. w fotosyntezie

Ogólnie o tematyce bonsai.
Nihlahtak

. w fotosyntezie

Post autor: Nihlahtak »

Mam pytanie do hodowcow ktorzy maja juz bardziej zaawansowane uprawy..
Czy pomagacie roslinom w fotosyntezie (oprucz naświetlania roślin)
chodzi mi o cos takiego jak np.dodawanie CO2 do powietrza...
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Słuchaj - z całym szacunkiem, może najpierw powinieneś się trochę pouczyć jak zapewnić rośłinie właściwe warunki rozwoju, a dopiero potem sięgać do udziwnień stosowanych raczej w przemysłowej uprawie rosłin ozdobnych przez np. holenderskich ogrodników mających ogromne plantacje?
Ciekawe jak widzisz ". w fotosyntezie" w miszkaniu w bloku...
Anna Dorota
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Taa, rozgazowujemy napoje gazowane przy drzewkach :D
Adam Cieślik
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

Widzalem butle z CO2, czytalem ze powiekszajac stezenie z 00,2% CO2 w powietrzu do 0,15% CO2 fotozynteza przebiega 3 razy sprawniej wiec jest to chyba warte uwagi...
Okta

Post autor: Okta »

A niby jak widzisz wykorzystać to w domu? przeczytaj to najpierw:
Dwutlenek węgla lub tlenek węgla(IV) lub tlenek węgla(4+) lub ditlenek węgla (wzór chemiczny CO2) jest to bezbarwny, bezwonny i niepalny gaz. Jest to gaz dobrze rozpuszczalny w wodzie i cięższy od powietrza (ok. 1,5 razy). Sublimuje w temperaturze -78,5°C (nie posiada fazy płynnej).

W naturze występuje w stanie wolnym w atmosferze i związanym (np. jako składnik CaCO3).

Dwutlenek węgla jest produktem spalania i oddychania. Jest wykorzystywany przez rośliny. Tworzy się przy utlenianiu i fermentacji substancji organicznych występuje w kopalniach, cukrowniach, gorzelniach, wytwórniach win, silosach zbożowych, browarach i studzienkach kanalizacyjnych. Choć per se nie jest trujący, w większych stężeniach dwutlenek węgla jest szkodliwy dla zdrowia lub nawet zabójczy, a jego działanie wynika nie tylko ze zmniejszenia ciśnienia parcjalnego tlenu w powietrzu wdechowym, ale także na powstawaniu hiperkapni, a co za tym idzie kwasicy oddechowej i w następstwie obrzęku mózgu.

Zatrucie
przy stężeniu 2% CO2 w powietrzu występuje pobudzenie ośrodka oddechowego i serca - przyśpieszenie oddechu i akcji serca
3% - pogłębienie oddychania
8% - bóle głowy, osłabienie, a po dłuższym przebywaniu utrata przytomności
10-20% - cięższe objawy
30-40% - natychmiastowa śmierć przez porażenie ośrodka oddechowego.

W leczeniu najważniejsze jest usunięcie osoby z toksycznej atmosfery, zastosowanie tlenoterapii, u osób nieprzytomnych intubacja i oddech wspomagany.

Dwutlenek węgla jest uważany za jeden z gazów cieplarnianych, odpowiedzialnych za ocieplenie klimatu na Ziemi.

Myśle że ci co wykorzystują dwutlenek do wspomagania wzrostu roślin mają do tego specjalnie przystosowane pomieszczenia a nie zacisza przydomowych ogrudków i parapetów okiennych, a conajważniejsze mają ogromną wiedzę jak korzystać z tego dwutlenku węgla więc zastanów sie zanim zrobisz sobie krzywde.....
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

to zle myslisz ziomuś, ja nie mowie ziewkszac do 1.5% czy więcej ale do 0.15%, poza tym wyobraz sobie ze widzialem w domach ludzi butle z CO2, w normalnych parapetowych uprawach.

A tak na koniec dodam jescze, ze pisze tu o tym bo chcialem sie dowiedziec czy warto jest ksztowac na takie bajery, jeśli chocby taka butla z CO2 moze trzykrotnie zwiekszyc intensywność fotosyntezy...
Adam KoĽlik (kozanos

Post autor: Adam KoĽlik (kozanos »

Słuchaj "ZIOMUŚ" moi porzednicy chieli ci wytłumaczyć w naprawde delikatny sposób ze użycie co2 zbytnio nie ma sensu w połączeniu z twoją wiedzą. No ale ja widze ze się uparłeś i nie masz zamiaru słuchać wiec ja ci dam taką rade. Po co masz kupować butle z CO2 wystarczy ze wyjdziesz na dwór przebiegniesz z 1000 metrów i wrócisz do pokoju, staniesz nad rośliną i podmuchasz sobie troszkę :-)i problem z głowy :-D Tylko wiesz nie biegaj za dłucho bo jeszcze zapał stracisz i zapomnisz o roslinach.

Powodzenia i Pozdrowienia
Adam KoĽlik
Mysłowice Śląśk
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Martin »

WeĽcie się wreszcie za naukę u podstaw a nie za wymyślanie... - co z tego że sie zagazujesz wraz z rodziną dwutlenkiem węgla jak i tak nic Ci to nie da bo nie znasz podstaw botaniki - czego tak naprawdę potrzebuje dany gatunek - jak podlewać - jak zimować - jakie stanowisko - jak podcinać - jaka mieszanka glebowa............... itp itd.
Poznaj podstawowe potrzeby danego gatunku naucz się co,kiedy i ile a potem za jakieś 10-15 lat zacznij udziwniać...

Użyje porównania - wygląda to tak jakby "ziomuś" chciał założyć nitro do swojego fiacika tylko kompletnie nie zna się na silnikach i gdzie takowy jest w aucie zamontowany...
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

Z tym bieganiem to kiepsko bo noge mam dopiero co z gipsu wyjętą :P
No dobra, dobra wybiliscie mi pomysl z co2....
Teraz sproboje swiecic na rosline doświetlać rośline 24h na dobe moze to pomeze w fotosynezie......................................nie no yoke, zamknijcie lepiej temat zanim znow cos glupiego mi d oglowy przyjdzie....
Zablokowany