Drut miedziany czy aluminiowy??

Ogólnie o tematyce bonsai.
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Roman ja tez chcialbym sprobowac wyyzazyc drut miedziany, ale nie wiem gdzie taki drut moge znalesc? Skad np. Zbyszek go ma?
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
seba.dawi
Posty: 57
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:23
17
Imie i nazwisko: XXx
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: ÂświĂŞtokrzyskie
Kontakt:

Post autor: seba.dawi »

możesz się pokusić o dowiedzenie warsztatu w którym naprawia się silniki elektryczne (uzwojenia w takich silnikach są miedziane) - może mają coś na zbyciu; możesz popytać gdzieś gdzie wymieniają instalacje elektryczne (np. w warsztatach elektrycznych) itp.
ostatecznie możesz sobie kupiś zwykły kabel elektryczny - w środku jest drut miedziany, mozna też poszukać w hurtowniach elektrycznych itp.

pozdrawiam
sebastian
Ostatnio zmieniony 15 paź 2012, 14:14 przez seba.dawi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Agula76
Posty: 82
Rejestracja: 27 wrz 2006, 11:31
17
Imie i nazwisko: AgaG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Agula76 »

Mam pytanie czy ktoś kupił już ten drut na allegro ? http://www.allegro.pl/item130564035_dru ... onsai.html
Jak on się ma do "profesjonalnego" czy nie jest za miękki?
Takie mam wrażenie, że nie jest zbyt sztywny.
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

adas, zbyszek sam wyrabia ten drut, wiec mozesz kupic od niego/ lub u Marka- jest juz przygotowany do drutowania wiec nie musisz sie bawic w wyzarzanie itp Cena w porowaniu z drutem aluminowym tez jest bardzo atrakcyjna- w zasadzie 2x tanszy :)
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Dzieki za wszystkie informacje:) Lukasz ja lasnie chcialem sprobowac wyzarzyc:)
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
pawelo73
Posty: 158
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:11
17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pawelo73 »

Bolas - mam taką propozycję, przekopiuj swój post napisany na formu PAB-u (w końcu masz do niego prawa autorskie :-) wraz z ewentualnymi dodatkowymi wnioskami wynikającymi z tamtej dyskusji. Piszę o tym dlatego, że forum PAB-u jest przekształcane, coś tam z nim robią i niewykluczone, że wkrótce link się zdezaktualizuje. I znowy ludziska będą zadawać te same pytania, a tak będzie gotowe kompedium.
Ago - ten drut z pewnością nie jest zbyt sztywny, jeśli rzeczywiście jest to oryginalny japoński drut aluminiowy, oksydowany - to jest to drut profesjonalny.
pozdr
Paweł
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Forum PAB jest jedno aktualne www.bonsai.pl/forum/ reszta jest tylko zawieszona by nie potracic info juz w nich zawarte.Chcialem tylko dac wzmiankę o dyskusji ktora wynikla nie tylko miedzy mna a Mariuszem Komsta.
Jestem moderatorem tych forow wiec cos o tym wiem i jesli ja ich nie usune nikt tego nie zrobi nie martw sie.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
benekS
Posty: 38
Rejestracja: 11 lis 2004, 12:49
19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: benekS »

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to drut miedziany należy podgrzać do koloru jasnej czerwieni i raptownie ostudzić w zimnej wodzie.Wtedy się robi bardzo miękki.Po jakimś czasie znowu się zrobi twardy.Miedż zachowuje się w hartowaniu odwrotnie jak stal.
pozdrawiam miłoÂśnikĂłw BONSAI-benekS
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

BenekS:
Mówisz, że po jakimś czasie znów zrobi się twardy. Długi ten czas? Ja Wygrzewałem drut jakieś 4 miesiące temu i nadal jest miękki - twardnieje oczywiście zaraz po wygięciu.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
ODPOWIEDZ