Jaka doniczka ???

Ogólnie o tematyce bonsai.
Becon
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:37
18
Lokalizacja: Bytom

Jaka doniczka ???

Post autor: Becon »

Witam wszystkich

Zastanawiam się jaką doniczkę zakupić do drzewka Bonsai ok 35 cm Sosna. Na wiosnę chciałbym ją przesadzić już do takiej ciekawej doniczki. Co polecacie, jakie kształty i wymiary oraz kolory. Dzieki i pozdrawiam.
Kamil
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Niezbędne będzie zdjęcie sosny, bo doniczka musi współgrać z drzewkiem, ze stylem w jakim jest prowadzone.
Anna Dorota
Cangi
Posty: 38
Rejestracja: 26 sty 2006, 10:33
18
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Cangi »

Kolor spokojny, stonowany, a jako, że sosna jest drzewem iglastym doniczka nie może mieć połysku. Mat lub półmat, a cała reszta to już zależy od wieku i wyglądu drzewka i w jakimś sensie fantazji
jego właściciela.
skari

Post autor: skari »

ja proponuję obejrzenie galerii z drzewkami bonsai. Nawet na tym forum jest kilka sosenek wraz z doniczkami docelowymi, więc możesz podpatrzeć :ok:
Becon
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:37
18
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Becon »

Witam

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Ze zdjęciami będzie troszkę ciężko, ale szykuję się do ich przygotowania i pokazania Wam na Forum, gdyż potrzebuje . co dalej zrobić z drzewkiem. Obawiam się, że przyciąłem za bardzo i teraz mam dylemat. Postanowie jeszcze skrócić jedną gałązkę aby miało to jakiś kształt bo narazie moje drzewko wygląda kwadratowo :( Jak zrobie fotki i opisze o co mi chodzi to wyślę na forum.

Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

W takim razie moze jeszcze za wcześnie na doniczkę docelową? Podkreślam, że mówię to bez oglądania zdjęcia, ale skoro ciągle jeszcze przycinasz i to być moze za bardzo, to moze powinna ta rośłina jeszcze pobyć w normalnej większej donicy, zeby się podkurowała?
Anna Dorota
ODPOWIEDZ