korzenie powietrzne wyjasnienie

Ogólnie o tematyce bonsai.
konradzik

korzenie powietrzne wyjasnienie

Post autor: konradzik »

Czytałem na forum na ten temat ale nie znalazłem dokłądnej odpowiedzi.czy jesli bede chial otrzymac takie korznie jak na zdjeciu musze gałezie obłozyc ziemia i w folie czy jakos inaczej sie to robi? tylko nie piszcie z ebylo bo suzkalem i nie znalzlm konkretnej odpowiedzi.chciałbym tez zeby wypowiedizał sie ktoś kto robil coś takigo z powodzeniem.i najlepiej pokazal na fotkach
Załączniki
powietrze.jpg
powietrze.jpg (36.37 KiB) Przejrzano 14794 razy
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

Jeżeli mnie pamięć nie myli było na forum coś o takich korzeniach. Może jeszcze przed atakiem hakera. Ktoś napisał posta na ten temat i były nawet rysunki. Polegało to na tym, że mocowalo się do gałęzi rurki z torfem i pomagało to tworzyć korzenie powietrzne. Może coś pkręciłem ale wiele nie pamięta.
Artur
konradzik

Post autor: konradzik »

dzienks za info. gdyby ktoś jeszcze jakies info posiadal to wdzięczny bede.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

a jednak jest coś na forum viewtopic.php?t=1617&highlight= może nie jest konkretnie opisane ale jest.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Konradzik to powinno Tobie pomóc :wink:
Znalazłem to, co kiedyś było u nas na forum na temat korzeni powietrznych :wink:
To jest to o czym pisał ar2r :wink:
Załączniki
korzenie_powietrzne1.jpg
korzenie_powietrzne1.jpg (49.28 KiB) Przejrzano 14745 razy
korzenie_powietrzne2.jpg
korzenie_powietrzne2.jpg (42.86 KiB) Przejrzano 14750 razy
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
konradzik

Post autor: konradzik »

dzienki wielkie wlasnie tego potzrebowałem:)
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Powiem Ci jedno jeżeli czegoś naprawde konkretnie szukasz to na pewno znajdziesz :wink: czytając Twój post zajeło mi to jakieś trzy minuty :tancze:
Kiedyś też do tego dojdziesz :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
konradzik

Post autor: konradzik »

hehe bo ja przez Olkusz jade i dlatego :-P
mariszG

Post autor: mariszG »

Mam u siebie kilka fikusów z korzeniami powietrznymi a zrobiłem to w ten sposób.
W zaleznosci od wielkosci drzewka dobierasz sobie butelke np. po wodzie mineralnej lub coca coli,obcinasz dno i górę i nakładasz na drzewko tak aby korona fikusa wystawała poza nią. Następnie wsypujesz piasek (czysty,sterylny, zlany gorącą woda i czekasz do wyschnięcia) zalewasz wodą i odstawiasz drzewko. Teraz pozostaje Ci czekać, zapewniam Cię, nie potrwa to długo. Po jakims czasie (u mnie ok 14 dni) zaobserwujesz białe korzenie które zmienią barwe na brązowy kolor. Bedą rosły one bardzo szybko. Po paru tygodniach delikatnie zdejmiesz pojemnik i korzenie które wyrosły kierujesz w dół. Powtarzasz czynność tak jak wyżej z tą róznicą, że skracasz butelke do poziomu pierwszych korzeni, jak dojdziesz do donicy to oznaczac to bedzie jedno, ze udalo sie. Pamietaj o utrzymywaniu wilgotnosci piasku i powietrza tzn. nie za mokro bo zgniją korzenie ale nie dopuszczaj do wyschniecia piasku Powodzenia!!
Arkadiusz

Post autor: Arkadiusz »

czytalem na tym forum ze np w przypadku szeflery to potrzebne jest bardzo wilgotne powietrze i sama wypuszcza korzenie z galezi w strone podloza i sie ukorzenia ale tak jak napisalem w przypadku szeflera a w innych gatunkach to nei wiem
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Podobnie jest w przypadku retusa,przy dobrych warunkach wypuszcza korzenie powietrzne
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Arkadiusz

Post autor: Arkadiusz »

sa to podobne gatunki jesli chodzi o wymagania ale przy szeflerze efekt jest piorunujacy o ile te wymagania bede spelnione
Awatar użytkownika
benekS
Posty: 38
Rejestracja: 11 lis 2004, 12:49
19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: benekS »

korzenie?
Załączniki
drzewko szczĂŞÂścia.JPG
drzewko szczĂŞÂścia.JPG (69.05 KiB) Przejrzano 13833 razy
pozdrawiam miłoÂśnikĂłw BONSAI-benekS
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

teraz juz wiemy dlaczego nazywa sie drzewko szczescia:D:D:D
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
ODPOWIEDZ