TANUKI

Ogólnie o tematyce bonsai.
pawel25
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2005, 13:20
18
Lokalizacja: zielona gĂłra

TANUKI

Post autor: pawel25 »

Witam serdecznie.trafił mi się dość fajny kawałek drewna(z korzenia) prawdopodobnie olcha.Chciałbym z niego zrobic tanuki.Mam pytanie?czy przy tworzeniu Tanuki dopasowujemy do martwego drewna np. iglastego roślinę iglastą i na odwrót do liściastego liściasta.Może ktoś ma jakieś doświadcenia w tworzeniu tanuki.Chętnie posłucham rad.Może ktoś z bardziej doświadczonych zaproponuje jakąś ciekawą propozycję połączenia rosliny z drewnem.Pozdrawiam
Załączniki
1.jpg
1.jpg (42.55 KiB) Przejrzano 4748 razy
2.jpg
2.jpg (53.1 KiB) Przejrzano 4747 razy
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Nie nie musi być to ten sam kawałek drewna.Tanuki na ogół nie jest łatwo sprawa cała filozofia tanuki polega na zgraniu martwgo drewna z roslina by było ciezko odnaleĽć własnie to miejsca łączenia.Tematy były na temat tanuki...

Pzdr
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Zapraszam tez zagladnac na TEN TEMAT kilka ciekawych rzeczy od strony estetycznej tanuki tez sie dowiesz.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
pawel25
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2005, 13:20
18
Lokalizacja: zielona gĂłra

Post autor: pawel25 »

WITAM.Mam duzo ficusów myslałem nad połączeniem któregoś z drewnem choc bardziej widziałbym tu np.graba lub z iglastych modrzewia lub jałowca chińskiego.jednak chyba dla iglastych znajdę kawałek martwego drewna iglastego.w jaki sposób najlepiej zakonserwowac drewno?
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Martwe?Środkiem do jin
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
ODPOWIEDZ