KsiÄ…żki o bonsai

Ogólnie o tematyce bonsai.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

KsiÄ…żki o bonsai

Post autor: Tomek »

Do wiadomości wszystkich którzy nie mają jeszcze książek na temat sztuki bonsai. Przeglądając dzisiaj stronkę z empiku znalazłem ciekawą ofertę. Książki są trochę tańsze niż w księgarni http://www.empik.com/search.jsp?query=b ... yszukajW=2
Nie ma tam wielkiej oferty ale warto zajżeć.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

To moja kolekcja książek o bonsai, wg mnie godnych polecenia i dostępnych u nas na rynku. (prócz ostatniej gdyż kupiłam ją w Pradze :))
Jak się okazuje, każda z nich zawiera informacje - perełki niedostępne w pozostałych egzemplarzach :) Chcąc nie chcąc trzeba mieć wszystkie ;)
Załączniki
tomlinson.jpg
tomlinson.jpg (16.86 KiB) Przejrzano 11145 razy
kawollek.jpg
kawollek.jpg (9.18 KiB) Przejrzano 11145 razy
pfisterer.jpg
pfisterer.jpg (17.46 KiB) Przejrzano 11145 razy
stahl.jpg
stahl.jpg (20 KiB) Przejrzano 11145 razy
prescott.jpg
prescott.jpg (53.53 KiB) Przejrzano 11145 razy
Pietruch

Post autor: Pietruch »

Ja polecam wszystkim (szczególnie początkującym) książkę Andrzeja Płochockiego "BONSAI-sztuka miniaturyzacji drzew i krzewów". Zawiera ona bardzo wiele przydatnych informacji dotyczących: podstawowych styli bonsai, pozyskiwania roślin przeznaczonych na bonsai, rozmnażania z nasion oraz wegetatywnego, pojemników, sadzenia i przesadzania, formowania i pielęgnacji, narzędzi do formowania, sztucznego postarzania, nawożenia, ochrony przed chorobami i szkodnikami. Książka zawiera również wiele przydatnych ilustracji. Myśle że gdyby każdy początkujący, zanim zapyta o coś, najpierw troche poczytał, to z forum zniknęło by wiele niepotrzebnych i często jężących włosy na głowie pytań. Książka nie jest droga, kosztuje ok 22zł.
Załączniki
Bonsai.jpg
Bonsai.jpg (60.37 KiB) Przejrzano 11130 razy
Cangi
Posty: 38
Rejestracja: 26 sty 2006, 10:33
18
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Cangi »

Dodać należy także, że jest to pierwsza publikacja książkowa w języku polskim i polskiego autora, która nie jest niefrasobliwym tłumaczeniem obcych autorów (jak to teraz często bywa).
Była dla mnie elementarzem i choć się zestarzałem przy jej lekturze nic nie straciła ze swej aktualności.
Również gorąco polecam.
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

Nistety ale ta książka nie jest w pełni zasługą polskiego autora.
Artur
konradzik

Post autor: konradzik »

witam.Chcialem sie zapytac czy ktos ma ta pozycje
Bonzai z naszych drzew
Wolfgang Kohlhepp
i czy jest ona dorba i warta jąkupić?
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

No prosze to czlonkowie PABu staja na glowie zeby pisac artykuly a wy nawet nie macie czasu zeby wejsc na stronke i poczytac sobie je.
Prosze bardzo: http://www.bonsai.com.pl/artykul27.html
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
konradzik

Post autor: konradzik »

czytałem ten artykul nawet mam go wydrukowanego.Nie moge sie jednak opierac na jednym artykule.
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Pietruch pisze:Ja polecam wszystkim (szczególnie początkującym) książkę Andrzeja Płochockiego "BONSAI-sztuka miniaturyzacji drzew i krzewów". Zawiera ona bardzo wiele przydatnych informacji dotyczących: podstawowych styli bonsai, pozyskiwania roślin przeznaczonych na bonsai, rozmnażania z nasion oraz wegetatywnego, pojemników, sadzenia i przesadzania, formowania i pielęgnacji, narzędzi do formowania, sztucznego postarzania, nawożenia, ochrony przed chorobami i szkodnikami. Książka zawiera również wiele przydatnych ilustracji. Myśle że gdyby każdy początkujący, zanim zapyta o coś, najpierw troche poczytał, to z forum zniknęło by wiele niepotrzebnych i często jężących włosy na głowie pytań. Książka nie jest droga, kosztuje ok 22zł.
Czy ta książka dostępna jest gdzieś jeszcze prócz antykwariatów?
Fizyk
Posty: 44
Rejestracja: 07 maja 2005, 22:05
19
Imie i nazwisko: Miroslaw Ficek
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Fizyk »

Konradzik pytał o książkę „Bonzai z naszych drzew” Wolfganga Kohlhepp, polecam zawiera sporo informacji o wymaganiach poszczególnych drzew rosnących w naszym klimacie.
Fizyk
Iwona
Posty: 56
Rejestracja: 01 sty 2006, 17:03
18

Post autor: Iwona »

Płochocki jest akurat na Allegro
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83294917

Konradzik - widzę, że jesteś z Krakowa. Bonsai z naszych drzew widziałam na Rynku w Empik-u. Jeśli masz czas, to zawsze możesz przeczytać na miejscu :-)
Pozdrawiam Iwona
Nas

Post autor: Nas »

A ja polecam też czasopismo "Akademia Bonsai", kupiłem na Allegro 3 pierwsze numery i jestem zadowolony - z niecierpliwością czekam na czwarty.
konradzik

Post autor: konradzik »

iwona zjuz sobie zamowilem ja w swiecie ksiazki:) za 21 zł:)wiec ebde ja mial we wtorek. Wole kupic bo zawsze cos mozna jeszcze poptzrec za jakis czas:)
Iwona
Posty: 56
Rejestracja: 01 sty 2006, 17:03
18

Post autor: Iwona »

Pewnie, lepiej mieć pod ręką, bo do takich książek wraca się x razy.
Miałam właśnie zapytać o to czasopismo "Akademia bonsai", bo się zastanawiałam, czy warto. Twierdzisz, że warto, spróbuję więc gdzieś odkopać.
Dzięki
Nas

Post autor: Nas »

Tak, myślę że warto. Bo może nie znajdziesz w tych czasopismach wielu rzeczy, których by nie było w książkach odnośnie pielęgnacji i formowania, ale za to są ciekawie przedstawione różne sylwetki mistrzów tej dziedziny i tego typu rzeczy. A o samym formowaniu oczywiście też jest sporo.
konradzik

Post autor: konradzik »

kupilem dzisiaj bonsai z naszych drzew ktora tak zachwalaliscie i przeczytalem cala. szczerze powiem ze mysalem ze jest to cos leprzego.wszytko ogolnikowo potraktowane wedlug mnie nic specjalnego.
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Najlepszy jest Tomlinson i Kawollek :)
Nas

Post autor: Nas »

IwonaF pisze:Najlepszy jest Tomlinson i Kawollek :)
Wczoraj kupiłem Tomlinsona - COŚ PIĘKNEGO :-) Książka droga, ale warto.
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

A TU sporo różnych książek, nwet można przejrzeć co jest wewnątrz ;)
konradzik

Post autor: konradzik »

zakupilem ksiazke "robimy bonzai" zoabczymy co tam jest ciekawgo napisane.a tak przy okazji to dalem posta w kupie sprzedam co do wczesniej wymienionej pozycji.moze ktos bedzie chcial kupic
ODPOWIEDZ