Fikus,nadłamana gałÄ…zka

Ogólnie o tematyce bonsai.
Stefanrsko

Fikus,nadłamana gałÄ…zka

Post autor: Stefanrsko »

mam takie pytanko,niedawno drutowalem swojego fikusa benjaminka no i niestety prze nieuwage :( nadlamalem galazke,jest nadlamana mniej wiecej 2/5swojej grubosci,niestety liscie ktore sa na tej galazce obwiedly,jak sadzicie, ta galazka przezyje??Moze jakas rada co dalej?
Tatko Łukasz

Post autor: Tatko Łukasz »

Spróbuj owinąć miejsce pęknięcia rafią i zadrutuj w tym miejscu gałązkę tak, żeby była sztywna. Krótko mówiąc załóż jej gips :-D . Kiedy drutowałem wiąza nadłamałem kilka gałązek, usztywniłem je w tym miejscu drutem i teraz puszczają nowe listki. Istnieje szansa, że i Twoja gałązka się zabliĽni.
Michał

Post autor: Michał »

Miałem dokładnie tak samo z jałowcem. Przez nie uwafe za złamałem główny pień ;/ ale owinąłem go rafią z mocna zadrutowałem i wszystko już jest w porządku. Ale nie jestem pewien czy u ciebie da się tak zrobić, może już być za puĽno skoro liście już podwiędły, ale nic nie zaszkodzi spróbować. :-D
acer6

Post autor: acer6 »

Myślę że zamniast rafii można użyc taśmy izolacyjnej ( lepiej trzyma wilgoć ) .

MOżesz go dać pod folię ( chyba że juz dałeś ) , jesli to mała gałazka to odrośnie :) .
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Ja gdy złamałem kiedyś gałązkę fikusa przymocowałem ją zwykłą przeĽroczystą taśmą klejącą. I też zadziałało.
Wojtek Łukaszewski
Szczurek_ona

Post autor: Szczurek_ona »

to naprawdę działa. Nawet kiedyś złamałam niechcąco gałąĽ o średnicy ok 7cm. (to było prawdziwe drzewo) I tak ją odrutowałam, że taka ciężka i wielka gałąĽ się zrosła.
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

Spróbuj owinąć pęknięcie białą teflonową taśmą hydrauliczną. Bardzo dobrze się sprawdza przy szczepieniu gałęzi.
Artur
matijasz

Post autor: matijasz »

Michał pisze:owinąłem go rafią z mocna
Co to jest rafia ?
Tatko Łukasz

Post autor: Tatko Łukasz »

Deoos: surowiec w postaci pasków wysuszonej skórki (wraz z przylegającymi tkankami) młodych liści palm (gł. Raphia ruffia); używana m.in. w ogrodnictwie, meblarstwie, koszykarstwie.

W bonsai stosuje sie go do zabezpieczenia silnie wyginanych gałęzi w miejscach gdzie moga one ulec złamaniu.

_________________
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk - śląskie - Żory

cytat z postu viewtopic.php?t=868&start=15
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Łukasz, ale to nie ja zadawałem pytanie... :-D
Wojtek Łukaszewski
Tatko Łukasz

Post autor: Tatko Łukasz »

Wiem Wojtku :-D Ta odpowiedz była cytatem z postu jako całość. :-D
ODPOWIEDZ