ja bonsai moge napisac że sie interesuje/zajmuje juz ? 3,5 roku ? 4 lata ? - i co z tego? Dopiero od tego roku -2007 sie sam za siebie zabrałem! Jedne, drugie, trzecie warsztaty - dopiero oczy mi sie otworzyły na świat ,dowiedziałem sie co to bonsai -bo niby jak mogłem wiedzieć przez internet ?Zaczynam coraz lepsze kręcić drzewka, 3 wymiarowe, które zachowują zasady styli... Cały czas miałem zwykłe narzędzia - sekator, nożyczki do papieru, nożyki -i zgadza sie jak chcesz mieć 2 dzewka i nic po za nimi -absolutnie Ci taki zestaw wystarczy.

Jeżeli natomiast myślisz o Bonsai powaznie, wiesz co to jest bonsai i zaczynasz Tworzyć po mału sensowne rośliny warto zainwestować w narzędzia - i na pewno narzędzia japońskie (kupisz takie -i wcale nie trzeba na e-bayu szukać). Po co Ci cały zestaw narzędzie skoro nie umiesz z nich korzystać? skoro niedługo będziesz je musiał wymieniać?

Ja dopiero od miesiąca zainwestowałem w narzędzia i mam 4 sztuki porządnych narzędzi - co mój portfel mógł odczuć... Pierwsze jakie kupiłem co konkave (cędi ukośne) oraz cęgi do drutu - uważam że te narzedzia są niezbędne (no może do tego jeszcze należało by dorzucić nozyce -bo one zawsze są przydatne), na drugi zakup kupiłem nozyce ze średnimi oczkami + cęgi kuliste...

Pomyśl sam nad sobą czy właśnie Ty i teraz jesteś juz w stanie tworzyć jakieś drzewka sam? Czy bardzo Ci zależy na tym hobby? Czy chcesz sie uczyć ? - Dopiero wtedy kup sobie narzędzia -i nie kupuj na siłe całergo zestawu - lepiej pojedyncze sztuki ale wiedzieć po co one są i do czego niż cały komplet - badziewny ...
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
MA$A
Posty: 43
Rejestracja: 24 mar 2007, 20:14
17
Lokalizacja: New York
Kontakt:

Post autor: MA$A »

No to wlasnie poto tu pisze proszac o rade aby ktos mi polecil jakas marke lub strone na ktorej sa jakies narzedzia warte wydania na nie kasy. Ja do tej pory tez uzywalem zwyklego sekatora i norzyczek ale widze ze dalej niema co swirowac bo do niektorych miejsc nie idzie sie tym dostac. Wiec jesli kupiles jakis dobry sprzet to napisz jaka to marka albo chociaz gdzie, bede wdzieczny za ..
You don't even think to call me Godfather...
I belive in America, America made my fortune.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Rafał.W pisze:Przecież rzeczywiście możesz też tanie chińskie nożyce kupić np. we Wrocławiu Akademia Bonsai lub u Kamcia
Rafale, czemu wprowadzasz ludzi w blad? Osobiscie nie sprzedaje zadnej chinskiej rzeczy. Rowniez Pan Pietraszko oferuje dobry sprzet.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Rafał.W
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2007, 11:05
17
Lokalizacja: PoznaĂą/SwarzĂŞdz

Post autor: Rafał.W »

Witam, Kamilu rzeczywiście nie widzę u ciebie chińskich wyrobów ale Pan Włodek Pietraszko takowe posiada na sprzedaż(nożyce do gałęzi za 10Pln, sam zresztą je opisuje jako chińskie). Zresztą nie pisałem tego w negatywnym znaczeniu, bo niektóra chinszczyzna, jeżeli dobrze się im zapłaci też potrafi być dobra. Chodziło mi oto aby Masie pokazać, że nie musi szukać w Ameryce narzędzi, które kupi w Polsce od uznanych dostawców. Wiem, że to nie na temat ale kiedyś wysłałem do Ciebie Kamilu zapytanie o drut. Skąd taka różnica w cenie pomiędzy sprzedawanym przez Ciebie(1kg 100zł) a P.W.Pietraszko(1kg 140zł), to aż 40%. Z góry dziękuję za odpowiedź.
mum666
Posty: 84
Rejestracja: 23 mar 2007, 14:06
17
Imie i nazwisko: Adrian
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Kunowice
Kontakt:

Post autor: mum666 »

Ja sobie zakupiłem takie oto profesionalne nożyce z najwyższej półki ;)
http://allegro.pl/item181822484_181822484.html
tylko nie mówcie, że gorszych i tańszych nie robią :P
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Też je mam - nie są złe - ja jednak dałem za nie 3,25
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
MA$A
Posty: 43
Rejestracja: 24 mar 2007, 20:14
17
Lokalizacja: New York
Kontakt:

Post autor: MA$A »

No to ja juz nic nie rozumiem. Najpierw mowiecie ze nie oplaca sie kuopwac taniego zestawu poczym prezentujecie norzyce za 8 zeta. To jak to w koncu jest? Do tego linka ktory wyslalem 5 postow wyzej nikt sie nie ustosunkuje? Dalej nie wiem na co zwracac uwage a czego unikac przy wyborze sprzertu:/
You don't even think to call me Godfather...
I belive in America, America made my fortune.
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Jak dla mnie rozsądek najważniejszy. Jeśli kupuję nożyczki za parę zeta, to godzę się na to, że mogą być niskiej jakości, ale nawet jeśli jednego sezonu nie wytrzymają, to i tak szkoda mi ich nie będzie - ale jeśli okaże się, że wytrzymają dłużej, znaczy że udało się kupić okazyjnie. Ale to jest zakup za parę zeta - wypiję jedno w knajpie bezalkoholowe mniej
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
MA$A
Posty: 43
Rejestracja: 24 mar 2007, 20:14
17
Lokalizacja: New York
Kontakt:

Post autor: MA$A »

Ok no to dobra kupie cos z tej stronki i zobaczymy co to jest warte.
You don't even think to call me Godfather...
I belive in America, America made my fortune.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Tu nie chodzi o to czy kupisz z tej czy z innej stronki. Raczej chodzi o to jakiej jakosci zdecydujesz sie narzedzie kupic. Tak jak juz ktos wczesniej wspomnial jesli chcesz robic bonsai w domu majac za podpore internet lub ksiazki to mysle ze wiele oprocz cegow ukosnych i ostrych nozyc niewiele bedziesz wiecej potrzebowal a ich jakosc moze nie byc wysoka (jedynie nie daj sie nadziac na srebrne-tanie narzedzia ktore sa odlewami zeliwnymi i tylko ladnie wygladaja - nie powiem kto od kogo kupil takie bo powie ze robie nagonke na niego ale nie jest to nikt wczesniej wspomniany).
Natomiast jesli chcesz zajmowac sie tym chobbistycznie to najlepiej kupic juz narzedzia lepszej klasy. Trafisz na kilka warsztatow pocwiczysz narzedziami od innych ludzi zobaczysz ze nie idzie ich zastapic niczym innym i sam okreslisz jakie jest potrzebne ci kolejne narzedzie w kolekcji. Z czasem gdy uznasz ze twoj zapal jest coraz wiekszy dojdziesz do narzedzi praktycznie niezniszczalnych takich firm jak MASAKUNI (opisywanych w w/w linku) ktorych ceny sa niebotyczne ale sa tego warte.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ