mierzenie wilgotności powietrza

Ogólnie o tematyce bonsai.
Eva

mierzenie wilgotności powietrza

Post autor: Eva »

Tak jak w temacie - czy są jakieś dostępne dla zwykłego śmiertelnika :) urzadzenia do pomiaru wigotności w powietrzu? Czy też da się to może zmierzyć jakimiś innymi metodami?
Przykładowo: moje mieszkanie: temp. nie przekracza 19 - 20 stopni, często wietrzone, w mieszkaniu dwa akwaria po 120 l, często rozwieszone pranie. Same rosliny stoją na tackach z keramzytem i są zraszane. Jaki może być procent wilgotności przy tych warunkach, mniej więcej?
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Ogromna :D Wilgotność można łatwo zmierzyć za pomocą higrometra - w markecie można kupic za niewielkie pieniądze :)
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Dostepne sa zestawy barometr termometr higrometr.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

Ja mam taki prosty plaskowy przyżąd ktory mierzy temperature i wilgotność, ma jeszcze taka funkcje ze zapisuje największą temperature/wilgotnośc jaka byla w pomieszczeniu i najmniejszą. Mozna sobie kupiś jakiś ladny metalowy z 100 funkcji ale to troche kosztuje...


Ps. o na allegro jest taki jakiego uzywam http://www.allegro.pl/item86639608_term ... iczny.html
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Eva zajzyj do sklepów zoologicznych,ja mam taki higrometr w terra dla legwana.Kosztuje on u mnie 6zł

Pozdrawiam
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
ODPOWIEDZ