Czy nie jest za wcześnie?

Ogólnie o tematyce bonsai.
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

Ktoś ma jeszcze coś do dodania?
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Nim okreslisz ryzyko i oplacalnosc warto przeczytac TEN TEMAT
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

Dobry temat do przemyśleń mi podsunąłeś, ale na szczęście u nas leśniczy nie traktuje tak rygorystycznie każdego przypadku. Jasne, że zawsze trzeba pójść i uprzedzić go o zamierzonej wycince. Podejrzewam, że jeśli chodzi wykopanie yamadori to już jest najmniejszy problem. Poza tym mój ojciec zna się dobrze z panem leśniczym, więc...:)) Nie myśl sobie, że w tym wypadku mogę sobie wykopać każde drzewko. Nawet gdybym mógł to uważam, że byłoby to bez sensu i z resztą nie każde mnie inspiruje. Zawsze bardzo długo szukam tego najbardziej doskonałego...
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

w końcu zrobiłem fotki tego buka. jeszcze nie odważyłem się go pozyskać...ale wkrótce to nastąpi :-)
Załączniki
buk3.jpg
buk3.jpg (83.14 KiB) Przejrzano 7337 razy
buk2.jpg
buk2.jpg (89.65 KiB) Przejrzano 7337 razy
buk.jpg
buk.jpg (97.6 KiB) Przejrzano 7337 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Pawle,

jak juz koniecznie chcesz pozyskac buka, to bym na Twoim miejscu zainteresowal sie tym drugim, na ktorym wisi Twoja kurtka(?) i zrobic kaskade/polkaskade.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

te dwa pnie są ze sobą zrośnięte. szczerze to wolałbym wykorzystać ten z shari. a tak na marginesie to w ogóle zastanawiam się czy to ma sens, bo buk rośnie lekko na zboczu i układ korzeni pewnie będzie bardzo rozległy...
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Pawle, decyzja nalezy do Ciebie. Ja osobiscie dalbym w ogole sobie z nimi spokoj.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Amo
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2007, 00:14
17
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie

Post autor: Amo »

Pawle :) ja miałam podobną sytuację i tydzień temu wykopałam (z meską pomocą oczywiście :wink: ) 2 buczki ,które miały być zniszczone.,. teraz są na działce w donicach i mają się dobrze :-) jak wykopiesz całą bryłę to <font color="#FF0000">napewno //ort</font> się przyjmie,., powodzeniaa
..asia wieczorek.. ;))
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

dzięki za słowa otuchy :wink: ale ja tutaj mam do czynienia z troche trudnym przypadkiem, tym bardziej ze ten buk jest już dosyć stary...
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Asiu,
Amo pisze:...tydzień temu wykopałam...teraz są na działce w donicach i mają się dobrze...
Nawet jakby im bylo zle to watpie abys to po tygodniu zauwazyla, szczegolnie, ze buki nie maja jeszcze lisci.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Amo
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2007, 00:14
17
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie

Post autor: Amo »

:wink: wiem ,ale jestem pewna że sie przyjmą,, bryła była zbita(i nienaruszona trafiła do donicy ),może po części dzięki temu ,że podłoże na którym rosła było raczej gliniaste.,., zawsze jest jakieś ryzyko,ale jeśli ma zginąć to nie ma nad czym się zastanawiać :wink:
p.s w buku otworzyly sie juz paki,mimo ze stoi w cieniu.Drugi wiekszy okaz jak narazie ma nabrzmiale paki i lada moment pękną.Obawiam sie tylko ze zaszkodzą mu nadchodzące nocne przymrozki ..,. Pozdrawiamm
..asia wieczorek.. ;))
wiktorr
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2007, 17:17
17

Post autor: wiktorr »

Potwierdzam ze buki owe mają się wyjątkowo dobrze.Dzisiaj sprawdzałem stan swoich i Asi yamadori i mniejszy Fagus należący do Amo wypuszcza już liście-mimo ze rośnie w miejscu gdzie słońce nie operuje zbyt mocno.Stwierdzam też ,że wyjątkowo łagodna zima sprawiła iż drzewa które wykopane były w czasie raczej nieodpowiednim ,czyli w grudniu(niestety musiały być pozyskane właśnie wtedy)mają sięwyśmienicie i powoli budzą się do życia(pęczniejące pąki).
pozdrawiam Wiktor Kłyk
ODPOWIEDZ