Zagraniczne czasopisma o Bonsai

Ogólnie o tematyce bonsai.
Awatar użytkownika
Sentinel
Posty: 127
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:35
19
Imie i nazwisko: Bartosz K
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Zagraniczne czasopisma o Bonsai

Post autor: Sentinel »

Witam, czytając sobie Akademię Bonsai zwróciłem uwagę, że pomysł na powstanie pisma zrodził się w trakcie lektury różnych zagranicznych czasopism. Pytanko więc do wszystkich, macie może jakieś numery pism bonsaiowych z innych krajów? Może jakieś recenzje?
Ja zacząłem szukać na eBayu i znalazłem ofertę sprzedaży kilku numerów pisma "Bonsai Today" http://www.bonsaitoday.com/. Jeśli ktoś zna to pismo, czytał lub przeglądał to proszę o opinię. Kto w nim pisze (ze strony wydawcy wynika, że udział w tworzeniu pisma ma m. in. pan Masahiko Kimura - http://www.bonsai.com.pl/japonia1.html) itp?

Dla porządku na przyszłość zaproponuję może schemat (jeśli zechcecie opisać też inne pisma) jakie info przedstawić:
-Tytuł pisma
- Kraj (siedziba wydawnictwa)
- objętość w stronach
- subiektywna ocena artykułów i zdjęć oraz wszelkie uwagi
- nazwiska osób pisujących artukuły
- na podstawie którego numeru napisana jest opinia
- cena.

Pozdrawiam
Bartek
Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Bartku,

tutaj w Niemczech mam dostep m.in. do tych czasopism:
1. Bonsai
2. Bonsai Art
3. Bonsai Europe

Ad. 1
Czasopismo, ktore wydaje Bonsai Klub Niemcy. Ukazuje sie co kwartal. Artykuly do tej gazetki pisza sami czlonkowie ww. klubu. Nie oznacza to jednak, ze artykuly sa na niskim poziomie, wrecz przeciwnie.
Zawartosc. Glownie to relacje z wystaw wraz ze zdjecia, warszatow. Oprocz tego roznego rodzaju akrtykuly czlonkow o ksztaltowaniu wlasnych drzewek, wycieczkach, wizytach u innych milosnikow bonsai itp.
Cena. 10 Euro - bedac czlonkiem BCD (Bonsai Club Deutschland) gazetka wliczona jest juz w skladke.

Ad. 2
Rowniez niemieckie czasopismo. Ukazuje sie co dwa miesiace. Tutaj jest wiekszy nacisk na opis gatunkow oraz wyjasnienie poszczegolnych krokow ksztaltowania danego drzewka. Zabiegi, jakie nalezy dokonac w danym okresie, zdjecia i rowniez relacje z roznych wypraw. Nie brakuje tu rowniez artykulow o akcentach W tej gazecie znajduja sie rowniez artykuly japonskich milosnikow bonsai.
Cena: 10 Euro

Ad.2
Gazeta ukazujaca sie rowniez co dwa miesiaca. Jak sama nazwa mowi, wklad w ta gazetke maja osoby roznych krajow, a sama gazetka jest wydawana w pieciu jezykach (angielskim, francuskim, niemieckim, holenderskim i wloskim). Reszta podobnie jak w Bonsai Art.
Cena: 9,50 Euro

Romanie, teraz Twoja kolej :)
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ