Doświetlanie świetlówkami... problem z oprawą

Ogólnie o tematyce bonsai.
TomaszZ

Doświetlanie świetlówkami... problem z oprawą

Post autor: TomaszZ »

Sprawa wygląda następująco. Na allegro kupiłem dwie świetlówki Sylvania Gro-Lux 14W T8 z trzonkami G13, długości (jak napisane jest na opakowaniu) 35cm natomiast faktyczna długość tych świetlówek (nie licząc długości bolców) wynosi 36 cm... Ale nie to jest problemem tylko to, że obdzwoniłem wszystkie możliwe sklepy ze sprzetem domowym i budowlanym (typu Castorama czy Obi) i akwarystycznym we Wrocławiu.
W tych pierwszych nie maja niczego do świetlówki tych rozmiarów natomiast w ktorymś z akwarystycznych owszem maja odpowiednie oprawy ale pasowało by tylko dlatego, że ma regulowaną długość ponad to te ze sklepów akwarystycznych są bardzo drogie ze względu na bryzgoszczelność. Jeśli ktoś ma pojecię gdzie we Wrocławiu bądĽ w necie można kupić oprawy czy też same belki do moich świetlówek to proszę o info. Kombinowałem też nad ewentualnym kupieniem dłuższej oprawy i przerobieniem jej jakoś jednak nie jestem pewien czy da się to wykonać.
tomooo1

Post autor: tomooo1 »

Tomaszu witaj w klubie. Wczoraj również zjeĽdziłem pół Gdańska, chciałem kupić oprawę do świetlówki T8 30W, 60 cm lub T8 15W do 45 cm. Szukałem i szukałem i niiic, wielkie zero. Było tego naprawdę duużo w tych wszystkich sklepach: castorama, leroy merlin itp. ale nie takie własnie o jaki mi chodziło. Postanowiłem zamówić z allegro i tutaj pytanie do wszystkich forumowiczów. Czy do doświetlania narazie jednego drzewka wystarczą 2 świetlówki 15W typu flora???
Awatar użytkownika
Mehi
Posty: 104
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:47
18
Lokalizacja: Warszawa - Saska KĂŞpa

Post autor: Mehi »

oprawe do swietlowek 60cm mozna na allegro kupic bez problemu. sama juz kupilam dwie oprawy tej dlugosci :)
Pozdrawia
..::Magda::..
TomaszZ

Post autor: TomaszZ »

a co powiecie na to zeby kupic troche dluzsza oprawe jakas plastiku i wyciac poprostu ze srodka taki jej fragment aby po polaczeniu byla odpowiedniego rozmiaru na moje swietlowki ? Moze nie bedzie to wygladalo jakos super estetycznie ale gdyby sie postarac to tez nie bedzie szpetne
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

Witam.
Kiedyś szukając w dokładnie tej samej sprawie (doswietlanie akurat storczyków) natknęłem sie na takie forum. Biorąc pod uwage fakt iż jest teraz uzywana pewnie przez gościa do doświatlania marihuany w ciemnej piwnicy musi działac dobrze.
Może pomoże takie rozwiązanie......
https://talk.hyperreal.info/thread/10891
Pozdrawiam
Bartosz
ODPOWIEDZ