Jałowiec

Ogólnie o tematyce bonsai.
szkamil
Posty: 46
Rejestracja: 24 gru 2005, 21:29
18
Lokalizacja: Łańcut

Jałowiec

Post autor: szkamil »

Więc zamierzam sobie na wiosne kupic jakies dwa jałowczyki będe dorzyć aby powstały z jednego pół kaskada lub kaskada a z drugiego
styl wyprostowany nieregularny i teraz mam pytanie do was kiedy najlepiej kupić te jałowce (chodzi mi o miesiąc) i co w danym miesiącu robic z tymi drzewkami np w kwietniu możesz... w maju powinieneś ..... itd
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Przepraszam ze tak pisze ,ale ja na Twoim miejscu najpierw postaral bym sie na temat jalowcow ( jakich ?mamy wiele odmian ) dokladnie poczytal ,a pozniej kupowal .Zadaj sobie troche pracy i poszukaj cos na ten temat . Bonsai to wieczna nauka. Powodzenia
szkamil
Posty: 46
Rejestracja: 24 gru 2005, 21:29
18
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: szkamil »

szukałem. A co do odmiany to jak kupie chinskiego a pospolitego to jakie tego będą rużnicew <font color="#FF0000">hodowli //ort</font>?? Bo wydaje mi się że to nie mam zanaczenia jakiego jałowca kupie viewtopic.php?t=1739&highlight=
Awatar użytkownika
Sentinel
Posty: 127
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:35
18
Imie i nazwisko: Bartosz K
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sentinel »

Ja też proponuję trochę poczytać. Będzie to zarówno z korzyścią dla Bonsai jak i dla ortografii. Co do stylu to zdecydowanie Ľle kombinujesz - co do kolejności działań. Jak można planować w jakim stylu uformujesz drzewko, którego jeszcze nie widziałeś? Możesz oczywiście podczas poszukiwań nastawiać się na jakiś kształt. Lepiej jednak mieć oczy szeroko otwarte, oglądać materiał z wielu stron i próbować sobie wyobrazić jak bedzie wyglądał po formowaniu. Szukaj ładnych pni a potem zastanawiaj się jaką formę one podpowiedzą.

Pozdrawiam
Barek
Pozdrawiam
Bartek
szkamil
Posty: 46
Rejestracja: 24 gru 2005, 21:29
18
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: szkamil »

włąsnie o to mo chodziło że będę szukał drzewek aby można z nich dążyć do tego stylu.
acer6

Post autor: acer6 »

Chyba na prawde Ci sie nudzi ,no ale to chyba zimy wina . Kup jak naj wczesniej tego jałowca i wiosną się wreszcie czymś zajmiesz zamiast zadawać kolejne pytania SZUKAJ i CZYTAJ (pierwszy dział od góry) .
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Panowie, zacznijcie rozróżnieć ODMIANY od GATUNKÓW.

Jałowiec pospolity, jałowiec chiński itd to GATUNKI. Odmiana to byułaby np. często spotykana przy różnych iglakach "variegata" - oznaczająca że iglak ma igły w rożnych kolorach.

Jest to o tyle istotne, że gatunki mają bardzo często odrębne wymagania (glebowe, wodne, stanowiskowe - to po prostu różne drzewa czy krzewy) a odmiany różnią się właściwie tylko wyglądem - czasm może roślina o jasnych liściach moze tracić jasne ubarwienie po posadzeniu jej w miejscu zacienionym itd.
Anna Dorota
ODPOWIEDZ