ksiÄ…żka "Bonsai z naszych drzew"

Ogólnie o tematyce bonsai.
Nihlahtak

ksiÄ…żka "Bonsai z naszych drzew"

Post autor: Nihlahtak »

Nie wiem czy o tym wiecie czy nie, ale ze strony www.osiolek.com mozna sciągnac tą książke (przy . emula). Książka głównie o uprawie outdoor, ale można poczytać...
skari

Post autor: skari »

Heh, jednak nie ma to jak normalna książka.
Owszem, moge sobie ściągnąć z netu wirtualną książkę, ale jesli bede jechal na dzialke pobawić się z moim jałowcem, to bede musial ja drukowac. Co innego jak kupie sobie w ksiegarni czy gdzies na allegro... chocby po to, zeby czytac lezac na lozeczku, albo siedzac w fotelu niz psuć wrok czytajac z monitora :wink:
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

no spoko, ale ja i tak bym tej książki nie kupil bo boardziej interesuje mnie indoor. A tak jak cos ciekawego w spisie jest to mozna coś przeczytać :)
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Kolego możesz sobie iść tak samo do np. empiku usiąść spokojnie na miekkiej sofie spokojnie przejżeć, poczytać i to za darmo. Jeśli znajdziesz w książce coś co Cię zainteresuje i będziesz chciał to zachować na dłużej wtedy kupujesz. Jeśli komuś szkoda wydać na książke około 30 zika (nie mówiąc o Tomlinson'ie bo troszkę kosztuje) to nie wiem po co się zabierać za bonsai. Do tanich hobby ono się nie zalicza. A tak na marginesie zasysanie z netu to taki mały nielegal bo ta książka niestety posiada prawa autorskie.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
konradzik

Post autor: konradzik »

zgadzam sie z wami ze co ksiazka to ksiązka.
Tedunio? a powiedz mi ty masz leaglnego windowsa i cale oprogramowanie i nie sciagasz z neta mp3-jek i nie ogladasz filmów na komputerze ? a przeciez to tez nielegalne.
Awatar użytkownika
fater
Posty: 163
Rejestracja: 13 lis 2004, 11:07
19
Imie i nazwisko: Roman S.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: fater »

Nihlahtak pisze:no spoko, ale ja i tak bym tej książki nie kupil bo boardziej interesuje mnie indoor. A tak jak cos ciekawego w spisie jest to mozna coś przeczytać :)
Jeżeli interesuje Cię bonsai indoor, to polecam Ci "Robimy BONSAI" Wolfganga Kawollka. Książka zawiera obszerne opisy około 100 gatunków roślin które się do tego nadają. Przy lekturze nieraz można się zdziwić, że takie rośliny można prowadzić jako bonsai.
A kosztuje nieco ponad 20 zeta.
Pozdrawiam
Roman
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

no chyba posłucham was i zakupie pare ksiązek hmmm... coś dla początkujących "101 praktycznych porad" nadaje sie ?
Iwona
Posty: 56
Rejestracja: 01 sty 2006, 17:03
18

Post autor: Iwona »

Kawollek niestety z tego co znalazlam jest tylko na Allegro - 42 zeta. Ja kupiłam Tomlinsona i właściwie z nim śpię :-)
Wg mnie taka książka "101 praktycznych porad" to bez sensu. Za miesiąc już nic z niej nie wydusisz i będziesz i tak musiał kupić cos lepszego. Więc lepiej od razu zainwestować ciut więcej.
Awatar użytkownika
fater
Posty: 163
Rejestracja: 13 lis 2004, 11:07
19
Imie i nazwisko: Roman S.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: fater »

Faktycznie, przejrzałem net w poszukiwaniu tej książki i kosztuje ona ok. 40 zeta. Ja miałem to szczęście i kupiłem ją w promocji za 24 zł.
Pozdrawiam
Roman
Adam KoĽlik (kozanos

Post autor: Adam KoĽlik (kozanos »

Jeśli można się wypowiedzieć apropos książki 101 porad. Ta książka z serji jak nauczyć się jeĽdzić na nartach w kilku prostych krokach. Bez sens!!!! Sorry jeśli kogoś uraże ale ja dostrzegam w tej ksiące łatwo utleniający się materiał i pare właściwości aerodynamicznych jeśli jest jezszce w folii :-)

Pozdrowienia
Adam KoĽlik
Msysłowice Ślaśk
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

no to chyba kupie tego Tomlinsona, juz ktorys raz na forum ktoś o tym pisze, trzeba zoboaczyc co to jest :)
acer6

Post autor: acer6 »

Zobaczyć na pewno warto ,szczególnie dla kogoś kto jest zupełnie zielony opisy są dobre (chociaż trzeba na nie wziać poprawkę -mamy w Polsce troche inny klimat). Poza tym piękne fotki ,które na prawde działają na wyobraĽnie .
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

A ta książka jest bardziej o Outdoor czy Indoor ?
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Jeśli szukasz dobrej książki to "Bonsai" Tomlinson'a jest warta polecenia. Masz ładnie opisane większość gatunków które możesz spokojnie uprawiać w Polsce w domu jak i na zewnątrz. Można powiedzieć że jest podzielona mniej więcej na pół jeśil chodzi o in- i outdor. Do tego dokładne opisy wymagań każdego gatunku i sporo praktycznych porad. Cena jest spora ale naprawde warto ją mieć :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
Olon
Posty: 89
Rejestracja: 20 gru 2005, 20:31
18
Lokalizacja: Ruda ÂŚlÂąska
Kontakt:

Post autor: Olon »

"101 praktycznych porad BONSAI" to właściwie "na żywca" skopiowany i bardzo okrojony Tomlinson, więc o wiele bardziej opłaca się kupić "Dużego" Tomlinsona. Ostatnie wydanie BONSAI Tomlinson współtworzył z Paulem Goof'em. Można je dostać chociażby tu:
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/436669

"ROBIMY BONSAI" Kawollka również gorąco polecam, szczególnie do indoor'ów.

:-)
"Nie w poznaniu le¿y szczêœcie, lecz w d¹¿eniu do niego"
Edgar Alan Poe
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

A książka "bonsai w mieszkaniu" nadaje sie do czegos, hmm.. po cenie wydaje mi sie ze to nei jest nic fenomenalnego bo 15 zl kostuje :P

Ps. Ile kosztuje ksiazka "Robimy Bonsai" bo znalazlem za 50 zl nie wiem czy sie oplaca ...



Ps.2 wow jak sie lepiej rozejrzalem to te ceny drogie sa (te ktore wyzej podawalem, sa to ceny z allegro) W warszawkie jest ksiegarnia merlin to podjade jak tylko jakieś autko wytrzasne :P
Iwona
Posty: 56
Rejestracja: 01 sty 2006, 17:03
18

Post autor: Iwona »

Robimy Bonsai Kawolka kupiłam na Allegro za 33,- Mam już wprawdzie Tomlinsona, ale zawsze lepiej wiedzieć więcej, niż mniej. Może trafi Ci się jakaś okazja, bo 50,- to trochę dużo :shock:
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Należy też pamiętać, że bestseller to Płochocki. Najtrudniej dostać ale jest to wg mnie polskojęzyczna biblia bonsaiowa.

Następnie "Bonzai z naszych drzew" oraz Kawollek. W zależności od tego czy bardziej jesteśmy związani z indoor czy z outdoor.

Następna wg mnie Tomlinson. Piękne wydanie i tak jak już było wcześniej wspomniane: spis wieeeeelu gatunków z krótkim opisem.

Potem dałbym serię 3 książek: "Bonsai - to może być proste", "Bonsai z drzew rodzimych" i "Bonsai z roślin pokojowych".

Na koniec: "Bonsai w mieszkaniu" aby móc tą broszurą zarażać przyjaciół, rodzinę i sąsiadów ;)
Artur
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

"Bonsai - to może być proste" kupilem sobie jak kupowalem pierwsze bonsai :)
bamae
Posty: 41
Rejestracja: 24 mar 2007, 18:03
17

Post autor: bamae »

Tomek pisze:Jeśli szukasz dobrej książki to "Bonsai" Tomlinson'a jest warta polecenia. Masz ładnie opisane większość gatunków które możesz spokojnie uprawiać w Polsce w domu jak i na zewnątrz. Można powiedzieć że jest podzielona mniej więcej na pół jeśil chodzi o in- i outdor. Do tego dokładne opisy wymagań każdego gatunku i sporo praktycznych porad. Cena jest spora ale naprawde warto ją mieć :wink:
shishiodoshiMeth. pisze:Należy też pamiętać, że bestseller to Płochocki. Najtrudniej dostać ale jest to wg mnie polskojęzyczna biblia bonsaiowa.

Następnie "Bonzai z naszych drzew" oraz Kawollek. W zależności od tego czy bardziej jesteśmy związani z indoor czy z outdoor.

Następna wg mnie Tomlinson. Piękne wydanie i tak jak już było wcześniej wspomniane: spis wieeeeelu gatunków z krótkim opisem.
czyli dośc sprzeczne opinie

czy przez ostatni rok jakoś wasze zdanie, co do tytułów na rynku uległo, zmianie?

w co jako poczatkująca powinnam zainwestowac?
od razu pisze, ze jak za coś sie biore to nie po łebkach i nie ide na łatwiznę,
ODPOWIEDZ